استفاده از عناصر طبیعی در ترکیب

از عکاسی به صورت طبیعی گاهی اوقات به عنوان یک تکنیک ترکیب بندی نادیده گرفته می شود. با استفاده از قاب های طبیعی ، می توانید فوکوس و عمق را به یک تصویر اضافه کنید.

عکاسی به عنوان یک ژانر پر از تکنیک هایی است که به ترکیب بندی کمک می کند. برخی روی رنگ یا کنتراست ، دیگران روی شکل یا سایه تمرکز می کنند.

قوانین اساسی مانند قانون یک سوم و خطوط اصلی ، تصاویر هماهنگی ایجاد می کنند تا چشم بیننده را به دور یک تصویر هدایت کنند.

الگو و بافت هر دو لایه ای از عمق را اضافه می کنند و چشم انداز می تواند یک دیدگاه منحصر به فرد به یک عکس اضافه کند.

ترکیب به ما می گوید که چگونه یک عکس بگیریم و توضیح می دهد که چرا یک عکس به همان روش کار می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای استریم

 

استفاده از عناصر طبیعی در ترکیب چیست؟

ما به عنوان عکاس عادت کرده ایم که دنیا را از طریق منظره یاب که یک قاب است ، ببینیم.

هر بار که منظره یاب را به سمت چشم خود برمی داریم ، ارزیابی می کنیم که چه چیزی را در عکس قرار داده ایم و چه چیزی را کنار گذاشته ایم.

با استفاده از زوم ، پرسپکتیو و فوکوس می توانیم مناطق مشخصی را که می خواهیم در قاب کلی عکس برجسته کنیم ، تنظیم کنیم.

عکاسی با قاب طبیعی ایجاد یک عکس در یک عکس است.

با استفاده از یک قاب طبیعی فیزیکی به عنوان یک عنصر ترکیبی ، می توانیم یک نقطه کانونی عمدی در عکس ایجاد کنیم. این به نوبه خود باعث ایجاد قصد و روایت می شود.

بخاطر داشته باشید که اصطلاح “طبیعی” در این مورد بیشتر از وجود موضوعات کاملاً ارگانیک در طبیعت ، به کادرهای طبیعی اشاره دارد.

پنجره ها ، دیوارها ، شاخه های درختان ، خطوط برق و جاده ها برخی از موضوعاتی هستند که می توانند به عنوان قاب استفاده شوند.

یافتن عناصر طبیعی

کادربندی عکاسی از تکنیک های قدرتمند طراحی استفاده می کند و به جزئیات نیاز دارد. با گفتن این موارد ، فرایند عکاسی از یک قاب در یک عکس کاملاً ساده است. اما شما باید اول آنها را پیدا کنید!
اولین گام برای یافتن یک فرصت جالب طبیعی برای عکاسی با قاب بندی ، جستجوی آن است. ویژگی های معماری از رایج ترین قاب های طبیعی است. به دنبال در ، طاق نماها ، کناره های ساختمان ها یا پنجره ها باشید.
با این حال ، بسیاری از قابهای آلی را می توان در طبیعت ، خطوط افق و حاشیه اقیانوس یافت. سوراخ های سوراخ دیوارهای آجری قدیمی یا شکاف های نرده ها را امتحان کنید.
اما قاب های طبیعی نیز نباید از یک ماده “ثابت” ساخته شوند. سایه ها و نور می توانند قاب های جالب طبیعی نیز ایجاد کنند. اما با تکیه بر تقابل تاریکی و برجسته ها ، می توانید یک شبح ترسناک یا کاوش انتزاعی در فرم ایجاد کنید.
هرچه بیشتر نگاه کنید ، در تشخیص فرصت های قاب بندی طبیعی در اطراف خود بهتر خواهید بود.

عکاسی از کادرهای طبیعی

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، یافتن یک چارچوب طبیعی می تواند قسمت مشکل این تمرین باشد. اما در هنگام گرفتن عکس نیز باید چند ملاحظه را در نظر گرفت.

به عنوان یک قاعده ، قاب های طبیعی معمولاً در پیش زمینه عکس پیدا می شوند. آنها چشم بیننده را به سوژه در پس زمینه هدایت می کنند.

با این حال ، در عکاسی ، قوانین شکسته می شود. سوژه ای که به قاب بیرونی درگاه تکیه داده می تواند به همان خوبی در هدایت چشم بیننده به سمت شخصیت اصلی کار کند. از تجربه کمی نترسید.

تمرکز خود را نیز در نظر بگیرید. تعیین کنید که آیا می خواهید کادر شما در فوکوس باشد یا از آن خارج شود ، زیرا این دو جلوه بسیار متفاوتی دارند.

یک قاب متمرکز به شدت احساس بی واسطه بودن یا تأثیرگذاری را ایجاد می کند. یک قاب متمرکز به لطافت و طبیعی تر است. با لبه های بیرونی عکس ترکیب می شود.

فریم های نرم تر نیز عمق بیشتری به عکس اضافه می کنند.

بخاطر داشته باشید که لزوماً فریم طبیعی شما نباید یک مربع با چهار ضلع عمود بر لنز دوربین باشد. برای جلوه های مختلف سعی کنید از اشکال ، دیدگاه ها و اندازه های مختلف قاب استفاده کنید.

یک قاب کوچکتر فضای صمیمیت را فراهم می کند. یک قاب بزرگ موضوع را در بر می گیرد و آن را به عنوان مقاله ای با اهمیت ارائه می دهد.

نیازی نیست که یک موضوع را از هر طرف با یک قاب احاطه کنید. گنجاندن فقط دو لبه عمودی قاب درب برای برجسته سازی یک موضوع گاهی کافی است. پیشنهاد یک قاب چهار طرفه ذاتی تصویر است.
حتی یک خط منفرد که یک عکس را به دو قسمت تقسیم می کند ، می تواند موضوع را برجسته کند. یک عکس منظره از کوه در برابر آسمان آبی به عنوان مثال یک کادر طبیعی ایجاد می کند.

انتخاب یک موضوع

استفاده از کادر بندی طبیعی در عکاسی می تواند بسیار دگرگون کننده باشد. اما کادربندی به تنهایی یک عکس غیر جالب را به یک عکس جالب تبدیل نمی کند. در واقع ، اضافه کردن لایه اضافی یک قاب به یک عکس بد فقط باعث ایجاد آشفتگی بیشتر می شود.
برای اطمینان از داشتن یک عکس جالب که ارزش قاب گرفتن دارد ، ابتدا این مورد را در نظر بگیرید. موضوع شما بدون قاب جالب است؟ اگر موضوع شما علاقه خود را داشته باشد ، یک فریم تقویت می شود. اگر تصویر ضعیفی داشته باشید ، نتیجه عکس خواهد شد.

برش موارد خسته کننده

حتی یک عکس خوب هم گاهی به کمی ویرایش درون دوربین نیاز دارد تا عالی به نظر برسد. همچنین می توانید از کادر بندی طبیعی برای پوشاندن قسمت هایی از عکس که زائد یا معمولی هستند ، استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از قاب بندی برای بزرگ کردن آسمان بی خاصیت استفاده کنید.
به عنوان یک پاداش اضافی ، این امر می تواند بعداً در زمان ویرایش در فتوشاپ صرفه جویی کند. مجبور نیستید به اندازه کافی وقت خود را برای کشت ، شبیه سازی یا شستشوی هوا صرف کنید!
تنها چند ثانیه ارزشمند عکاسان برای جلب توجه بیننده و نگه داشتن آن است. قطع اطلاعات بصری اضافی با فریم های طبیعی از این پنجره کوتاه نهایت استفاده را می برد.

کادربندی طبیعی ابزاری ترکیبی با ارزش در موجودی هر عکاس است. این یک چشم بیننده را با سرعت و کارایی به سمت مرکز علاقه یک عکس سوق می دهد. همچنین به یک تصویر روایت و عمق می بخشد و توجه بیننده را برای مدت طولانی تری جلب می کند.
با کمی تمرین ، جستجوی فریم های طبیعی برای ترکیب عکس آسان تر خواهد شد. خواهید دید که بیشتر و بیشتر از آنها استفاده می کنید. شما می توانید بگویید که آن خواهد آمد … به طور طبیعی!

مطالب مرتبط:  دوربین نسل چهارم المپوس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *