بهترین لنزهای پرایم کانن Canon

1. لنز کانن Canon EF 50mm f/1.8 STM

این لنز یکی از ارزانترین لنزهایی است که کانن تولید می کند و تا کنون فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است.

لنز کانن Canon 50mm f / 1.8 STM یک پرایم استاندارد ارزان قیمت است که هم برای دوربین های عکاسی فول فریم و هم برای دوربین های مانت EF-S طراحی شده است.

 

لنز کانن 50 f/1.8 اتفاقاً یکی از بهترین لنزهای پرایم کانن است. مهمترین تفاوت بین مدل قدیمی و جدید این لنز موتور فوکوس خودکار است.

این لنز دارای یک پایه فلزی و کیفیت ساخت مناسب است. با این حال هیچ گونه مهر و موم گرد و غبار و خاک وجود ندارد. قسمت عمده طراحی از پلاستیک ساخته شده اما بسیار محکم است.

مهمترین USP لنز دیافراگم سریع و گسترده f / 1.8 آن است. با f / 1.8 در مقایسه با لنزهای استاندارد کیت ، به راحتی دو استاپ نور بیشتری خواهید داشت. این یک مزیت بزرگ در هنگام عکسبرداری در نور کم است.

با حداکثر دیافراگم بزرگ می توانید عکس های فوکوس عالی را حتی در نور روز بگیرید. شما به یک فیلتر ND احتیاج دارید که به شما کمک کند در هنگام عکسبرداری کاملاً نور را متوقف کنید. دیافراگم لنز از 7 تیغه گرد ساخته شده است. بوکه از نظر کیفیت بسیار خوب است.

 

یکی دیگر از “بهبودها” نسبت به لنزهای قدیمی ، فناوری جدید STM است. فناوری STM عملکرد روان تری را در فوکوس خودکار ارائه می دهد. این فن آوری جدید حتی از فناوری قدیمی USM نیز بسیار بهتر است.

بعلاوه ، حلقه فوکوس روی لنز بصورت الکترونیکی با موتور فوکوس دوربین جفت می شود. دقیق است اما در عین حال این ویژگی مانع از چرخاندن دستی حلقه فوکوس هنگام خاموش شدن دوربین می شود.

لنز با لغو فوکوس دستی همراه است اما برای اینکه فوکوس دستی کار کند ، باید دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید.

2. لنز کانن Canon EF 40mm f/2.8 STM

لنز کانن Canon EF 40mm f/2.8 STM یک لنز کوچک و جمع و جور است و کار را بدون هیچ سر و صدایی انجام می دهد. این یک لنز محبوب و یکی از بهترین لنزهای کانن است.

این لنز برای دوربین های عکاسی فول فریم کانن طراحی شده است ولی در دوربین های کراپ سنسور نیز کار می کند. البته با فاکتور برش که فاصله کانونی لنز را کمی افزایش می دهد.

حتی اگر 40 میلی متر یک طرح پنکیک تخت باشد ، اما به هیچ وجه پوششی نیست. شامل عناصر کروی است که از انحرافات کروی مراقبت می کنند. این لنز دارای دیافراگم سریع و قابل استفاده f / 2.8 است که تضمین می کند لنز می تواند بیشتر شرایط نوری را کنترل کند.

کانن از جدیدترین لنزهای خود با فناوری جدید STM استفاده کرده است. STM مخفف Stepper Motor است و در آن از یک موتور فوکوس خودکار بهینه شده در مقایسه با فناوری قدیمی USM استفاده می شود.

این فناوری عملکرد فوکوس خودکار نرم و  و بدون سر و صدایی را فراهم می کند. با این حال ، این لنز همانند نسخه قدیمی STM کاملاً ساکت نیست.

 

علاوه بر این ، پوشش روی لنز پدیده شبح وارگی را از بین می برد. کیفیت ساخت لنز به طرز شگفت انگیزی خوب است. این لنز یک پایه لنز فلزی دارد که بسیار اطمینان بخش است. بقیه بدنه لنز پلاستیکی و شیشه ای است ، همراه با چند مورد استثنا که در آن از فلز استفاده شده است.

با یک دیافراگم دایره ای 7 پره و حداکثر دیافراگم f / 2.8 ، بوکه عالی خواهید داشت. 

این لنز برای عکاسی از سوژه های ثابت و فیلم های POV مناسب است. این لنز به عنوان یک ابزار عکاسی خیابانی عالی کار می کند.

چند عیب نیز در این لنز وجود دارد. هیچ لرزشگیر داخلی وجود ندارد. و این بدان معناست که برای جلوگیری از تاری تصویر باید حداقلبا سرعت 1/40 یا سریعتر عکس بگیرید. صدای موتور AF هنگام فیلمبرداری فیلتر می شود.

این لنز از نظر عملکرد ، لنزی قابل قبول و شارپ است. همچنین دارای برخی ویژگی های مناسب است. از جمله اینکه می تواند در حداقل فاصله 30 سانتی متری عکاسی کنید.

3. لنز کانن Canon EF 85mm f/1.2L II USM

لنز کانن Canon 85mm f / 1.2L II به عنوان یک لنز پرتره مناسب برای دوربین های کراپ سنسور است. در دوربین های کراپ ، فاصله کانونی لنز کمی طولانی تر می شود. 

چرا این لنز اینقدر محبوب است؟ دو دلیل اول ، دیافراگم باز f / 1.2 است که آن را به یکی از بهترین لنزها برای عکاسی تبدیل می کند. دوم اینکه ، اگر از دوربین کراپ استفاده می کنید ، دیافراگم 85 میلی متر برای پرتره ایده آل است.

دیافراگم 8 پره دایره ای بوکه نرم بسیار زیبایی ایجاد می کند که باعث تار شدن پس زمینه می شود. این چیزی است که بسیاری از عکاسان به دنبال آن هستند.

کیفیت ساخت این لنز عالی است. این لنز دارای عایق در برابر گرد و غبار و رطوبت است. پایه لنز فلزی و عدسی با کیفیت بالا ، ساخت لنز را کامل می کند. 

این لنز با پوشش فوق العاده super spectra ارائه می شود. این امر باعث انتقال بهتر نور و همچنین مهار بهتر پدیده شبح وارگی و فلیر می شود.

اگر بخواهیم در مرود این لنز منصفانه صحبت کنیم ، حلقه فوکوس دستی آن بسیار کابردی است و مسیری طولانی را طی می کند. این بدان معنی است که می توانید تنظیمات بسیار دقیق انجام دهید.

فوکوس خودکار توسط موتور فوکوس خودکار USM تأمین می شود. عملکرد فوکوس خودکار روان و ساکت است.

این یک لنز گران قیمت است. با حدود 1900 دلار ، 85mm f / 1.2L II USM از توان بسیاری از عکاسان خارج است.

لنز کانن 85mm f / 1.2L II USM یک لنز بسیار شارپ است. یکی از شارپ ترین لنزهایی است که کانن در حال حاضر می فروشد. حتی در حالت کاملاً باز ، لنز کاملاً شارپ است. با بسته شدن دیافراگم ، وضوح آن افزایش می یابد.

4. Canon EF 135mm f/2 L USM

لنز کانن Canon 135mm f /2 یک لنز EF Mount L Series و یکی از بهترین لنزهای پرایم کانن Canon است. EF mount به معنای طراحی لنز برای سیستم دوربین های فول فریم است. برچسب سری L نشان می دهد که لنزها نه فقط از نظر عملکرد بلکه از نظر کیفیت ساخت نیز عالی هستند.

اگر 85mm f / 1.2L II USM یک لنز پرتره ایده آل برای سیستم های APS-C باشد ، لنز کانن Canon EF 135mm f / 2 L USM نیز یک لنز ایده آل برای دوربین های فول فریم است. هنگامی که لنز بر روی دوربین کراپ سنسور سوار می شود، فاصله کانونی 216 میلی متر را خواهید داشت.

با دیافراگم عریض و سریع f / 2 اکنون این امکان را دارید که در نور کم عکاسی از مراسم را انجام دهید. این لنز دارای دو عنصر UD و فناوری قدیمی فوکوس خودکار USM Canon است. 

چرا برای عکاسی پرتره به یک لنز بلند مانند این نیاز دارید؟ دلیل آن این است که با لنز طولانی تر ، نسبت بینی و گوش در عکس عمودی صحیح به نظر می رسد. این به این دلیل است که شما باید از سوژه خود فاصله بگیرید. این احتمال تحریف را از بین می برد.

با این حال ، با توجه به ماهیت طولانی لنز و دیافراگم سریع لنز ، می توانید سوژه را از پس زمینه جدا کرده و جلوه های پس زمینه کم عمق بسیار جالب ایجاد کنید.

این لنز فاقد لرزشگیر است. و این بدان معناست که عکاسی بدون سه پایه در سرعت کمتر از 1/135 مشکل ساز خواهد شد.

5. Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM Lens

لنزهای ماکرو به طرز باورنکردنی جذاب هستند. با این حال ، مشکل در عکاسی ماکرو این است که شما به ابزار مناسب نیاز دارید. برای عکاسی ماکرو به یک سه پایه و همچنین یک لنز ماکرو مناسب نیاز دارید.

لنزهای ماکرو واقعی عکس هایی در اندازه واقعی به شما می دهند. این یک روش عالی برای عکاسی از گل ، اشکال ، برگ ، قطرات آب و هر چیزی است که مورد علاقه شما قرار می گیرد. 

این یک لنز L است. این بدان معنی است که کانن آن را بهتر از لنزهای استاندارد ساخته است. دارای پایه لنز فلزی و کیفیت ساخت خوبی است. در اطراف پایه فلزی آب بندی وجود دارد که گرد و غبار و خاک را دور نگه می دارد. در داخل ، لنز دارای عناصری است که انحرافات رنگی را کاهش می دهد.

 

این لنز از یک سیستم تثبیت کننده تصویر ترکیبی بهره می برد. در 5 استاپ درجه بندی می شود. این تثبیت کننده تصویر بسیار خوب کار می کند ، به خصوص هنگامی که از سوژه خود دور هستید. هنگام عکاسی از فواصل بسیار نزدیک ، تثبیت کننده تصویر فقط حرکت حداقل دست را متعادل می کند.

فاصله کانونی طولانی این اطمینان را به شما می دهد که می توانید از فاصله بسیار دورتری عکاسی کنید و در عین حال قادر به فوکوس نزدیک باشید. صحبت از فوکوس شد.

فوکوس خودکار روی لنز کانن Canon EF 100mm f / 2.8 L از فناوری قدیمی USM برخوردار است. دقیق است اما سریع نیست. بنابراین ، متوجه خواهید شد که لنز برای قفل کردن فوکوس به زمان قابل توجهی نیاز دارد.

وضوح تصویر خوب است. حتی وقتی دیافراگم لنز در هنگام عکاسی کاملاً باز است. 

6. لنز کانن Canon EF 24mm f/1.4L II USM

این لنز برجسته ترین لنز پرایم 24 میلی متری کانن است که در حال حاضر در بازار به فروش می رسد. لنز کانن Canon 24mm f / 1.4L II USM یک لنز سریع است. متناسب با نیاز معمول برای عکاسی منظره نیست زیرا این لنزها وایدتر هستند. 

شما هنگام عکاسی از مناظر ، همیشه با f / 1.4 عکس نمی گیرید. با این حال ، هنگام عکاسی از پرتره ها ، از دیافراگم سریع و گسترده استفاده می کنید ، اما معمولا فاصله کانونی بیشتری نیاز دارید. 

این یک لنز EF است. این بدان معناست که بدون هیچ مشکلی با سیستم های فول فریم و همچنین APS-C کار خواهد کرد. ساختار داخلی این لنز از دو عنصر کروی و دو عنصر UD تشکیل شده است.

 

پوشش مخصوص روی عدسی لنز ، پدیده فلیر و شبح وارگی را از بین می برد. این فناوری بسیار برتر از Super Spectra Coating قدیمی است که در لنزهای سنتی کانن استفاده میشود.

کابرد این لنز در عکاسی منظره و عکاسی پرتره است. هنگام عکاسی از منظره ، از دیافراگم بسته تر و هنگام عکاسی پرتره از دیافراگم باز استفاده کنید.
این یک لنز بسیار خوب ساخته شده با آب بندی عالی هوا و یک پایه فلزی محکم است. این لنز عناصر پلاستیکی را در خود جای داده است اما بسیار محکم است.

فوکوس خودکار روی لنز ، فناوری قدیمی USM است. این فناوری سریعتر از فناوری جدید STM است اما به نرمی آن نیست. امکان فوکوس دستی همیشه وجود دارد. حتی می توانید در حالت فوکوس خودکار نیز از فوکوس دستی استفاده کنید.

لنز کانن Canon EF 24mm f/1.4L II USM یک لنز نسبتاً شارپ است حتی در صورت عکاسی با دیافراگم باز. 

7. Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM

لنز کانن Canon EF 400mm f / 4 DO IS II USM یک لنز پرایم تله است که برای عکاسی از پرندگان، عکاسی ورزشی و اکشن ایده آل است. این لنز یکی از بهترین لنزهای کانن است. حروف DO مخفف Diffractive Optics است. این تکنولوژی منجر به ساختار بسیار سبک تر و بدون کاهش کیفیت لنز می شود.

این لنز کندتر از لنز کانن 400 میلی متر f / 2.8L است. اما این تنها لنز 400 میلی متر است که با فناوری DO ارائه می شود.

 

ساختار داخلی لنز کانن Canon EF 400mm f / 4 DO IS II USM دارای یک اپتیک پراش دو لایه بدون شکاف است. این نسل سوم طراحی DO است که انحرافات رنگی را از بین می برد. علاوه بر این ، یک پوشش محافظ فلوئور در عناصر جلو و عقب وجود دارد. این لایه از چسبیدن لکه یا کثیفی به عدسی جلوگیری می کند.

یک عنصر بزرگ جلو به همراه دیافراگم حداکثر f / 2.8 از ویژگی های بارز لنز است. این لنز همچنین به یک لرزشگیر نوری سه حالته مجهز است که لرزشها را تا سه استاپ کاهش می دهد.

لنز سازگار با مبدل تله 1.4x Canon است. این مبدل با کاهش یک استاپ در حداکثر دیافراگم ، فاصله کانونی لنز را تا 560 میلی متر افزایش می دهد. اما حتی بدون مبدل نیز یک لنز قدرتمند است. دیافراگم f / 4 نور زیادی را که هنگام عکاسی در سحر یا غروب نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب مرتبطبهترین لنزهای پرایم نیکون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *