تاثیر عکاسی بر محیط زیست

امروزه نگرانی های زیست محیطی یکی از مهم ترین مسائلی است که بشریت با آن مواجه است. تأثیر ما بر این سیاره به قدری عمیق بوده است که دانشمندان ظهور آنتروپوسن را اعلام کرده اند: عصر زمین شناسی که با آسیب جبران ناپذیری که جامعه بر محیط زیست وارد کرده است تعریف می شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

با پیشرفت تغییرات آب و هوایی، عکس‌هایی را می بینید که مناظر زیبا، حیات وحش و جوامعی را که توسط گرمایش جهانی ویران شده‌اند، به تصویر می‌کشند. کارهایی که سوژه های زیست محیطی را عمیقاً و در بازه های زمانی طولانی بررسی می کنند کمتر رایج هستند. برخلاف تصاویر مستقل، این پروژه‌های بلندمدت مشکلات پیچیده و چندوجهی را روشن می‌کنند که ممکن است توسط رسانه‌ها کمتر ارائه شود یا درک آن از طریق آمار پیچیده و اصطلاحات پیرامون آنها دشوار باشد.

او کار نیکول سوبکی، عکاس و فیلمساز ساکن نایروبی، بر مسائل مربوط به هویت، درگیری و حقوق بشر تمرکز دارد. مجموعه‌ای از کار اخیر تحت عنوان آب و هوا و تضاد، که توسط The GroundTruth Project پشتیبانی می‌شود، به بررسی پیامدهای انسانی تغییرات محیطی قابل توجه در سراسر سومالی می‌پردازد.

توبی اسمیت، عکاس بریتانیایی، روی پروژه‌های چند رسانه‌ای کار می‌کند و مسائل مربوط به محیط زیست را بررسی می‌کند. سوژه های مورد علاقه او از قطع درختان غیرقانونی و استخراج معادن در ماداگاسکار تا کمبود آب در سراسر هیمالیا متغیر است. بنوآ آکوین، عکاس اهل مونترال، ۲۵ سال است که در سراسر جهان سفر می‌کند و مبارزه بین انسان‌ها و محیط طبیعی آنها را مستند می‌کند. جدیدترین پروژه او به نام مگانتیک (2015) به بررسی آسیب های انسانی و زیست محیطی پس از خروج قطار حامل نفت خام در لاک-مگانتیک، شهری در منطقه ایسترن تاونشیپ در کبک، کانادا می پردازد.

افزایش آگاهی

عکاسان خبره بر قدرت عکاسی به‌عنوان یک رسانه جهانی ارتباط، فراتر از زبان و موانع فرهنگی تأکید می‌کنند. آکوین می‌گوید: «عکاسی و هنرها، وقتی با معنا و مفهوم سرمایه‌گذاری شوند، ابزار قدرتمندی برای برقراری ارتباط هستند. “از طریق درک ما از جهان است که می توانیم ظرفیت جلب توجه به مسائل زیست محیطی یا سیاسی را به دست آوریم.”

اسمیت همچنین به گستره وسیع عکاسی در جامعه معاصر اشاره می کند. رواج اینترنت، رسانه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند به این معناست که امروزه تعامل ما با این رسانه بی‌نظیر است. او می‌گوید: عکاسی قوی می‌تواند در یا نشان دادن مسائل زیست‌محیطی نقش داشته باشد.

Sobecki رسانه را به عنوان روشی مؤثر برای ارائه موضوعات طاقت فرسا – که اغلب در آمارها و اصطلاحات پیچیده پوشانده شده است – قابل درک تر می داند و در انجام این کار، اقدام و تغییر را به عنوان محرک می داند.

مطالب مرتبط: عکاسی بدون لنز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *