DPI و PPI چیست؟

در مورد مخفف DPI و PPI سوالات زیادی وجود دارد. این سردرگمی قابل درک است ، با توجه به اینکه مردم اغلب از اصطلاحات خطا به جای یکدیگر استفاده می کنند. بنابراین DPI و PPI به چه معناست و چگونه برای عکس های چاپ شده و فایل های تصویری دیجیتالی کاربرد دارد؟ در این مقاله ، ما به این سوالات پاسخ خواهیم داد و هرگونه تصور غلطی را که در مورد اختصارات دارید ، روشن می کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بزرگ

 

DPI چیست؟

DPI مخفف نقاط در اینچ است و به وضوح چاپگر اشاره دارد. این تراکم نقاط جوهر را که توسط یک چاپگر روی یک ورق کاغذ (یا رسانه عکاسی دیگر) قرار می گیرد ، برای ایجاد یک چاپ فیزیکی توصیف می کند. DPI ربطی به هر چیزی که به صورت دیجیتالی نمایش داده می شود ندارد! و در اینجا است که بسیاری از سردرگمی رخ می دهد. بیشتر در مورد DPI در کمی.

PPI چیست؟

PPI مخفف پیکسل در اینچ است. PPI وضوح تصویر دیجیتالی را توصیف می کند ، نه یک چاپ. PPI برای تغییر اندازه تصاویر در آماده سازی برای چاپ استفاده می شود. برای درک این موضوع ، ما همچنین باید بدانیم پیکسل چیست.

پیکسل یا عنصر تصویر ، کوچکترین بلوک ساختمانی است که برای ایجاد تصویر روی صفحه استفاده می شود. پیکسل ها مربع شکل هستند و روی یک شبکه مرتب شده اند. هر مربع رنگ یا رنگ متفاوتی دارد. از آنجا که پیکسل ها بسیار کوچک هستند ، چشم ما نمی تواند عناصر موجود در شبکه را به عنوان مربع جداگانه تشخیص دهد. در عوض ، مغز ما هر پیکسل را به یک تصویر دیجیتالی صاف ترکیب می کند.

اندازه تصویر دیجیتال

همچنین ضروری است قبل از اینکه در بحث DPI در مقابل PPI خیلی عمیق شویم ، بدانیم اندازه تصویر دیجیتال به چه معناست. اندازه یک عکس دیجیتال در دوربین شما ایجاد می شود. این بستگی به مدل دوربین مورد استفاده شما و نحوه تنظیم دوربین دارد. به عنوان مثال ، Fujifilm X-T2 من یک فایل خام با عرض 6000 پیکسل و ارتفاع 4000 پیکسل می گیرد. اگر دوربین من برای عکاسی JPEG تنظیم شده باشد ، سه انتخاب متفاوت در اندازه تصویر دارم: بزرگ (L) 6000 × 4000 پیکسل ، متوسط (M) 4240 × 2832 پیکسل و کوچک (S) 30008 × 2000 پیکسل.

پیکسل کوچکترین بلوک ساختمان در یک تصویر دیجیتال است. پیکسل ها مربع شکل هستند و روی یک شبکه مستطیلی قرار گرفته اند.

تعداد پیکسل یا ابعاد تصویر ، تعداد پیکسل ها در طول و عرض یک تصویر دیجیتال است.

PPI اصطلاحی است که وضوح تصویر دیجیتال را توصیف می کند و هنگام چاپ اندازه آن را تعیین می کند. برای تنظیم ابعاد چاپ برای یک تصویر دیجیتال ، PPI آن را (بدون نمونه گیری مجدد) تغییر دهید. انجام این کار بر تعداد پیکسل های تصویر تأثیر نمی گذارد. و به یاد داشته باشید ، PPI یک تصویر بر نحوه نمایش آن در صفحه دستگاه تأثیر نمی گذارد.

DPI تابعی از چاپگر است. این توضیح می دهد که چگونه نقاط کوچکی از جوهر که روی کاغذ اسپری شده اند برای ایجاد عکس قرار داده شده اند. DPI برای توصیف هر جنبه ای از یک فایل دیجیتال (حداقل نباید استفاده شود) استفاده نمی شود.

امیدوارم این به رفع برخی از ابهامات بین DPI و PPI کمک کند. دفعه بعد که شخصی از شما می خواهد یک فایل 300 DPI برای چاپ برای او ارسال کنید ، با خیال راحت آن را اصلاح کنید! یا اگر شخصی به شما بگوید 96 PPI برای ارسال تصاویر در فیس بوک بهترین است ، می توانید به او اطلاع دهید که PPI هیچ ربطی به عکس های مشاهده شده روی صفحه ندارد!

مطالب مرتبط:  میکروفن مناسب برای پادکست
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *