بررسی لنز تامرون 45 F/1.8

فاصله کانونی

کمی غیر معمول است که تامرون فاصله کانونی 45 میلیمتری را برای این طراحی لنز انتخاب کرده است. تنها لنزهای پرایم 45 میلی متری که قبلاً در پایه DSLR موجود بودند ، Canon TS-E 45mm f / 2.8 و Nikon 45mm f / 2.8D PC-E بودند. هر دوی این ها لنزهای مخصوص دیافراگم با قابلیت تغییر شیب ، فوکوس دستی و نسبتاً باریک تر هستند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل خرید رینگ لایت

 

در مورد سوال منطقی ، چرا تامرون دو اعداد اول جدید را در فاصله کانونی بسیار نزدیک به هم معرفی کرده است؟ هم افزایی و طراحی هم افزایی در اینجا دخیل بوده است. چرا فقط یک لنز جدید ایجاد می شود که دو لنز با کمی تلاش اضافی ساخته شوند؟ داشتن دو لنز به طور همزمان به شما کمک می کند تا سریعتر یک خط ایجاد شود ، و از ظهور محصول یکبار مصرف جلوگیری می کند.

بازگشت به بحث فاصله کانونی … به فاصله کانونی 45 میلی متر 5 میلی متر اضافه کنید و به میدان پر فشار 50 میلی متری برسید. این فاصله کانونی است که می بینم Tamron 45 VC به طور مستقیم با آن رقابت می کند.

بین زاویه دید 45 میلی متر و 50 میلی متر تفاوت وجود دارد ، اما … تفاوت کم است. به عنوان مثال ، برای قاب کردن سوژه 47.25 “x 31.5” (1200 mm x 800 mm) ، Tamron 45 به 5.41 “(1650 mm) در مقایسه با 5.87” (1790 mm) برای لنز Canon 50mm f / 1.8 STM و 5.83 “(1777 mm) برای Sigma 50mm f / 1.4 DG HSM Art Lens با اختلاف تقریبا 6 “(135 mm). برون یابی این اعداد در یک موضوع 40” (12m) نشان می دهد که اختلاف فاصله کانونی برای همان قاب تنها 4.5 “(1.3m) است ) ، مقداری که بزرگنمایی کفش ورزشی در اکثر موارد کار سختی نیست.

با اختلاف کمی در زاویه دید ، فاصله کانونی 45 میلی متر برای اهداف تقریباً یکسان فاصله کانونی 50 میلی متر مفید است. چهل و پنج میلی متر ظاهری طبیعی را فراهم می کند ، تقریباً چگونگی درک یک صحنه را با چشم خود (حداقل از نظر دید و منظر) درک می کنیم.

این فاصله کانونی برای استفاده های عمومی عالی است (فقط بگذارید آن را روی دوربین خود نصب کنید) و اغلب در مد ، پرتره ، عروسی ، مهمانی ها ، رویدادها ، مستندها ، سبک زندگی ، ورزش ، معماری ، منظره ، عکاسی عمومی در استودیو ، در اطراف کاربرد دارد. نیازهای خانه و موارد دیگر. تعدادی از کاربردهای خوب این لنزها شامل افراد به عنوان سوژه است. یک لنز 45 میلی متری که روی بدنه فول فریم استفاده می شود برای پرتره های شات شده با قاب محکم زاویه بسیار گسترده ای دارد (مطابق سلیقه من) اما برای عکس های پرتره های سر و شانه های با قاب کمتر محکم ، بدنه جزئی و تمام بدن 45 میلی متر بسیار خوب است.

یک لنز 45 میلی متری را روی دوربین DSLR با فرمت سنسور APS-C / 1.6x سوار کنید و زاویه دید 45 میلی متر شبیه لنز فول فریم 72 میلی متر می شود. زاویه دید 72 میلی متر لیست استفاده ها را به میزان قابل توجهی تغییر نمی دهد ، اما مهمترین نکته برای من دیدگاه پرتره ای است که اغلب این زاویه دید را تشویق می کند.

حداکثر دیافراگم

یکی از امتیازاتی که لنزهای پرایم معمولاً نسبت به بزرگنمایی های خود دارند ، دیافراگم گسترده است. در زمان بررسی ، لنزهای هنری Sigma 24-35mm f / 2 و لنزهای Art-Sigma 18-35mm فقط APS-C تنها لنزهای بزرگنمایی با دیافراگم بازتر از f / 2.8 هستند (و شامل نمی شوند فاصله کانونی 45 میلی متر). در حالیکه Tamron 45 f / 1.8 VC دارای یک 1/3 توقف نسبت به سریعترین لنز بزرگنمایی 45 میلی متری است ، اما در محدوده کندتر رقبای اصلی 50 میلی متری قرار می گیرد با f / 1.2 گسترده ترین لنز 50 میلی متری مدل فعلی و با f / 1.4 و مدلهای f / 1.8 رایج است. تنها لنزهای حدود 50 میلی متری پرایم با دیافراگم باریک تر ، لنزهای ماکرو یا شیب دار هستند.

لرزشگیر

در حالی که دیافراگم f / 1.8 به تنهایی برای استفاده در نور کم بسیار مناسب است ، اما جبران لرزش قابلیت انعطاف پذیری این لنز را بسیار افزایش می دهد. هنگامی که نیاز دارید سه پایه را پشت سر بگذارید ، VC برای شما مناسب است.

شاید مهمترین نکته این است که VC امکان نگه داشتن دوربین در موقعیتهای بسیار کم نور با سوژه های ثابت را فراهم می کند (یا تاری تاری سوژه های دارای محیط تیز را مجاز می کند). همچنین ارزش این است که VC در صورت نیاز به عمق میدان بیشتر ، در سطح نور متوسط ​​و پایین نگهداری دستی را امکان پذیر می کند ، اجازه می دهد دیافراگم باریکتر و بدون سه پایه استفاده شود. هنگام استفاده از فیلتر قطبش مدور با دیافراگم باریک (معمولاً برای مناظر و مناظر شهری) ، VC می تواند حتی در زیر نور آفتاب کامل نیز مفید باشد.

VC برای تثبیت منظره یاب ، کمک به ترکیب مطلوب مفید است. VC همچنین برای ضبط ویدئو بسیار مفید است ، به شما کمک می کند تا از بیماری حرکت در بینندگان مستعد جلوگیری کند.

این پیاده سازی VC بسیار کم صدا است و در هنگام راه اندازی و خاموش شدن صدا با یک کلیک ساده قابل شنیدن است و در هنگام فعال شدن فقط صدای واگن بسیار ضعیفی شنیده می شود. در این لنز ، فعال سازی VC باعث پرش تصویر منظره یاب نمی شود و تفاوت بسیار محسوسی در پایداری تصویر در منظره یاب ایجاد می کند ، زیرا صحنه بسیار ساکن است. با دوربینی که بسیار ساکن است و تقریباً پس از 10 ثانیه فعال سازی VC ، کادربندی سوژه کمی دور می زند. به طور کلی ، این یک سیستم تثبیت کننده است که به خوبی اجرا شده است.

اینکه VC چطور در واقع تصویر را ثابت نگه می دارد مهمترین جنبه چنین سیستمی است. تامرون برای این پیاده سازی VC تعدادی از ایستگاه ها را لیست نمی کند و تجربه شما بسته به شرایط شما ، قابلیت های شما ، دوربین مورد استفاده و تراکم پیکسل سنسور آن متفاوت خواهد بود ، اما من حداقل 3 توقف کمکی را می بینم که به EOS 5Ds R تحت یک محیط کنترل شده عکسبرداری. سه توقف قابلیت نگهداری اضافی یک مزیت بزرگ است.

کیفیت تصویر

تقریباً همیشه در عملکرد لنز از اهمیت بالاتری برخوردار است ، وضوح (وضوح و کنتراست) تصویری که از سنسور تصویربرداری دوربین ارائه می دهد.

کسانی که از یک DSLR با سنسور تصویربرداری با تراکم متوسط ​​استفاده می کنند (مثلاً 6 میکرومتر به بالا – یا 24 مگاپیکسل و کمتر در قالب فریم کامل) ، تصاویر f / 1.8 با باز باز پیدا می کنند تا از مرکز به گوشه های فریم کاملا واضح باشند. بهبود خوبی در f / 2.8 دیده می شود که لبه های خط به وضوح تعریف می شوند. نتایج در f / 4 کمی واضح تر است ، اما افزایش عمق میدان دلیل اصلی توقف این لنز در فراتر از f / 4 است.

وضوح تصویر گوشه فریم کامل کاملاً شبیه مرکز فریم وضوح f / 1.8 است و به برخی از کمک های منجمد کننده برای پنهان کردن هرگونه مشکل در این دیافراگم شباهت دارد. با روشن شدن واگن به وضوح در f / 2.8 ، گوشه ها کنتراست و وضوح بسیار خوبی نشان می دهند. وضوح گوشه با کم شدن دیافراگم کمی افزایش می یابد ، اما تفاوت در وضوح گوشه فراتر از f / 5.6 دشوار است.

کسانی که از DSLR با سنسور تصویربرداری چگالی بالاتری استفاده می کنند ، مانند زمین پیکسل 4.1 میکرومتر موجود در Canon EOS 5Ds R و Canon EOS 7D Mark II ، منافع بیشتری را در توقف این لنز مشاهده خواهند کرد. من نمی گویم که شما نمی خواهید از f / 1.8 با این دوربین ها استفاده کنید (نتایج هنوز هم بسیار خوب هستند) ، اما بهبود وضوح ایجاد شده با توقف بیشتر در صورت مشاهده در زیر این سنسورهای با وضوح بالا ، بیشتر به چشم می خورد. توجه داشته باشید که سیاه و سفیدها بهتر در محصول مرکزی (بالا) مشخص شده اند که در این مقایسه مشخص شده اند؟

هنگام دیدن این نوع نقص (غیرمعمول نیست) ، ارزیابی لنزها به سرعت بسیار وقت گیر می شود. اولین سوالی که از خود می پرسیم این است: آیا تمرکز کامل به دست آمده است؟ ما از تکنیک های مختلف فوکوس از جمله فوکوس به کمک رایانه در همه لنزها استفاده می کنیم و مسئله اصلی عدم تمرکز اشتباه بسیار غیر معمول است. با این حال ، انحرافاتی مانند CA محوری و spherochromatism می تواند باعث شود که موقعیت تمرکز کامل مبهم تر باشد. در پایان ، فاصله فوکوس را انتخاب می کنیم که واضح ترین تصویر را ایجاد کند.

به دلیل همین انحراف ، احتمالاً در مرکز قاب با f / 1.8 حاشیه ای بنفش مشاهده خواهید کرد که دارای سوژه هایی با روشنایی متضاد قوی است.

ابتدا توجه داشته باشید که کیفیت تصویر f / 1.8 خوب به نظر می رسد. شاید مقدار کمی وضوح و کنتراست به آن اضافه شود و این تصویر برای هرگونه استفاده آماده است.

سپس ، بر روی برچسب های f / 2.8 و f / 4.0 در زیر تصویر (یا کلیک کنید) ضربه بزنید و به نتایج بسیار چشمگیر ارائه شده توسط این لنز نگاه کنید. باز هم ، من دلیل کمتری برای f / 4 در رابطه با مرکز وضوح تصویر قاب نمی بینم و نتایج در f / 4 بسیار واضح هستند.

در مرحله بعدی ، ما به یک جفت محصول با وضوح 100٪ نگاه خواهیم کرد که از گوشه های مطلق تصاویر EOS 5Ds R گرفته شده و به همان صورت توضیح داده شده در بالا پردازش شده است. محصولات در سمت چپ مطلق بالای قاب در اولین مثال مقایسه ای در زیر ارائه شده است.

فوکوس

همانطور که با نام “USD” در آن مشخص می شود ، لنز Tamron 45mm f / 1.8 Di VC USD دارای یک موتور فوکوس خودکار USD (درایو التراسونیک) از نوع حلقه ای است. این پیاده سازی یک طراحی متمرکز داخلی و شناور است که اندازه لنز را در هنگام فوکوس تغییر نمی دهد و اجازه می دهد FTM (کتابچه راهنمای کار تمام وقت) بدون تغییر سوئیچ باشد.

ویژگی ها و کیفیت ساخت

اگر قبلاً تصویری از این لنز ندیده بودید و نام سازنده را روی آن چاپ نکرده بودید ، احتمالاً تامرون همان برندی نبود که حدس می زدید. این لنز با وضوح نمایانگر طرحی کاملاً جدید برای تامرون است. از داخلی گرفته تا درپوش لنز ، هر جنبه از لنز کاملاً جدید است.

بدون نسخه قبلی هر لنز مشابه این لنز ، تصمیم برای شروع از ابتدا به نظر نمی رسد که ساخت آن مشکل باشد و مدل کاملاً جدید لنز مقدمه ای عالی برای طراحی جدید است. با توجه به ظاهر طراحی لنز پیر تامرون و با توجه به طراحی مدرن لنز Global Vision سیگما ، جای تعجب نیست که تامرون طراحی جدیدی را برای ما به ارمغان آورده است.

البته ، جدید لزوماً به معنای خوب نیست ، اما در این مورد ، قطعاً معنی دارد. لنز Tamron 45mm f / 1.8 VC از ظاهری بسیار جذاب ، تمیز و مدرن برخوردار است. بازاریابی تامرون “یک حلقه مارک رنگی” طلای درخشان “لنزها را درست بالای پایه لنز تزئین می کند” و “… یک نشان SP با همان رنگ لوکس وجود دارد” [بیانیه مطبوعاتی] اظهارات کمی بالاتر از نظر من به نظر می رسد ، اما … بشکه آلیاژ آلومینیوم این لنز دارای روکش مشکی براق است که در کنار حلقه فوکوس لاستیکی مات و کاپوت عدسی پلاستیکی مات بسیار عالی به نظر می رسد.

مطالب مرتبط:  بررسی لنز تامرون 600-150 G2
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *