بهترین دوربین برای عکاسی حیات وحش

دوربین های عکاسی به طور کلی به دو شکل هستند:

سنسورهای کراپ و فول فریم. مورد دوم معمولاً گران تر است و مزایایی مانند کیفیت تصویر بهتر و قابلیت های ایزو را در اختیار شما قرار می دهد (به این معنی که در شرایط کم نور می توانند به خوبی عکس بگیرند – یک چیز عالی برای عکاسی از حیات وحش).

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین سایز رینگ لایت

 

کراپ سنسورها ارزان تر است ، اما همچنین افزایش فاصله کانونی لنز را برای شما فراهم می کند (بنابراین تصویر در فاصله کانونی مشخص “بزرگنمایی” بیشتری نسبت به سنسور فول فریم نشان می دهد – یکی دیگر از ویژگی های عالی برای عکسبرداری از حیات وحش).

اگر بطور خاص اولین دوربین خود را برای عکاسی از حیات وحش می خری ، اکیداً توصیه می کنیم دوربین کراپ سنسور را انتخاب کنید. دسترسی شما را در فرصت های بیشتری برای عکس باز می کند.

بسیار ناامیدکننده است که متوجه شوید نمی توانید به حیات وحش نزدیک شوید ، و تا زمانی که مهارت های حرفه ای خود را به خوبی کسب نکنید ، این یک مزیت عمده خواهد بود.

نقاط فوکوس خودکار

بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش دارای سیستم فوکوس خودکار عالی خواهد بود. اگر فوکوس دستی دارید ، اساساً شانس دستیابی به یک عکس واضح را ندارید.

بنابراین 99.9٪ از مواقع خود را با استفاده از فوکوس خودکار با حیوانات وحشی مشاهده خواهید کرد. در نتیجه ، دوربین شما باید در انجام این کار مهارت کافی داشته باشد.

فوکوس خودکار باید دقیق و سریع باشد. این با افزایش نقاط فوکوس خودکار در سیستم AF دوربین همراه است.

تعداد بیشتر نقاط فوکوس به این معنی است که دوربین در هنگام انتخاب منطقه ای که روی آن تمرکز می کند ، توانایی دقیق تری دارد و همچنین به این معنی است که شما می توانید حیات وحش متحرک را با موفقیت بیشتری ردیابی کنید.

هنگام انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی از حیات وحش ، همیشه به تعداد نقاط فوکوس خودکار توجه کنید.

 نمی توانید درجه بندی مشخصی برای آنها ببینید ، اما عدد بالاتر بهتر است. 

قابلیت های عکاسی در نور کم

حیات وحش تمایل دارد که هنگام طلوع و غروب از سایه بیرون بیاید. بیشتر حیوانات در اواسط روز آنچنان فعال نیستند.

شکارچیان بزرگتر وقت کمتری را به حرکت در می آورند زیرا در سحر و غروب شکارهای موفقیت آمیزی خواهند داشت. این در مورد همه حیوانات درست نیست ، اما به طور کلی این الگویی است که در طبیعت دیده می شود.

قابلیت های عکاسی در نور کم هنگام انتخاب دوربین برای عکاسی حیات وحش ضروری است. 

 

این برای شما به عنوان یک عکاس حیات وحش چه معنایی دارد؟ باید خودتان در سحر و غروب فعال باشید. این ممکن است برای شما آسان باشد ، اما دوربین شما نیز باید عملکرد خوبی داشته باشد.

با افت نور و ظهور حیوانات ، دوربین شما عملکرد کمتری خواهد داشت. متوجه خواهید شد که برای ایجاد حساسیت بیشتر حسگر در برابر نور و روشنایی ، باید مقدار ISO را افزایش دهید. این نویز دیجیتال را به همراه دارد و در حالی که این مورد در ویرایش قابل حذف است.

 

بهترین دوربین ها برای عکاسی از حیات وحش دارای توانایی ISO خوبی هستند. این ممکن است به معنای خرید یک دوربین فول فریم باشد ، اما برای آن هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

برای تعیین میزان خوب بودن دوربین در دستیابی به مقادیر بالاتر ISO ، به تصاویر مقایسه ای در اینترنت نگاهی بیندازید و توجه داشته باشید که در چه سطحی نویز دیجیتال به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

اما وحشت نکنید روش هایی وجود دارد که شما می توانید از حیات وحش در نور کم و بدون پرداخت هزینه برای دوربین های فول فریم عکس بگیرید.

 

سرعت عکاسی

 سرعت عکاسی سریعتر (تعداد فریم در ثانیه که دوربین می گیرد) برای عکاسی از حیات وحش مهم است. اگر دوربین شما کند است و حدود 3 فریم در ثانیه عکس می گیرد ، به احتمال زیاد صحنه ای را که در فاصله بین هر شات اتفاق می افتد از دست می دهید. عکسبرداری در حالت پیاپی برای عکاسی از حیات وحش بسیار توصیه می شود.

دوربین های DSLR برتر در هر ثانیه 12 فریم عکس می گیرند که بسیار سریع است. شما لزوما به چنین چیزی احتیاج ندارید – اما قطعاً کمک می کند. هنوز می توانید از حیوانات وحشی عکس های خوبی بگیرید حتی 1 فریم در ثانیه ، اما باید سریعتر در هر لحظه عکس العمل نشان دهید.

 

تعداد فریم در ثانیه چیزی است که باید از آن آگاهی داشته باشید ، اما هنگام انتخاب اینکه کدام دوربین را بخرید ، همه چیز  نیست.

ما مواردی را که باید هنگام انتخاب دوربین از آنها آگاه باشید ، شرح داده ایم ، اکنون در اینجا چند نمنونه از بهترین دوربین های موجود برای عکاسی از حیات وحش آورده شده است.

نیکون Nikon D850 

 Nikon D850 به عنوان بهترین دوربین همه جانبه برای عکاسی از طبیعت توصیف شده است. در حالی که این دوربین برای عکاسی از حیات وحش بسیار عالی است ، اما همچنین می تواند از مناظر خیره کننده عکاسی کند.

می توانید بررسی ما را روی این دوربین بخوانید ، اما مشخصات کاملاً گویای این امر است: این دوربین با 7 فریم در ثانیه با رزولوشن 45.7 مگاپیکسل ، رویای یک عکاس حیات وحش است.

 

نیکون Nikon D500

Nikon D500 که یکی از انتخاب های محبوب در میان عکاسان حیات وحش است و دارای قابلیت های بسیار زیاد به عنوان یک دوربین کراپ سنسور است.

D500 با سیستم فوکوس خودکار بسیار عالی یکی از بهترین انتخاب ها برای عکاسی از پرندگان در حال پرواز و سایر حیوانات وحشی سریع است.

این دوربین عکاسی یک سنسور 21 مگاپیکسلی ، با قابلیت های ISO عالی دارد و امکانات زیادی را به شما ارائه می دهد.

 

سونی SONY A9 

سونی A9 که یک دوربین بدون آینه فول فریم 24 مگاپیکسلی است ، عملکرد عالی و اندازه جمع و جوری دارد. دارای 693 نقطه فوکوس و سرعت عکاسی 20 فریم در ثانیه است.

سونی اکنون تعدادی تله فوتو (از جمله 200-600 میلی متر) را منتشر کرده است که A9 را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

اکنون سونی A9 II نیز وجود دارد ، اما تنها مزایای قابل توجهی که افزایش سرعت انتقال تصاویر است. این نکته برای عکاسان مطبوعاتی و ورزشی که نیاز به انتقال سریع تصاویر دارند بسیار مفید است ، اما مورد توجه عکاسان حیات وحش نیست.

 

کانن Canon 7D Mark II

یک دوربین عکاسی سنسور کراپ خارق العاده برای کاربران کانن ، 7d Mark II با سرعت 10 فریم در ثانیه و سنسور 20 مگاپیکسل و همچنین تعداد زیادی از نقاط فوکوس، یک دوربین عالی برای عکاسی از حیات وحش است.

 

کانن Canon 5D Mark IV

 اگر می توانید بودجه خود را افزایش دهید ، کانن Canon 5D Mark IV یک انتخاب بسیار بهتر است. این دوربین یک سنسور 30 مگاپیکسلی دارد و در هر ثانیه 7 فریم عکاسی می کند.

این دوربین در بین عکاسان حیات وحش بسیار محبوب است. وضوح تصویر انعطاف پذیری بیشتری را به شما می دهد و دوربین عملکرد خوبی خواهد داشت.

 

 نیکون Nikon D5

اگر پول مسئله ای نیست ، قطعاً D5 بهترین انتخابی است که می توانید از مارک Nikon انجام دهید. D5 به عنوان پرچمدار نیکون یک دوربین DSLR است که با سنسور 20 مگاپیکسلی فول فریم و سرعت عکسبرداری 12 فریم در ثانیه هیچ برای گفتن باقی نمی گذارد.

این دوربین دارای قابلیت های ایزوی باورنکردنی است ، به این معنی که می توانید در نور بسیار کم تصاویر خارق العاده ای بگیرید. حتی می توانید فیلم 4K را با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط کنید! این رویای عکاسان حیات وحش است.

 

کانن Canon 1DX Mark II 

به همین ترتیب ، پرچمدار کانن سری  1DX Mark II است. دارای سرعت عکاسی 14 فریم در ثانیه با سنسور فول فریم 20 مگاپیکسلی است. همچنین دارای قابلیت های ایزوی بسیار خوبی است و از ضبط فیلم 4K برخوردار است.

این دوربین دقیقاً مانند D5 نیکون ، یک سیستم فوکوس خارق العاده نیز در آن وجود دارد ، بنابراین شما قادر خواهید بود حیوانات حیات وحش سریع را ردیابی کنید.

 

نیکون Nikon D750

 دوربین عکاسی نیکون D750  با سنسور 24 مگاپیکسلی، سرعت عکاسی 6.5 فریم در ثانیه را ارائه می دهد. این دوربین از قابلیت های ایزوی خوبی برخوردار است و برای عکاسی حیات وحش خوب است.

 

این دوربین قابلیت فیلمبرداری FULL HD را دارد و یک انتخاب محبوب در میان عکاسان اکشن از تمام ژانرهای عکاسی است.

مطالب مرتبط: خطاهای رایج در دوربین عکاسی کانن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *