7 نکته مهم در عکاسی پرتره

گاهی اوقات تغییرات بسیار کوچک می توانند تأثیرات عظیمی داشته باشند. این امر به ویژه در مورد عکاسی صادق است و این مقاله هفت مورد از قدرتمندترین نکات عکاسی را ارائه می دهد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت عکاسی

1- عکس را از سطح چشم سوژه خود بگیرید

گرفتن یک عکس از حالت ایستاده بسیار آسان است ، اما اگر به عنوان مثال از یک کودک عکس بگیرید ، اگر به همان سطح کودک خم شوید ، عکس بسیار جالب تری به دست خواهید آورد. به یاد داشته باشید که لازم نیست سوژه را به دوربین نگاه کنید. با پایین آمدن سطح سوژه ، تصویری ایجاد می شود که ارتباط صمیمی تری دارد.

2- از پیش زمینه استفاده نکنید

با استفاده از یک پس زمینه ساده ، تصویر بر موضوع شما تأکید می کند و نتیجه بسیار بهتری به شما می دهد. یک پس زمینه پر سر و صدا و حواس پرت ، چشم را از سوژه دور می کند و کل تصویر را شلوغ و آماتور جلوه می دهد.

3- در عکاسی فضای باز از فلاش استفاده کنید

در روزهای آفتابی ، آفتاب اغلب سایه های سفت ایجاد می کند و شما تصاویری با کنتراست بالا دریافت می کنید که در آن سایه های شما می سوزد یا نقاط برجسته شما بیش از حد نمایان می شوند.

یکی از بهترین راه ها برای رفع این مشکل استفاده از فلاش است. با توجه به اینکه سوژه شما در محدوده فلاش قرار دارد ، به عنوان یک نور پر کننده عمل می کند ، سایه ها را نرم کرده و تصویری متعادل تر به شما می دهد.

4- نزدیک شدن به سوژه

نزدیک شدن بسیار نزدیک به سوژه یا استفاده از زوم برای پر کردن سوژه در منظره یاب ، اغلب نتیجه موثری را به شما می دهد. با انجام این کار ، همه حواس پرتی های پس زمینه را حذف می کنید و موضوع را از منظری متفاوت از آنچه که به آن عادت کرده بودیم نشان می دهید.

5- قبل از شات فوکوس کنید

اغلب به دلیل فوکوس خودکار پیشرفته ای که در دوربین های جدیدتر یافت می شود ، تصاویر مورد نظر خود را فقط با اشاره به سوژه و ضربه زدن به دکمه شاتر به دست خواهید آورد.

با این حال ، همیشه کامل نیست. ممکن است دوربین شما در نقطه ای متفاوت از جایی که می خواهید فوکوس باشد ، فوکوس کند ، یا شاید لحظه کاملی را که دوربین شما در حال فوکوس خودکار است از دست داده اید.

6- سوژه را در محدوده فلاش قرار دهید

به خاطر داشته باشید که محدوده فلاش اکثر دوربین ها حدود 10 فوت (کمی بیش از 3 متر) است. اگر سعی کنید از سوژه ای دورتر از این عکس بگیرید ، فلاش تأثیر کمی روی تصویر خواهد داشت یا هیچ تاثیری نخواهد داشت.

در بدترین حالت ممکن است در نهایت تصویر را خراب کنید زیرا فلش می تواند پیش زمینه را روشن کند. با تنظیم دوربین به صورت خودکار ، احتمال دارد که سعی کنید عکس را در پیش زمینه قرار دهید و سوژه شما را بسیار تاریک کند.

7- محل مورد نظر خود را خارج از مرکز قرار دهید

قرار دادن سوژه درست در وسط تصویر اغلب منجر به ایجاد تصاویر خسته کننده می شود. برای کمی چاشنی همه چیز ، تصور کنید تصویری که از منظره یاب مشاهده می کنید دارای سه خط عمودی و افقی است که به طور مساوی توزیع شده اند و یک شبکه کامل را تشکیل می دهند.

سوژه را در یکی از تقاطع خطوط قرار دهید و عکس بگیرید. به یاد داشته باشید که از آنجا که اکثر دوربین ها سعی می کنند روی آنچه در وسط تصویر قرار دارد تمرکز کنند ، ممکن است مجبور شوید همانطور که در بالا توضیح داده شد فوکوس را قفل کنید.

مطالب مرتبط: رایج ترین اصطلاحات در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *