استفاده از فلاش اکسترنال

با وجود وزن و اندازه ، فلاش های اکسترنال مزایای زیادی نسبت به فلاش های داخلی دوربین دیجیتال دارند.

اکثر دوربین های کامپکت و دوربین های DSLR دارای یک فلاش کوچک داخلی هستند که توسط دوربین کنترل می شود. آنها راحت ، سبک ، اتوماتیک هستند و قرمزی چشم را کاهش می دهند.

با این حال ، بر خلاف یک فلاش خارجی ، یک فلاش داخلی فاقد کنترل خلاقانه است ، بسیار قدرتمند نیست و در برخی مواقع خروجی نور می تواند نور شدید باشد. به دلیل موقعیت نزدیک به لنز ، فلاش های داخلی اغلب باعث قرمزی چشم می شوند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در آرایش

 

جهت دار بودن

جهت گیری بزرگترین مزیت فلاش اکسترنال است. اگر فلاش اکسترنال کج شود و بچرخد ، می تواند از سطح بزرگتری پرش کرده و نور بسیار نرم و جهت دار شود.

هنگامی که نور مستقیماً از دوربین می آید ، ما نور را صاف می نامیم. نور مسطح اشکالی ندارد ؛ اما ممکن است باعث ایجاد سایه در اطراف سوژه ها شود و افراد را صاف و براق نشان دهد.

اگر نور فلاش از حد کم بالاتر برود ، سایه هایی وجود خواهد داشت ، اما در مکانهایی خواهد بود که ما انتظار داریم. اگر فلاش به یک طرف بچرخد و از یک دیوار رنگی خنثی خارج شود ، نتیجه می تواند یک نور جانبی جذاب باشد.

فلاش اکسترنال از قرمزی چشم جلوگیری می کند

قرمزی چشم به این دلیل رخ می دهد که نور فلاش تقریباً از همان نقطه ای که لنز دارد می آید ، به پشت چشم ها برخورد می کند و مستقیماً به عقب بر می گردد. کاهش قرمزی چشم سعی می کند این مشکل را با پرتاب نور فلاش اولیه برای منقبض شدن مردمک رفع کند ، که قرمزی را کوچکتر می کند ، اما ناپدید نمی شود.

فلاش های اکسترنال به طور کلی این مشکل را به دلیل فاصله از لنز برطرف می کنند. یک فلاش اکسترنال با تغییر زاویه ای که نور در حال حرکت است از قرمزی چشم جلوگیری می کند. همچنین این کار را با بازتاب نور از سقف یا دیوار انجام می دهد.

قدرت یک فلاش اکسترنال

بارزترین مزیت فلاش اکسترنال قدرت است. قدرت بیشتر محدوده بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و ناحیه بزرگتری را روشن می کند.

یک فلاش اکسترنال دارای مجموعه ای از باتری های خاص خود است که به شما امکان می دهد سریعتر بازیافت (شارژ و آماده) کنید. این دو مزیت نسبت به فلاش های داخلی دارد: می توانید به جای منتظر بازیابی فلاش عکس های بیشتری بگیرید و فلاش باتری دوربین را خالی نمی کند.

فلاش با اندازه بزرگتر بهتر است

مسلماً یک فلاش اکسترنال بزرگتر و حجیم تر از یک فلاش داخلی است. اگر یکی را روی یک دوربین کامپکت با کفشک گرم وصل کنید ، وزن فلاش می تواند بیشتر از دوربین باشد.

با این حال ، اندازه یک فلاش اکسترنال بخشی از مزیت آن است.

به پرتره های استودیی فکر کنید. عکاسان از سافت باکس ها و چترهای بزرگتر استفاده می کنند. دلیل آن این است که نرمی نور تابعی از میزان بزرگنمایی نور به سوژه است.

در مورد یک فلاش اکسترنال ، سر فلاش در حال حاضر چهار تا ده برابر اندازه داخلی است که باعث می شود نور ساطع شده از آن نرم تر شود.

قابلیت حمل

همچنین می توان یک فلاش اکسترنال را از دوربین جدا کرده و از مکان دیگری عکاسی کرد. 

نکته مهم: این مقاله به فلاش های مدرن دوربین می پردازد.
برخی از فلاش های قدیمی (قبل از 90 و به خصوص 70) از ولتاژ 12 تا 350 ولت استفاده می کنند. کامپکت های دیجیتالی مدرن و DSLR نمی توانند این قدرت را تحمل کنند (چیزی بیش از شش ولت) و هرگز نباید از فلاش های قدیمی یا فیک استفاده کرد.

مطالب مرتبط:  7 نکته مهم در عکاسی پرتره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *