دوربین DSLR چیست؟

دوربین های DSLR استاندارد ترین و محبوب ترین دوربین تا کنون بوده اند. همه کاره هستند و عکس های حرفه ای با کیفیت تصویر بالا ارائه می دهند. آنها همچنین می توانند با مجموعه ای از لنزهای قابل تعویض کار کنند.

دوربین DSLR چیست؟

اول از همه باید بدانیم DSLR به چه معناست؟

DSLR مخفف عبارت Digital Single Lens Reflex است.

دیجیتال به این معنی است که دوربین با یک سنسور دیجیتالی ثابت کار می کند.

تک لنز به این معنی است که دوربین از همان لنز برای کادر بندی ، فوکوس و گرفتن عکس استفاده می کند.

Reflex به سیستمی اطلاق می شود که در آن یک آینه، نور ورودی را به سمت منظره یاب نوری هدایت می کند. این امکان را به شما می دهد تا نمای دقیق و نوری از صحنه را مشاهده کنید. این آینه می تواند ثابت و نیمه شفاف باشد (در دوربین های نوع SLT). یا ، می تواند در طول نوردهی (در SLR ها و DSLR) بالا بیاید.

بنابراین تفاوت بین دوربین DSLR و SLR چیست؟ عمدتاً سنسور اول دارای سنسور دیجیتالی برای ضبط تصاویر است. ولی SLR از فیلم استفاده می کند.

یک DSLR چگونه کار می کند؟

یک سیستم DSLR از دو عنصر اصلی تشکیل شده است: لنز و بدنه دوربین. عکاسان حرفه ای دارای لنزهای متعدد و اغلب بیش از یک دوربین هستند.

برای درک مفهوم اساسی آنها بهتر است با نشان دادن شکل توضیح داده شود:

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت عکاسی >>

 

ابتدا نور از جلو به لنز برخورد می کند. از طریق لنز حرکت می کند،  سپس از طریق لنز به دوربین راه می یابد. با آینه اصلی برخورد می کند. آینه بیشتر آن را به سمت بالا ، به منظره یاب منعکس می کند. در آنجا یک پنتاپریسم یا پنج آینه آن را به چشم بیننده هدایت می کند. این به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که لنز می بیند ببینید.

در SLR ها و DSLR های با فوکوس خودکار ، بخش کوچکی از نور ورودی در واقع از آینه اصلی عبور می کند. در آنجا به آینه ثانویه برخورد می کند. این امر آن را به سمت سنسور فوکوس خودکار هدایت می کند.

در این حالت ، هیچ یک از نورها به سنسور تصویر نمی خورد. این ویژگی اصلی DSLR است.

وقتی دکمه شاتر را برای گرفتن عکس فشار می دهید ، آینه ها بالا می روند. این باعث می شود نور به سنسور برخورد کند. از آنجا که آینه اصلی دیگر چیزی را منعکس نمی کند ، در منظره یاب خاموشی ایجاد می شود.

 شاتر ، درست جلوی سنسور ، باز می شود. تصویر نمایان می شود و پس از مدت زمان مشخص بسته می شود. به آن زمان سرعت شاتر می گویند.

پس از نوردهی ، قطعات متحرک به حالت قبلی خود باز می گردند.

مطالب مرتبط:  بهترین لنزهای زوم کانن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *