استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

اگر روی گوشی هوشمند خود سلفی گرفته اید اما از نتایج آن راضی نیستید ، ممکن است به برخی تجهیزات عکاسی جدید نیاز داشته باشید. رینگ لایت می تواند به شما کمک کند عکس ها و فیلم هایی بکر و روشن به زیبایی بگیرید.

 

یک ابزار برای روشنایی دایره ای است که به طور مساوی سوژه عکس از نزدیک را روشن می کند. رینگ لایت ها در عکاسی پرتره محبوب هستند. علاوه بر نور کلی استودیو ، یک عکاس یا فیلمبردار حرفه ای ممکن است از رینگ لایت استفاده کند تا اطمینان حاصل کند که صورت سوژه آنها با نور ملایم و دلپذیری روشن است.

در عصر عکاسی از تلفن های هوشمند ، رینگ لایت LED یکی از لوازم جانبی عکاسی است که به طور فزاینده ای رایج است. برخی از رینگ لایت سلفی مستقیماً به تلفن هوشمند شما متصل می شوند. سایر کیت های رینگ لایت علاوه بر خود رینگ لایت LED ، می توانند شامل پایه سه پایه ، حلقه گردن و شارژر باشند.

استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

رینگ لایت نور ملایم و مستقیمی را روی سوژه ایجاد می کند و سایه ها را به حداقل می رساند. وقتی با استفاده از رینگ لایت عکس می گیرید ، لنز دوربین را در مرکز حلقه قرار دهید. این اطمینان می دهد که سوژه شما از جهت دوربین به طور مساوی روشن می شود. منابع نور دیگر ممکن است در بعضی از قسمتهای یک موضوع روشنایی درخشان تولید کنند در حالی که سایرین را در سایه ای خشن قرار می دهند. در مقابل ، یک رینگ لایت که به طور صحیح روی پایه روشنایی آن تنظیم شده باشد ، یکنواختی را برای نحوه روشن شدن سطح فراهم می کند.

چراغ های حلقه ای فلورسنت یک نور سفید نسبتاً روشن تولید می کنند. (این لامپهای ذره ای ذاتی است ، نه به طور خاص رینگ لایت.) بیشتر رینگ لایت های امروزی از چراغهای LED استفاده می کنند که معمولاً جلوه نرمتری دارند. بسیاری از رینگ لایت های LED ، یا از طریق کم نور داخلی یا برنامه تلفن های هوشمند ، قابل تنظیم هستند. رینگ لایت های  قابل تنظیم قابلیت انعطاف پذیری بیشتر و کنترل بیشتر دمای رنگ را دارند و به طور معمول بهترین گزینه برای عکاسی و فیلم برداری حرفه ای هستند.

 

4 روش استفاده از رینگ لایت

متخصصان عکاسی و علاقه مندان به طور یکسان در کارهای خود از رینگ لایت استفاده می کنند.

برای عکاسی ماکرو: در عکاسی ماکرو – عکاسی از نزدیک از سوژه های بسیار کوچک – رینگ لایت ها به دستیابی به نوری کمک می کنند که در هر عکس به طور مساوی متعادل باشد. 
برای کلوزآپ های بسیار دقیق: رینگ لایت بهترین گزینه روشنایی برای پروژه های عکاسی و فیلمبرداری از نزدیک مانند آموزش های آرایش هستند. این باعث می شود که آنها به ویژه برای هنرمندان آرایش مفید باشند.
برای تولید فیلم: فیلمبرداران و فیلمبرداران اغلب در تنظیمات روشنایی خود از رینگ لایت استفاده می کنند ، به طور معمول در کنار سایر ابزارها مانند سافت باکس یا نور چراغ.  به شرطی که سوژه خیلی دور نشود ، آنها همیشه در نور باقی می مانند.
برای سلفی گوشی های هوشمند: اگر می خواهید بهترین ویژگی های چهره خود را به نمایش بگذارید ، هنگام گرفتن عکس سلفی از رینگ لایت زیبایی استفاده کنید. جلوه نور حلقه به شما کمک می کند تا با تنظیم روشنایی نسبتاً ساده به نور ثابت برسید.

مطالب مرتبطاثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *