5 روش عالی برای عکاسی در کویر

عکاسی در صحرا می تواند برای عکاسان با تجربه و آماتور بسیار لذت بخش باشد. علاوه بر اینکه به مردم نشان می دهید که واقعاً به صحرا سفر کرده اید ، همچنین می توانید صاحب افتخار برخی از عکس های فوق العاده هنری باشید. صحرا دارای ویژگی های باشکوه و آرام است که خود را به تصاویر بی نظیری می رساند. حتی عکس هایی که توسط یک آماتور گرفته می شود می تواند کاملاً حرفه ای به نظر برسد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نور جایگزین رینگ لایت

 

با این حال ، چند چالش وجود دارد که محیط کویر پیش روی عکاسان قرار می دهد. دانستن چند نکته ساده می تواند باعث شود که عکس های شما بی نظیر شوند.

1- پشت به آفتاب بایستید

این قانون به ویژه در زمان های صبح و عصر ، زمانی که خورشید به افق نزدیک است ، اعمال می شود. دلیل این امر این است که تعادل مناسب نور در مقابل سایه ، بهترین حالت را داشته باشد. وقتی خورشید مستقیماً از پشت شما می تابد ، سوژه کاملاً روشن می شود و هیچ سایه ای دیده نمی شود. بنابراین تصویر صاف و عاری از هرگونه عمق به نظر می رسد.

2- دوربین را در راستای تابش خورشید قرار دهید

این امر به ایجاد بهترین جزئیات نور و سایه در تصاویر کمک می کند. هنگامی که نور در یک طرف اجسام باشد ، نیمی دیگر در سایه قرار می گیرد و حس عمق ایجاد می کند.

3- سعی کنید ساختاری یکپارچه را در کادر بگنجانید

مقیاس مهم است ، به ویژه هنگام عکسبرداری از مجموعه ای از تپه های شنی ساده. به عنوان مثال ، یک عکس بی نهایت از تپه های شنی به تنهایی ، که کادر را پر می کند ، ممکن است یکنواخت و جالب به نظر برسد. افزودن هر عنصر ، مانند کاکتوس یا شتر در پیش زمینه برای مقیاس و کنتراست ، به تصویر روح می بخشد.

4- از فیلتر UV استفاده کنید

فیلتر UV از لنز شما در برابر آسیب محافظت می کند. شرایط نوری سخت در بیابان گاهی اوقات برای لنز مضر است. محافظت از لنز با فیلتر UV به شما کمک می کند تصاویر خوبی بگیرید.

5- محافظت از دوربین در مقابل حرارت و ماسه

دمای شدید می تواند به بدنه دوربین ، وسایل الکترونیکی داخلی و لنز دوربین آسیب برساند. بنابراین سعی کنید هر زمان که درجه حرارت بیرون زیاد است دوربین خود را در یک حوله رنگ روشن بپیچید. همچنین مطمئن شوید که دوربین را در برابر گرد و غبار و ذرات ماسه محافظت می کنید. هنگام تعویض لنزها  احتمال ورود ذرات گرد و غبار یا ماسه به دوربین وجود دارد.

مطالب مرتبط:  روش جلوگیری از مه گرفتگی لنز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *