بهترین لنزهای واید کانن

لنزهای واید برای ثبت مناظر ، ایجاد تصاویر با چشم اندازهای چشمگیر ، عکس گرفتن از گروه های بزرگ و عکاسی در فضاهای تنگ مناسب هستند. برای بسیاری از عکاسان ، لنزهای واید بخش مهمی از کیت آنها است. به شما این امکان را می دهد که محیط بیشتری را نسبت به سایر لنزها ثبت کنید.

افزودن یک لنز با زاویه دید گسترده به تجهیزات شما می تواند چالش هایی را ایجاد کرده و نیاز به حل برخی از مشکلات داشته باشد. شما باید از اعوجاجی که می توانند ایجاد کنند آگاه باشید و بدانید که چگونه بر این تحریف غلبه کنید یا از آن استفاده کنید. جلوگیری از گم شدن سوژه در صحنه می تواند سخت تر باشد. اما هنگامی که نحوه استفاده از لنز واید را یاد گرفتید ، داشتن آن یک ضرورت خواهد بود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << مقایسه انواع رینگ لایت >>

 

چرا از لنزهای واید استفاده می کنیم؟

لنزهای واید لنزهایی با فاصله کانونی 35 میلی متر یا کمتر هنگام عکاسی روی سنسور فول فریم هستند که زاویه دید را تقریباً 64 درجه یا بیشتر می دهد. به دلیل این زاویه دید گسترده ، چندین ژانر عکاسی وجود دارد که معمولاً از لنزهای واید استفاده می کنند.

شاید متداول ترین مثال عکاسی منظره باشد که در آن لنزهای واید به شما کمک می کند تا مناظر وسیع را ثبت کنید. عکاسان معماری نیز عمدتا با لنزهای واید کار می کنند تا در فضاهای نسبتاً محدود عکاسی کنند.
لنزهای واید محبوبیت بیشتری در بین بلاگرها پیدا کرده اند زیرا آنها به اندازه کافی واید و در عین حال کوچک هستند.
اینها شاید متداول ترین کاربردهای لنزهای واید باشند. عکاسی با زوایای وسیع تر می تواند عمق میدان بیشتری را ایجاد کند و اعوجاجی را ایجاد کند که برخی از عکاسان برای استفاده خلاقانه انتخاب می کنند.

انتخاب لنز واید مناسب

مانند هر چیزی ، هنگام انتخاب لنز واید باید به چند نکته توجه کرد.

1- می خواهید زاویه دیدتان تا چه اندازه عریض باشد؟

در حالی که زاویه عریض را می توان در هر لنز 35 میلی متری یا کمتر ثبت کرد ، این محدوده اغلب به دسته دوم لنزهای اولترا واید تقسیم می شود که وسیع تر از 24 میلی متر در نظر گرفته می شود. تفاوت در لنزهای واید و اولترا واید می تواند قابل توجه باشد.
به این فکر کنید که چقدر می خواهید پیش بروید. شما می توانید از یک لنز اولترا واید استفاده کنید ، اما این می تواند منجر به گم شدن سوژه شما در محیط شود. خوب فکر کنید که می خواهید ترکیب بندی شما چگونه باشد و چقدر می خواهید در زاویه دید اغراق کنید.

2- اعوجاج

همه لنزهای واید مقداری اعوجاج را ایجاد می کنند و دو نوع اعوجاج مختلف را باید در نظر گرفت.
اولین مورد اعوجاج پرسپکتیو است. هرچه چیزی به لنز شما نزدیکتر شود ، نسبت به سایر قسمتهای تصویر بزرگتر به نظر می رسد. با لنزهای واید شما می توانید سوژه خود را بسیار نزدیکتر از سایر لنزها قرار می دهید ، که راهی عالی برای تاکید بر سوژه شما است. با این حال ، این خطر را دارید که برخی چیزها بیش از حد اغراق آمیز شوند. 
هرچه زاویه لنز عریض تر باشد ، این اعوجاج پرسپکتیو بیشتر نمایان می شود. البته ، شما می توانید کاملاً از اعوجاج چشم انداز به عنوان یک عنصر خلاق استفاده کنید ، اما اگر به آن توجه نکنید ، می تواند تصاویر را نیز خراب کند.

نوع دیگر اعوجاج که اغلب ظاهر می شود اعوجاج بشکه ای است. به این فکر کنید که از یک ساختمان رو به بالا عکس بگیرید و دیوارها به نظر برسند که با بالا رفتن در خود فرو می روند.
همه لنزهای واید ، و به ویژه اولترا واید ، دارای درجه ای از اعوجاج بشکه ای هستند. لنزهای راست خط سعی می کنند این را تصحیح کنند ، در حالی که لنزهای چشم ماهی آن را حتی بیشتر می کنند.

بهترین لنزهای واید کانن

1- Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM
2- Canon TS-E 24mm f/3.5L II Tilt Shift
3- Canon EF 11-24mm f/4L USM
4- Canon EF 16-35mm f/4L IS USM Lens
مطالب مرتبط:  راهنمای خرید دوربین برای افراد مبتدی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *