CF چیست؟

کارت CF (CompactFlash) یک کارت حافظه کوچک است که در بسیاری از سیستم های دوربین مدرن استفاده می شود. کارت های CF با دوام ، سریع و قابل حمل هستند و این امر برای عکاسان حرفه ای و فیلمسازان یک گزینه عالی است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل استفاده از رینگ لایت

 

وقتی صحبت از کارت های CF یا هر نوع کارت حافظه می شود ، دو نکته مهم را باید در نظر گرفت ، اندازه و سرعت. در کارت CF اندازه ذخیره سازی معمولاً به طور برجسته در قسمت جلویی نمایش داده می شود. کارت های CF در اندازه های مختلف از 4 گیگابایت تا 512 گیگابایت عرضه می شوند – یک فضای ذخیره سازی بسیار وسیع!

اکثر کارت های CF سرعت خواندن (سرعتی که یک کامپیوتر یا دستگاه می تواند اطلاعات را از کارت دریافت کند) را روی کارت خود نشان می دهند. این مهم است ، اما برای فیلمسازان یا عکاسان عددی که واقعاً اهمیت دارد سرعت نوشتن است (سرعتی که اطلاعات را می توان روی کارت نوشت). سرعت نوشتن همیشه از سرعت خواندن کندتر است. با این حال ، کارتهای حرفه ای معمولاً دارای سرعت نوشتن هستند که به سرعت خواندن نزدیکتر است.

کارت های CF همیشه با سرعت یکسان نمی نویسند. بنابراین حتماً حداقل و حداکثر سرعت خواندن/نوشتن را با کارت خود بررسی کنید. اینکه کارت شما می تواند تا 95 مگابایت بر ثانیه بنویسد به این معنا نیست که می تواند این سرعت نوشتن را برای مدت طولانی حفظ کند.

سرعت خواندن کارت معمولاً به دو شکل MB/s یا “x” نمایش داده می شود. نوشتن سرعت خواندن CF بر مگابایت بر ثانیه مفیدتر است ، اما با تقسیم عدد “x” بر 6.6666 می توانید به راحتی سرعتهای نشان داده شده را به MB/s تبدیل کنید. به عنوان مثال ، اگر یک کارت CF دارای سرعت x1000 باشد ، سرعت خواندن آن در حدود 150 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

CF در مقابل SD

بحث های زیادی در مورد اینکه فرمت کارت حافظه بهتر است وجود دارد. هر دو کارت SD و CF مزایا و معایب خود را دارند. کارتهای SD بسیار ارزان تر از کارتهای CF هستند ، اما کارتهای CF سریعتر و با دوام تر از کارتهای SD هستند. 

در حال حاضر تفاوت های فنی قابل توجهی بین کارت های SD و CF وجود ندارد ، بنابراین واقعاً به اولویت برمی گردد. اگر قرار است در شرایط سخت عکاسی کنید ، ممکن است کارت های CF راه بهتری باشد ، اما اگر عادی تر عکس بگیرید ، ممکن است کارت های SD بهتر باشند.

مطالب مرتبط:  نحوه اتصال میکروفون به دوربین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *