6 تکنیک خلاقانه در ترکیب

در این مقاله به معرفی 6 تکنیک خلاقانه در ترکیب بندی عکاسی خواهیم پرداخت:

1. به دنبال بازتاب ها باشید

بازتاب همیشه نباید با آب انجام شود. اگر می خواهید خلاق باشید، احتمالاً تامل در مورد آب ساده ترین کار است. سطوح دیگر را نیز امتحان کنید. در واقع، از هر سطح بازتابنده ای می توان برای افزودن عنصر خلاقیت به کادر شما استفاده کرد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه انواع رینگ لایت

 

2. به دنبال تقارن باشید

درست مانند نقطه شماره یک بالا، تقارن لزوماً به معنای ترکیب متمرکز سوژه نیست. تا زمانی که بتوانید یک خط مجازی در سراسر قاب بکشید و دو کپی دقیق از تصویر داشته باشید، تقارن حاصل می شود. سعی کنید به روش های خلاقانه ای برای رسیدن به تقارن فکر کنید.

3. از فضای منفی استفاده کنید

می توانید از فضای منفی برای افزودن احساس خاص به عکس خود استفاده کنید.

4. نوردهی متعدد

این یکی از راه های مورد علاقه عکاسان برای افزودن کمی خلاقیت به تصاویر است. احساس نکنید که باید با استفاده از دو نوردهی محدود شوید. این کار برای سه یا حتی چهار نوردهی عالی عمل می کند و می توان آن را در دوربین و همچنین پس از پردازش انجام داد.

5. سرعت شاتر خود را کاهش دهید

با داشتن نوردهی طولانی (کاهش سرعت شاتر) می توانید کمی خلاقیت به عکس های خود اضافه کنید. به طور سنتی ما این را با آبشارها یا عکس های آب جاری می بینیم. اما سعی کنید این کار را با سوژه های دیگر نیز انجام دهید. گاهی اوقات می توان از آن تاری عمدی فقط به عنوان یک بیان خلاقانه یا ایجاد هنر انتزاعی در تصاویر خود استفاده کرد.

6. کادربندی خلاقانه

سعی کنید قاب را در یک قاب یا هر ترکیبی از آن را در عکس‌های خود بگنجانید تا یک عنصر سرگرم کننده اضافه کنید و بیننده را به جایی که می‌خواهید توجه او را متمرکز کنید هدایت کنید.

مطالب مرتبط: تکنیک های ساده برای گرفتن عکس های واضح
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *