بهترین رزولوشن برای چاپ عکس

این مقاله هر آنچه که باید در مورد مگاپیکسل و وضوح تصویر بدانید ، در اختیار شما قرار می دهد. از آنچه هستند تا نحوه استفاده از آنها برای عکس های حرفه ای. رزولوشن تصویر فقط یک عدد نیست. شما باید موارد مختلف مربوط به چاپ و ویرایش را در نظر بگیرید.

اکثر ما وضوح دوربین خود را به صورت اعشاری می دانیم. اما امروزه تمرکز ما فقط بر روی مگاپیکسل است ، اگرچه کیفیت تصویر به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال ، می توانید بدنه دوربین را با سنسور 50 مگاپیکسل داشته باشید ، اما اگر لنز شما نتواند با آن مطابقت داشته باشد ، چه؟

بیایید آنچه را که باید در مورد وضوح تصویر و کیفیت تصویر بدانید ، بررسی کنیم.

مگاپیکسل چیست؟

یک دوربین دیجیتال تصاویر را از طریق آنچه ما به عنوان پیکسل می شناسیم ، ثبت می کند. پیکسل ها کوچکترین اجزای حسگر دوربین دیجیتال هستند. این بدان معنی است که آنها کوچکترین قسمت های یک سنسور یا صفحه نمایش هستند که می توانید آنها را کنترل کنید.

تصاویر دیجیتالی از هزاران پیکسل کوچک تهیه می شوند که نور و رنگ را ثبت می کنند.

هر مگاپیکسل (MP) یک میلیون (یا به طور دقیق 1،048،576) از این پیکسل ها است. بنابراین یک دوربین 30 مگاپیکسلی 30 میلیون پیکسل روی سنسور خود دارد.

رزولوشن یا وضوح تصویر چیست؟

تعداد پیکسل های یک تصویر وضوح تصویر را تعیین می کند. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد ، تصویر دارای جزئیات بیشتر و وضوح تصویر آن بیشتر است. وضوح تصویر بر حسب پیکسل و مگاپیکسل اندازه گیری می شود.

برای محاسبه وضوح تصویر ، کافی است عرض را در ارتفاع تصویر ضرب کنید. برای مثال ، تصویری با عرض 2048 پیکسل و ارتفاع 1152 پیکسل دارای رزولوشن 2.36 مگاپیکسل است.

وضوح تصویر اغلب بر حسب PPI (پیکسل در اینچ) ارائه می شود. این بدان معناست که تعداد پیکسل در هر اینچ در تصویر نمایش داده می شود.

وضوح عکس عاملی است که کیفیت تصویر را تعیین می کند. با این حال ، سنسور دوربین ، پردازنده و حتی کیفیت لنز مورد استفاده شما نیز در این امر نقش دارد.

وضوح تصویر به اندازه چاپ تصاویر مربوط می شود. همچنین به میزان جزئیات عکس یا تصویر هنگام مشاهده 100٪ روی مانیتور کامپیوتر اشاره دارد.

آیا مگاپیکسل بیشتر به معنای تصویر بهتر است؟

شاید فکر کنید پیکسل های بیشتر به معنای تصاویر بهتر است. اما پس از آن تلفن های هوشمند می توانند از DSLR های نیمه حرفه ای برتر باشند. بله ، ممکن است شماره MP بالاتری روی آنها نوشته شده باشد ، اما این چیزی نیست که کیفیت تصویر را تعیین می کند.

عکاسی با وضوح بالاتر می تواند به معنای کیفیت تصویر بالاتر باشد ، اما به شرطی که لنز مناسبی برای آن داشته باشید. وضوح ، تعریف و جزئیات در کنار وضوح تصویر افزایش می یابد. یک تصویر با کیفیت خوب همچنین از بسیاری عوامل دیگر مانند نور خوب ، نوردهی مناسب و ترکیب حاصل می شود.

اما بله ، مگاپیکسل بیشتر می تواند به معنی کیفیت بهتر باشد. همچنین برای چاپ و ویرایش به وضوح بالاتری نیاز دارید.

چرا داشتن لنز مناسب مهم است؟

شما می توانید یک دوربین 40 مگاپیکسلی داشته باشید و هنوز نتوانید از آن بدون لنز مناسب استفاده کنید. معمولاً لنز شما نمی تواند به اندازه دوربین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. ولی کیفیت لنز تعیین می کند که چقدر می تواند جزئیات را مدیریت کند.

همچنین ، هنگامی که لنز شما تمایل به ایجاد خطا دارد ، یک سنسور با وضوح بالا آنها را با وضوح بیشتری ترسیم می کند. به عنوان مثال ، خطوط انحراف رنگی بیشتر در تصاویر شما قابل مشاهده خواهد بود.

پراش چیزی است که وضوح لنز را نیز محدود می کند. این بدان معناست که در بالای مقدار دیافراگم مشخص (معمولاً f/16) ، به دلیل تداخل نوری نور ، با کاهش کیفیت تصویر و کاهش وضوح مواجه خواهید شد. با این حال ، این یک پدیده عمومی در فیزیک نوری است ، بنابراین هر نوع لنز این معایب را دارد.

گاهی اوقات بهتر است برای یک بدنه نه چندان گران قیمت یک لنز گران قیمت بخرید. به این ترتیب می توانید وضوح تصویر را به حداکثر برسانید.

چرا داشتن وضوح تصویر بالا برای پردازش مهم است؟

با برش تصویر در حین پس پردازش ، ترکیب می تواند بسیار بهتر به نظر برسد. این تکنیکی است که در عکاسی آنالوگ نیز استفاده می شود. برخورداری از رزولوشن عکس بالاتر ، فضای بازی شما را بیشتر می کند و از افت شدید کیفیت جلوگیری می کند.

بهترین رزولوشن برای چاپ عکس

برای ویرایش عکس ، تا حد امکان به وضوح بالا نیاز دارید. شما باید از دوربین خود در حداکثر رزولوشن (اندازه تصویر) که می تواند استفاده کند ، استفاده کنید. بیشتر اوقات ، بهترین حالت عکسبرداری با RAW است. فایل های RAW برای ویرایش بهتر از JPEG هستند. آنها حاوی اطلاعات زیادی هستند و می توانید جزئیات بیشتری را پس از پردازش از آنها بیرون بیاورید. آنها همچنین برای کشت بهتر هستند.

اگر تصویر شما برای وب سایت یا پلت فرم اشتراک گذاری مانند Flickr است ، از بالاترین وضوح تصویر استفاده نکنید.

فیس بوک و اینستاگرام به طور خودکار هر تصویری را با وضوح مشخص تغییر می دهند. این دستگاه آنها را با وضوح کمتری فشرده می کند تا بتواند میلیون ها افزوده را در هر هفته ذخیره کند. این قابلیت را دارد که یک تصویر عالی را به تصویری با وضوح پایین تبدیل کند. می توانید قبل از بارگذاری تصاویر خود در فیس بوک ، اندازه آنها را تغییر دهید. تنظیم لبه بلندتر تصویر بر روی 2048 پیکسل در حین آپلود کردن کافی است. همچنین بارگذاری آنها زمان کمتری خواهد برد.

 بین وضوح صفحه و وضوح عکس برای چاپ تفاوت وجود دارد

ممکن است تصویر شما روی صفحه کامپیوتر عالی به نظر برسد. اما وقتی صحبت از چاپ یا کیفیت چاپ می شود ، بازی کاملا متفاوت است.

ما در مورد PPI صحبت کردیم ، به این معنی که تعداد پیکسل در اینچ روی صفحه یا حسگر است. اکنون باید در مورد DPI صحبت کنیم که به معنی نقاط در اینچ است. این به تعداد نقاط جوهر روی یک چاپ اشاره دارد. هرچه تعداد بیشتر باشد ، کیفیت بالاتر است. شما می توانید مقدار DPI را در رایانه خود تنظیم کنید ، اما در مورد چاپ بسیار مهم است.

استاندارد 300 DPI است. ممکن است رزولوشن بالاتری بخواهید ، اما معمولاً ، کافی است.

اگر اطلاعات محدودی در مورد چاپ دارید ، بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید تا سرعت خود را افزایش دهید.

برای تصاویر با رزولوشن 300 DPI ، این جدول را دنبال کنید تا عکس های خود را در اندازه ایده آل چاپ کنید.

شما باید مطمئن شوید که جوهر و موادی که استفاده می کنید برای چاپ عکاسی دیجیتال است. شما می توانید آزمایشگاه ها و خدمات هنری عالی برای چاپ تصاویر خود پیدا کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد مواد و تکنیک های مورد استفاده آنها بیاموزید.

تصویر خود را در یک بوم متناسب با مقیاس مورد نظر چاپ خود بهینه کنید. همچنین باید به فضاهای رنگی RGB/CMYK توجه کنید.

هرگز نباید تصاویر خود را با همان وضوح صفحه نمایش خود چاپ کنید. اینها معمولاً 72 dpi (نقطه در اینچ) هستند ، بنابراین می خواهید هنگام چاپ چیزی بین 300 تا 1800 dpi را هدف بگیرید.

همچنین ، باید به فرمت های فایل اشاره کنیم. ترجیحاً برای چاپ از فشرده سازی TIFF یا TIFF (LZW) استفاده کنید. چاپ یک تصویر در JPEG می تواند باعث کاهش شدید کیفیت تصویر شود. این تراکم پیکسل را با فشرده سازی و ادغام پیکسل ها برای بهینه سازی حجم فایل کاهش می دهد.

مطالب مرتبط:  EV چیست و چه کاربردی دارد؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *