3 استراتژی برای بهبود خلاقیت در عکاسی

وقتی فهمیدید که چگونه یک عکس بگیرید، با نوردهی مناسب و همه چیز، چرا عکس های شما شبیه عکس هایی نیستند که عکاس مورد علاقه شما می گیرد؟ فرقی نمی کند با تلفن همراه عکس می گیرید یا دوربین 10000 دلاری، همه چیز به یک چیز خلاصه می شود. ترکیب بندی.

اکنون ترکیب بندی، که به سادگی با عبارات عکس تعریف شده است، هر چیزی است که کادر شما را می سازد. درست است، هر چیزی که در عکس خود می بینید ترکیب شماست. به عنوان عکاس، چگونه می توانید ترکیب بندی خود را به بهترین شکل ممکن بسازید؟

قوانین ترکیب بندی برای همه اشکال هنرهای تجسمی اعمال می شود و این نکات به عکس ها و/یا هنر شما کمک می کند بدون توجه به سبکی که دارید!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نحوه تنظیم و استفاده از رینگ لایت

 

قانون یک سوم

این شناخته شده ترین قانون در عکاسی است. هر فریم به یک سوم تقسیم می شود. قرار دادن سوژه خود بر روی یکی از این یک سوم ها می تواند به تمیزتر شدن کادر کمک کند. جایی که هر یک از یک سوم های، عمودی و افقی، تلاقی می کنند. به آنها «نقاط قدرت» می گویند. نقاط قدرت ناحیه ای عالی برای قرار دادن چهره ها، چشم ها یا هر نوع سوژه دیگری هستند. 

روشنایی و تاریکی

اکنون که سوژه خود را با در نظر گرفتن قاعده یک سوم خود در کادر خود قرار داده ایم. ما می خواهیم در ترکیب خود به دنبال روشنایی و تاریکی باشیم. چشمان ما به طور طبیعی به سمت مناطق روشن تر کشیده می شوند، بنابراین ترجیحاً باید سوژه ما در نور باشد. در حالی که مناطق اطراف در تاریکی باقی می مانند. این کنار هم قرار گرفتن بر محل سوژه ما تأکید می کند:

خطوط پیشرو

با حذف تاکید بر سوژه، خطوط پیشرو راهی عالی برای هدایت چشم بیننده در جهت خاصی است. اگر این خطوط به سمت سوژه شما کشیده شوند، می تواند راهی عالی برای نشان دادن آنچه مهمتر است باشد. خطوط می توانند هر چیزی باشند، از خطوط به معنای تحت اللفظ گرفته تا رد پا در برف. 

مطالب مرتبط: هر آنچه که باید در مورد پهپاد بدانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *