بررسی انواع فلاش در عکاسی

مقدمه ای بر انواع فلاش در عکاسی، از 70 وات تا 4800 وات

به معنای واقعی کلمه صدها فلاش مختلف در بازار وجود دارد. از آنجایی که برندها برای جلب توجه رقابت می کنند و ویژگی های بسیار منحصر به فردی را ارائه می دهند، اغلب تصمیم گیری برای انتخاب فلاش سخت است. علاوه بر این، خرید فلاش گاهی مانند خرید یک سیستم روشنایی کامل است. اگر شخصی Profoto را بخرد، احتمالاً برای مدت طولانی به آن پایبند است، زیرا بخشی از یک سیستم روشنایی است، نه فقط یک فلاش.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا فلاش؟

 

در این مقاله مقدماتی، ما برخی از فلاش های رایج را تجزیه و تحلیل می کنم و به جوانب مثبت و منفی آنها می پردازیم.

بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم:

1- اسپیدلایت

یکی از ویژگی های برجسته اسپید لایت، مدت زمان فلاش بسیار کوتاه آن در خروجی کم (1/4 یا کمتر) است. عکاسان طبیعت بی جان ممکن است چهار یا حتی شش مورد از آنها را به هم بچسبانند تا بتوانند حرکت را ثابت کنند. چیزی که کمتر مورد استقبال قرار می گیرد، خروجی وحشی و ناهماهنگی رنگ شات به عکس است. رابط ها نیز می توانند گیج کننده باشند.

به دلیل اندازه کوچک و خروجی کم، اغلب استفاده از اسپید لایت با ابزارهای شکل دهی نور منطقی نیست. سافت باکس های کوچک، کارت های پرش یا ژل تنها گزینه هایی هستند که ممکن است داشته باشید. معمولاً عکاسان اسپیدلایت های خود را به دیوار، سقف یا سایر سطوح بزرگ می تابانند.

مزایا

اندازه کوچک
قیمت پایین
حالت TTL
بسیار قدرتمندتر از فلاش داخلی

منفی

خروجی نور کم
عدم دقت رنگ به عکس
گزینه های اصلاح کننده کم 
زمان بازیافت کند

مونو لایت

یک پله بالاتر از اسپیدلایت ها، مونو لایت ها هستند. همانطور که از نام آن پیداست: همه چیز در یک واحد است. تک لایت های برقی کاملاً متفاوت هستند، بنابراین آنها را جداگانه بررسی می کنیم. مونولایت ها بسیار سنگین هستند و برای بوم کردن آنها روی پایه های سبک نیاز به چند کیسه شن دارید.

مونولایت با باتری

آنها در موقعیت مکانی فوق العاده هستند. آنها خروجی زیادی دارند، از 300 تا 500 وات، که برای غلبه بر خورشید کافی است. ظرفیت باتری برای 200-300 فلاش با حداکثر توان کافی است. Siros 800 Broncolor می تواند 800 وات کار کند زیرا آنها چراغ های بزرگتر با خروجی بالاتر هستند، به طور قابل توجهی بزرگ هستند و به یک پایه نور جداگانه نیاز دارند.

از سوی دیگر، مونو لایت‌های باتری‌دار قادر خواهند بود همه اصلاح‌کننده‌ها را به‌طور بومی بپذیرند (مکان‌های داده شده مناسب هستند). زمان بازیافت با قدرت کامل می تواند بسیار کوتاه باشد. به عنوان مثال، Godox AD600 در 0.9 ثانیه و با قدرت کامل بازیافت می کند. قوام رنگ نیز بسیار بهبود یافته است – Profoto B1x تغییر رنگ ناچیزی در کل محدوده دارد.

در مقایسه با اسپیدلایت ها و مونو لایت‌های برقی، اینها می‌توانند بسیار گران باشند.

مزایا

قدرت زیاد د
لامپ مدلسازی قابل استفاده برای ویدیو
قابل حمل
صدها اصلاح کننده در دسترس هستند
TTL در اکثر چراغ های جدید
قابل استفاده در مسافت های طولانی

معایب

برای کار به استند و ریموت نیاز دارید
فضای بیشتری را در کیف دوربین اشغال می کند
عمر باتری ممکن است کوتاه باشد
زمان بازیافت در توان بالا می تواند بیش از 1 ثانیه باشد.
باتری های یدکی مورد نیاز است
پایه ها خیلی سنگین هستند

مونولایت های برقی

باتری را بردارید و یک مونولایت برقی راه اندازی کنید. اینها اولین انتخاب برای عکاسانی است که در استودیوها کار می کنند. در مقایسه با چراغ های باتری دار، زمان بازیافت سریع تر، مدت زمان فلاش کوتاه تر و سبک تر خواهند بود. اندازه تقریباً یکسان خواهد بود – بسیاری از مونو لایت‌های باطری دارای خواهر و برادر اصلی هستند.

برخی از مونو لایت‌های برقی می‌توانند تا 1200 وات قدرت داشته باشند، که در هنگام استفاده از اصلاح‌کننده‌های بزرگ یا نیاز به پوشاندن مجموعه‌های بزرگ مورد استقبال قرار می‌گیرد. در کنار مزایای مونولایت برقی، بزرگترین نقطه ضعفی که وجود دارد این است که قابل حمل نیست.

مزایا

زمان بازیافت سریع‌تر از مونولایت های باطری دار
اصلاح کننده های موجود
لامپ های مدل سازی قدرتمند
همه چیز در یک بسته است

معایب

برای کار به برق اصلی نیاز دارید
پایه ها خیلی سنگین هستند
کنترل کردن آن سخت است، زیرا صفحه‌ها روی خود چراغ هستند.

Pack and Head

توان خروجی معمول اغلب 1000 وات تا 4800 وات است. این بسته ها گران ترین گزینه هستند، اما دوباره دو انتخاب وجود دارد: برق شهری یا باتری. سیستم Pack and Head حجیم‌ترین سیستمی است که می‌توانید داشته باشید، اما با اندازه بزرگ مزایای زیادی به همراه دارد.

Pack and Head که با باتری کار می کند

اگر می‌خواهید قدرت مناسبی داشته باشید و نورهای سنگین در هوا روشن نشود، یک سیستم Pack and Head با باتری یکی از بهترین انتخاب‌ها در محل است. برخی از گزینه های عالی بسته Broncolor’s Move است که دارای 1200 وات قدرت است.

از آنجایی که Pack and Head سبک تر از اسپیدلایت است، نگه داشتن آن برای مدت طولانی مشکلی ندارد. علاوه بر این، در مقایسه با یک سیستم یکنواخت مشابه، Pack and Head بسیار سریع‌تر بازیافت می‌شود.

یک اشکال، کمبود برد خواهد بود. اگر از چندین چراغ از یک بسته استفاده می کنید، طول کابل شما را محدود می کند. باتری‌ها معمولاً برای اینها نیز بسیار سنگین هستند، اما اگر با نیمی از توان (600 وات) عکاسی می‌کنید، در مقایسه با یک سیستم مونو لایت مشابه، مقدار چشمگیری از فلاش دریافت می‌کنید.

یکی دیگر از اشکالات این است که اضافه کردن چراغ ها انرژی را می خورد. به عنوان مثال، اگر یک پک دارای 1200 وات باشد و دارای دو سوکت باشد، آن توان را بر روی تعداد چراغ های متصل توزیع می کند. یک چراغ با توان کامل می تواند 1200 وات تولید کند، اما نور دوم را اضافه می کند و آن 1200 وات به نسبتی که شما انتخاب می کنید کاهش می یابد. به طور ناگهانی حداکثر توان از هر سوکت کاهش می یابد.

مزایا

باتری طولانی مدت
بدون وزن غیر ضروری روی پایه
کنترل روی زمین
زمان بازیافت سریع در مقایسه با تک نور
اکثر آنها این گزینه را دارند که در حین استفاده از برق، شارژ را چکه کنند.
با همه اصلاح‌کننده‌ها کار کنید و برای اصلاح‌کننده‌های غول‌پیکر قدرت کافی داشته باشید.

معایب

حجیم و سنگین
عدم برد به دلیل طول کابل
کابل های خروجی برق را مصرف می کنند
گران
باتری ها بزرگ هستند و زمان زیادی برای شارژ شدن نیاز دارند
هدها نیرو را می خورند

Pack-and-Head با برق 

نمی‌توانیم بگوییم که این حرفه‌ای‌ترین راه‌حل است، اما متداول‌ترین راه‌حل نورپردازی برای تولیدات بزرگ، استودیوهای اجاره‌ای و هر چیزی در مقیاس بزرگ است. سیستم‌های Pack and Head برقی دارای سرعت بازیافت باورنکردنی، کوتاه‌ترین مدت زمان فلاش در بازار و ثبات رنگ هستند. برخی از برندها راه حل هایی را برای برنامه ریزی آنها در الگوهای نور ارائه می دهند.

سیستم های روشنایی Pack and Head بسیار گران هستند و یک تن وزن دارند. برای برخی، دو یا سه سوکت ممکن است کافی نباشد. به دلیل هزینه بالا، تعداد کمی از عکاسان دارای سیستم های Pack and Head هستند.

مزایا

فوق العاده قابل اعتماد
استوار
زمان بازیافت سریع
کنترل های روی زمین
سرها سبک هستند – بدون پایه های سنگین غیر ضروری
با هر اصلاح کننده کار کنید
برای اصلاح کننده های بزرگ عالی است
بالاترین توان موجود

معایب

حجیم و سنگین
عدم برد به دلیل طول کابل
کابل های خروجی برق را مصرف می کنند
گران
هر نور اضافه شده توان را قطع می کند

مطالب مرتبط: بهترین تنظیمات دوربین در عکاسی پرتره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *