7 تکنیک برای گرفتن ژست های خوب

همه با مدل ها کار نمی کنند. بسیاری از عکاسان کار عکاسی با افراد عادی را دارند و ما باید آنها را شبیه به یک مدل کنیم. پس وقتی سوژه ها تجربه ای برای ژست گرفتن یا کنترل چهره خود برای دوربین ندارند، چگونه این کار را انجام می دهید؟ در اینجا هفت نکته برای اینکه سوژه های پرتره شما شبیه مدل باشند، آورده شده است.

1- حالت مو

ما معمولاً مو را بخشی از بدن نمی‌دانیم که بتوانیم آن را کنترل کنیم، اما شما واقعاً می‌توانید! اگر از سوژه ای با موهای بلند عکس می گیرید، موهای بد اولین چیزی است که هر کسی در مورد عکس شما متوجه می شود. هیچ قاعده‌ای در مورد اینکه چه چیزی در کل «بهترین» به نظر می‌رسد وجود ندارد. هر کس با موهای خود متفاوت به نظر می رسد.

بیایید فرض کنیم در حال انجام عکاسی پرتره اولیه بدون آرایشگران هستید. اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که موهای نشسته روی شانه ها وحشتناک به نظر می رسند. اگر موها روی شانه‌های مدل نشسته باشد، وحشی به نظر می‌رسد و باید کاری با آن انجام دهید. پنج کار مختلف وجود دارد که آنها می توانند با موهای مدل انجام دهند.

موها تمام پشت شانه ها.
موها همه جلوی شانه هاست
موها همه در یک طرف.
موها همه در طرف دیگر.
مو به بالا.

به هر قیمتی باید از موهای روی شانه ها (شماره 1) اجتناب کرد. همه موقعیت های دیگر مو بسته به مدل شما و ظاهری که می خواهید به دست آورید جای خود را دارند. دلیل اینکه موها را در دو طرف قرار دادیم (شماره 4 و 5) این است که قسمت طبیعی موهای یک فرد به یک طرف بهتر از طرف دیگر ظاهر می شود.

به طور کلی شما می خواهید قسمت آنها رو به دوربین باشد بنابراین بیشتر چهره آنها گنجانده شده است. برای این آموزش، ما مو به بالا (شماره 6) را انتخاب کردیم تا بتوانیم دستورالعمل های ژست گرفتن را راحت تر بدون حواس پرتی ببینیم. بسیاری از خانم ها دم اسبی را به عنوان مدل موی کسل کننده می بینند، اما در واقع در پرتره ها و عکس های سر به زیبایی ظاهر می شود زیرا شما نمای تمیزی از صورت آنها دارید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت رنگی RGB >>

2- چانه یا گوش را به جلو بکشید

وقتی کسی در حالت عادی خود می ایستد، یا حتی صاف می ایستد تا حالت بدنی خوب داشته باشد، کمی شل شدن درست زیر چانه او وجود دارد. مهم نیست چقدر لاغر هستند، این را خواهید دید. اگر به مردم بگویید چانه‌شان را جلو بیاورند، که به نظر کار معقولی است، چانه‌شان را به سمت شما نشانه می‌گیرند، که صورتشان را بالا می‌آورد و با پرتاب کردن سوراخ‌های بینی‌شان به بالا ختم می‌شود. (جذاب نیست.) در عوض، به مدل خود بگویید گوش هایش را جلو بیاورد.

3- بازو را بلند کنید

وقتی افراد به طور طبیعی می ایستند، کار دیگری که انجام می دهند این است که بازوهای خود را صاف در کناره های خود قرار دهند. این باعث چندین مشکل می شود. اولاً باعث می‌شود که آنها در عکس ناخوشایند و ناراحت به نظر برسند. ثانیاً بازوی آنها به تنه آنها فشار می آورد. این کار بازو را بیرون می‌کشد و بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد.

4- زاویه کمر را تنظیم کنید

خط قرمز عرض بصری سوژه را از عکس اول نشان می دهد. در عکس دوم تکرار شده است تا نشان دهد بازو واقعاً چقدر عرض می‌افزاید. این قانون فقط در مورد بازوها صدق نمی کند. هر چیزی ممکن است در پس‌زمینه سوژه شما باشد و آن‌ها را بزرگ‌تر نشان دهد. چند نمونه دیگر افراد، تنه درختان یا تیرهای چراغ برق هستند.

5- شانه ها را بچرخانید

این یک نکته بسیار ساده، اما مهم است. اگر سوژه شما رو به رو به دوربین خیره شود، بزرگتر به نظر می رسد. این می تواند هنگام عکاسی از یک بازیکن فوتبال یا مدیر عامل یک شرکت بزرگ خوب باشد، اما هنگام عکاسی زیبایی یا پرتره بد است. با چرخاندن سوژه شما، آنها نمایه باریک تری از خود را به دوربین نشان می دهند و لاغرتر به نظر می رسند.

6- سفیدی چشم را نشان ندهید

وقتی می‌خواهید نگاهی دوردست و رویایی داشته باشید و سوژه‌تان را از دوربین خارج کنید، به آن‌ها نگویید «آن طرف را نگاه کن». به آنها یک شی در پشت خود بدهید تا روی آن تمرکز کنند تا بتوانید خط چشم آنها را کنترل کنید.

7- اجازه ندهید بینی از صورت عبور کند

این یکی کمی پیچیده تر است، اما همچنان مهم است. وقتی نمی‌خواهید سوژه‌تان رو به جلو باشد، باید آن‌ها را به طرفین بچرخانید. با فرض اینکه نمی خواهید یک نمایه کامل داشته باشید که در آن فقط یک طرف صورت را ببینید، آنها در یک چهارم چرخش با هر دو چشم در کادر قرار می گیرند. اگر یک خط خیالی از کنار صورت آنها بکشید، این خط همان خطی است که بینی آنها نمی تواند از آن عبور کند.

مطالب مرتبط: 5 تکنیک برای افزایش مهارت در نورپردازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *