بهترین کیت نور برای فیلمبرداری

اگر قصد دارید از یک ویدئو فیلم بگیرید ، به ظاهر خوب آن احتیاج دارید و این بدان معناست که شما به چراغ نیاز خواهید داشت. در واقع ، نورپردازی خوب یکی از مهمترین عناصر فیلمبرداری یک ویدیوی عالی است ، حتی به طور بالقوه حتی مهمتر از تنظیم دوربین شما. به هر حال ، شما می توانید با یک دوربین مقرون به صرفه ، یا حتی تلفن خود کارهای زیادی انجام دهید ، اما اگر می خواهید در تاریکی ویدئویی فیلمبرداری کنید ، این اتفاق نمی افتد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: راهنمای خرید رینگ لایت

 

نور مناسب به تنظیم حالت و لحن کمک می کند ، یک عکس زیبا ایجاد می کند و به شما اطمینان می دهد که بینندگان شما در واقع می توانند آنچه را که شما می خواهید ببینند.

بنابراین چگونه می توانید نوع کیت روشنایی ویدیویی مورد نیاز خود را تعیین کنید؟ گزینه های زیادی وجود دارد ، و اصطلاحات گیج کننده زیادی در مورد انواع مختلف چراغ ها ، وات ، دمای رنگ ، لامپ ها ، ژل ها ، فیلترها و موارد دیگر وجود دارد.

در این راهنما ، ما در مورد چگونگی نورپردازی صحنه و به اشتراک گذاشتن گزینه های خوب کیت نورپردازی ویدیویی برای هر بودجه به شما خواهیم پرداخت.

تنظیمات روشنایی ویدئو

برای بیشتر سناریوها ، از جمله vlogging ، فیلم های شرکتی و مصاحبه ها ، یکی از این سه تنظیم روشنایی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. روش های دیگری نیز برای نورپردازی صحنه وجود دارد ، اما این موارد معمولاً برای فیلم سازی هنری یا سینمایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

روشنایی دو یا سه نقطه ای

تنظیم نور سه نقطه ای استاندارد ترین فیلمبرداری اساسی است. همانطور که از نامش پیداست ، با استفاده از سه چراغ به پایان رسیده است:

چراغ کلیدی: چراغ کلیدی شدیدترین است که بیشتر نور شات را تأمین می کند. به طور کلی در مقابل سوژه شما قرار گرفته است ، حدود 45 درجه بالاتر و 45 درجه راست یا چپ.

Fill light: این نور ملایم تری است که برای پر کردن سایه های صورت سوژه استفاده می شود. باید در کنار چراغ کلید قرار بگیرد. شدت نور پر کننده معمولاً در حدود نیمی از نور کلید است.

نور پشت: چراغ عقب (که گاهی اوقات آن را لبه لبه می نامند) عمق ایجاد می کند و درخشش ملایمی را در پس زمینه ایجاد می کند. در بالا و پشت سوژه قرار دارد (خارج از عکس).

اگر به تازگی کار با روشنایی را شروع کرده اید یا بودجه محدودی دارید ، می توانید با یک تنظیم دو نقطه ای که فقط از کلید استفاده می کند و چراغ ها را پر می کنید ، کنار بیایید. در حالی که نور پشت عمق خوبی به پس زمینه شما می بخشد ، لزوماً ضروری نیست.

روشنایی طبیعی در فضای باز

اگر در فضای باز یا در فضایی با پنجره های بسیار بزرگ عکس می گیرید ، می توانید از نور طبیعی خورشید برای روشنایی صحنه خود استفاده کنید. عکاسان و فیلمسازان “ساعت طلایی” را در اوایل صبح و اواخر شب به دلیل نور طلایی نرم و چاپلوس آن دوست دارند.

با این وجود تکیه بر نور طبیعی اشکالاتی دارد. خورشید می تواند بسیار شدید باشد و سایه های سختی را بر روی موضوع شما ایجاد کند. همچنین با جابجایی هوا و عبور ابر از بالای سر ، حرکت می کند و شدت آن تغییر می کند. همه اینها می تواند بر کیفیت نور و رنگ تأثیر بگذارد و دستیابی به ثبات در عکسهای شما را دشوار کند.

اما ، با برنامه ریزی دقیق و تنظیمات در صورت لزوم ، مطمئناً می توانید از منابع نور طبیعی برای فیلم های خود استفاده کنید.

بسیاری از سازندگان فیلم که از نور طبیعی استفاده می کنند دوست دارند از تنوع در تنظیم نور سه نقطه ای که در بالا توضیح داده شد استفاده کنند. می توانید سوژه خود را طوری قرار دهید که خورشید نور اصلی شما را فراهم کند ، با بازتابنده هایی برای تهیه چراغ های پر و عقب.

در طول ساعت طلایی ، هنگامی که نور ملایم تر است ، می توان سوژه را در مقابل خورشید قرار داد ، و آن را به عنوان یک نور عقب ، با بازتابنده ها کلید و نور را پر کرد (شما باید سریع قبل از تغییر نور سریع باشید) خیلی زیاد).

چگونه یک صحنه را روشن کنیم

همراه با تنظیمات روشنایی بالا ، می خواهید چند نکته را بخاطر بسپارید.

نرم در مقابل نور سخت

به عنوان یک قاعده ، شما مانند یک روز ابری نور پراکنده و نرم می خواهید. هرچه نور نرمتر باشد ، چاپلوس تر است. به طور کلی ، هرچه منبع نور کمتر باشد ، مانند خورشید در یک روز بدون ابر ، سایه های آن تیزتر می شود یا سخت تر. نور نرم با منابع نوری بزرگتر ایجاد می شود.

انتشار یک منبع نور با تاباندن آن از طریق ماده ای نیمه شفاف (مانند یک ورق سفید) یا انعکاس آن با قرار دادن آن روی یک سطح بازتابنده بزرگ ، به نرمتر شدن نور کمک می کند.

چراغ های موقعیت یابی

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، چراغ ها باید کمی در بالا و کنار سوژه قرار بگیرند. هرگز چراغ ها را در زیر سوژه قرار ندهید (مگر اینکه به دنبال جلوه ای از داستان شبح وار باشید) و از عکسبرداری مستقیم در زیر نور بالای سر خودداری کنید.

اگرچه استفاده از نور از پنجره به عنوان منبع امکان پذیر است ، اما نتایج ممکن است متناقض باشد ، بنابراین بسیاری از سازندگان فیلم ترجیح می دهند از سایه های خاموشی یا فیلم در اتاق بدون پنجره استفاده کنند تا کنترل کاملی بر نور محیط داشته باشند.

نورپردازی ویدئو با قیمت مناسب

وقتی نوبت به روشنایی می رسد ، خبر خوب این است که کیت های همه در یک با قیمت مناسب با هر آنچه که شما نیاز دارید وجود دارد. برای تنظیمات اولیه روشنایی ویدیوی YouTube یا سایر فیلم های آماتور ، این کیت های زیر 100 دلار کاملاً مثر هستند. اکثر آنها شامل لامپهای CFL هستند که نور ملایم و خنک را تولید می کنند.

 

کیت نورپردازی سه نقطه ای Fancierstudio یک گزینه خوب و زیر 50 دلار است و شامل چترهای شفاف برای کمک به پخش نور ، به علاوه پایه ها ، لامپ های CFL و یک قاب است.

با حدود 50 دلار ، کیت روشنایی مداوم LimoStudio نیز دارای سه چراغ ، پایه ، لامپ CFL ، چتر و موارد دیگر است.

Neweer’s Studio Lighting Kit با ورود مقرون به صرفه به گزینه های روشنایی LED شامل دو پانل نور 160-LED قابل تنظیم با پایه ، فیلتر و باتری است. چراغ های LED گزینه ای کم مصرف و با دوام و سبک وزن هستند که مانند CFL روشنایی نرم و با دمای خنک را ایجاد می کنند.

اگر می خواهید در هدایت نور خود کنترل بیشتری داشته باشید ، یک کیت روشنایی با درهای انبار (سایه های اطراف لبه های نور) مانند این مجموعه LED از Limostudio گزینه خوبی است. اینها به شما امکان می دهند نور خود را شکل دهید و متمرکز کنید و جلوه های روشنایی چشمگیرتری ایجاد کنید.

اگر نور پراکنده ای را که سافت باکس ها ارائه می دهند ترجیح می دهید ، این کیت نورپردازی 99 دلاری StudioPro گزینه ای کاملاً خوب برای تنظیم دو نقطه است.

کیت های روشنایی ویدئویی با قیمت های میان رده

اگر بودجه شما کمی بیشتر باشد ، این کیت های 100 تا 500 دلاری حتی از قابلیت ها ، دوام و کنترل بیشتری برای روشنایی فیلم های شما برخوردار هستند.

برای راه اندازی جعبه نرم سه نقطه ای ، کیت StudioFX با سه چراغ ، پایه قابل تنظیم با بازوی بوم ، لامپهای مهتابی فلورسنت و یک کیف حمل ، با قیمت 125 دلار انتخاب خوبی است.

چراغ های انگشتر یا “Diva” که مورد علاقه وبلاگ نویسان زیبایی و آرایش است ، به لطف لامپ بزرگ ، یک عکس فوق العاده چاپلوس ایجاد می کند. این کیت 369 دلاری Stellar یک چراغ حلقه ای 18 اینچی را با دو جعبه نرم برای تنظیم روشنایی جفت می کند که به هر کسی شبیه یک سوپرمدل می شود.

این کیت از GVM که گزینه ای بالاتر از پنل LED است ، شامل سه پنل LED ، کنترل از راه دور و مجموعه ای از ویژگی های دیگر است. پانل ها قابل تنظیم هستند و بسته به نیاز شما می توانید دمای رنگ را سردتر یا گرمتر تنظیم کنید.

کیت های روشنایی ویدئویی با قیمت بالا

برای تولید فیلم و فیلم سازی حرفه ای ، شما می توانید کیت خود را بسازید و چراغ ها ، استندها ، فیلترها و سایر تجهیزات را خودتان بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. اما اگر دنبال یک کیت all-in-one هستید ، چندین گزینه سطح بالا نیز وجود دارد.

این کیت از Arri شامل سه چراغ تنگستن 650 واتی ، فیلترهای رنگی و درهای انبار برای کنترل و انتشار نور خروجی ، یک کیف چرخ دار ، استندها و موارد دیگر است.

به یاد داشته باشید ، مهم نیست که چه نوع فیلم هایی می سازید ، نورپردازی خوب ضروری است. یادگیری اصول نورپردازی یک صحنه و بدست آوردن مجموعه ای از چراغ ها تفاوت بین ویدیویی است که به نظر آماتور و بی ادعا می رسد ، و ویدیویی صیقلی و حرفه ای به نظر می رسد. صادقانه بگویم ، اگر این جنبه ساخت یک ویدیو را نادیده بگیرید ، بسیار آماتور به نظر خواهید رسید.

مطالب مرتبطبهترین رینگ لایت برای تماس با ZOOM

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *