بررسی لنز تامرون 600-150 G2

چند سال پیش وقتی تامرون Tamron SP 150-600mm f / 5-6.3 VC را معرفی کرد ، واقعاً اوضاع را تکان داد (مدل A011 ، اما از این پس برای سادگی آن را G1 می نامم). G1 کمی بیش از یک قیمت عالی ، این فرصت را به مردم داده است تا با یک لنز  فوق تله ، وارد عکاسی از حیات وحش شوند. نه تنها ارزان نبود ، بلکه به طرز شگفت انگیزی شارپ نیز بود. خیلی واضح تر از آن است که بسیاری از ما انتظار داریم لنز در آن محدوده قیمت باشد. Sigma چند ماه بعد با نه یک ، بلکه دو لنز زوم 150-600 میلی متری پیگیری کرد ، سپس نیکون یک سال بعد با بزرگنمایی 200-500 میلیمتری Nikon به جنگ پیوست.

جهت مشاهده مطلب روی ان کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت برای عکاسی از محصول

 

در حالی که Tamron 150-600mm f / 5-6.3 VC از نظر نوری بسیار خوب عمل می کرد ، اما در مورد فریز کردن در فوکوس خودکار با بدنه های نیکون دچار مشکل شد و امتداد بشکه طولانی همراه با کمبود آب بندی آب و هوا از آن یک پمپ گرد و غبار واقعی ساخت. با این وجود ، وزن سبک ، لرزشگیر خوب تصویر و قابلیت نگهداری کلی لنز باعث شده است که این کتاب حافظ کتاب من باشد. با Tamron 150-600mm f / 5-6.3 VC ، می توانم به مکانهایی برسم که در آنها 500 میلی متر یا 600 میلی متر برتر نباشم. به سرعت متمرکز شد و برای پرندگان در پرواز نیز به خوبی قابل ردیابی بود. به طور کلی ، عکس های زیادی برای من ایجاد شد که در غیر این صورت عکس نمی گرفتم.

کیفیت ساخت و ارگونومی

خارج از جعبه ، ساختار خوبی دارد و لنز به خوبی روی تمام بدنه هایی که به آن متصل شده متعادل می شود (Nikon D500 با و بدون گرفتن باتری ، D810 و D4s). اگر به دنبال منظره یاب باشید ، سوئیچ های G2 راحت تر دستکاری می شوند. فقط یک لمس سبک از حالت به حالت دیگر حرکت می کند. اما این لمس سبک است که باعث می شود وقتی به طور تصادفی محدودکننده فوکوس را در یک دامنه اشتباه قرار دهید و یک عکس را از دست بدهید ، زیرا لنز بیش از یک فاصله خاص تمرکز نخواهد کرد. عملکرد نور در این چهار سوئیچ (حالت VC ، روشن / خاموش VC ، AF / MF و محدود کننده محدوده فوکوس) باعث می شود سوئیچ ها ارزان باشند. همانطور که از فوکوس دکمه عقب استفاده می کنم ، سوئیچ AF / M از کار می افتد ، بنابراین در نهایت با ضرب و شتم آن را در جای خود قرار دادم ، زیرا ناخواسته چندین بار از AF خارج شدم. اگرچه همه سوئیچ ها مستعد جابجا شدن از محل خود هستند ، اما به نظر می رسد سوئیچ های محدود کننده فوکوس و روشن فوکوس خود به دلیل قرارگیری روی بشکه لنز ، بیش از حالت VC و کلیدهای روشن / خاموش VC ضربه می خورند.

زوم کامل حدود 160 درجه طول می کشد ، عمل حلقه زوم بدون هیچ نقطه تنگی حسی یکنواخت دارد. اگر واقعاً نیاز به بزرگنمایی یا کوچک نمایی عجولانه دارید ، می توانید قسمت جلویی لوله را بگیرید و در صورت لزوم فشار دهید یا بکشید.

هم سوئیچ قفل زوم وجود دارد و هم قفل زوم Flex جدید. کلید قفل زوم فقط در 150 میلی متر کار می کند. Flex Zoom Lock از کشش جزئی به بیرون حلقه بزرگنمایی استفاده می کند تا در هر فاصله کانونی لنز قفل شود. من مطمئن هستم که با استفاده بیشتر به این کار عادت خواهم کرد و می بینم که در کجا این می تواند مفید باشد هنگام تغییر مسیر و شما نمی خواهید فاصله کانونی را تغییر دهید تا تصویر را به تصویر تغییر دهید ، با استفاده از chimping و بالا بردن لنز پشتیبان گیری کنید عکس بعدی از همان موضوع. لنز خزش جزئی بزرگنمایی را نشان می دهد ، عمدتا بین 150-300 میلی متر. فراتر از 300 میلی متر ، برای خزش شما باید به اطراف برگردید.

حلقه فوکوس دستی نیز صاف است ، اما کاش آن را گسترده تر و آسان تر می یافت. هنگام نگه داشتن دست ، من می خواهم از لنز توسط پایه سه پایه پشتیبانی کنم و گرفتن حلقه فوکوس کمی دشوار است. اگر با نگه داشتن بشکه لنز پشتیبانی می کنید ، حلقه فوکوس آسانتر گرفته می شود. مقیاس فوکوس از نزدیک (چپ) به بی نهایت (راست) ، همان Canon ، مقابل نیکون می رود. همانطور که کانن از نیکون پیشی می گیرد ، من تامرون را به دلیل انتخاب این انتخاب سرزنش نمی کنم ، اما کاش آنها جهت یکسانی را برای هر دو سیستم عامل در نظر بگیرند. البته این می تواند قیمت را افزایش دهد ، شاید فراتر از آنچه مصرف کنندگان می خواهند برای این ویژگی بپردازند.

مطالب مرتبط:  بررسی لنز تامرون 20-11 F/2.8
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *