انواع رادیو تریگر

تریگرهای دستی

تریگرها و گیرنده های دستی فقط با فشردن شاتر فلاش را فعال می کنند. این واحدها معمولاً قابلیت بالایی ندارند.

TTL

از طریق نور ورودی از لنز کار می کند. این یک ویژگی خودکار است که به فلاش اجازه می دهد از طریق دوربین تعیین کند که از چه خروجی فلاش استفاده کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << بهترین رینگ لایت های سال 2021 >>

 

HSS

 همگام سازی با سرعت بالا.  این ویژگی بسیار مهمی است. برخی از محرک ها فقط به شما اجازه می دهند با حداکثر سرعت شاتر 1/250 عکاسی کنید که این امر شما را محدود می کند تا فقط ISO و دیافراگم خود را تنظیم کنید تا نوردهی مورد نیاز را دریافت کنید.

HSS همچنین به دوربین شما وابسته است ، اگر دوربین شما این ویژگی را نداشته باشد ، فعال کننده های HSS فعال نمی شوند و فلاش نمی زند. برخی از دوربین ها بین 1/4000 و 1/8000 سرعت شاتر دارند. این حداکثر محدوده ای است که محرک ها و فلاش ها از آن استفاده خواهند کرد.

همگام سازی با پرده عقب

این ویژگی به شما امکان می دهد فلاش را به محض اتمام شاتر و گرفتن عکس خاموش کنید. اگر برای ثبت حرکت با سرعت شاتر بسیار کند عکاسی می کنید و فقط می خواهید فلاش را خاموش کرده و آخرین قسمت حرکت را در فوکوس ثبت کنید. این یک ویژگی کلیدی است.

تریگرهای استودیویی و اسپیدلایت

وقتی در استودیو عکاسی می کنید عموماً با تریگرهای دستی عکاسی می کنید زیرا اکثر چراغ های استودیو نیز دستی هستند و ویژگی TTL و HSS را ندارند. در استودیو شما تقریباً کنترل نور را در دست دارید.

مطالب مرتبط:  بهترین زوایا در عکاسی از غذا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *