10 ایده عکاسی از طبیعت

10 ایده عکاسی از طبیعت

در این مقاله، 10 ایده الهام بخش عکاسی از طبیعت را به اشتراک می گذاریم که شامل سوژه های زیادی است که می توانید در اطراف خود پیدا کنید. ایده ها ساده هستند، اما اجازه ندهید که شما را فریب دهد. بسیاری از بهترین عکس های طبیعت با ابتدایی ترین سوژه ها گرفته می شوند.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

1. گل و برگ

عکاسی از گلها در طبیعت

عکاسی از گلها در طبیعت

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت جمهوری

 

اگر به دنبال ایده عالی برای عکاسی از طبیعت هستید، عکاسی از گل و برگ را در نظر بگیرید.

همانطور که احتمالاً به خوبی می دانید، گل ها و برگ ها همه جا هستند و تنوع بی پایانی از رنگ ها، شکل ها و بافت ها را برای عکاسی به شما ارائه می دهند.

می‌توانید مجموعه‌ای از عکس‌ها را بر اساس یک طرح رنگی واحد ایجاد کنید، یا می‌توانید با عکس‌برداری از شکل‌های مختلف برگ یا گل، ترکیب‌های مختلف را آزمایش کنید.

و سعی کنید با جهت های مختلف نور کار کنید. هنگام غروب که خورشید در آسمان کم نور است، بیرون بروید، سپس سعی کنید چند عکس با نور پس زمینه زیبا بگیرید که بر جزئیات گل و رگبرگ‌های برگ تأکید دارد.

سپس زاویه خود را تنظیم کنید تا نور جلویی خوبی داشته باشید، که به توصیف سوژه با تمام شکوهش کمک می کند.

گلها فصلی هستند و در مناطق معتدل، بهار و تابستان بیشترین تنوع سوژه ها را ارائه می دهند. در زمستان نیز گل هایی وجود دارند که می توان پیدا کرد، اگرچه ممکن است لازم باشد بیشتر به دنبال آن باشید. از عکاسی از گل های مرده نترسید و فراموش نکنید که علف های هرز نیز مانند قاصدک ها زیبا هستند!

در مورد برگ‌ها، می‌توانید در تمام طول سال از آنها عکس بگیرید، اگرچه پاییز بهترین طیف رنگی را ارائه می‌کند.

2. میوه، انواع توت ها و غلاف دانه

عکاسی از میوه و توت در طبیعت

عکاسی از میوه و توت در طبیعت

وقتی گل‌های تابستانی ناپدید می‌شوند، میوه‌ها و انواع توت‌ها راه طبیعی برای تأمین پرندگان و حیوانات در ماه‌های سردتر هستند. و این سوژه ها می توانند فرصت های زیادی را برای عکاسان نیز فراهم کنند!

بسیاری از توت‌ها و غلاف‌های دانه در اواخر پاییز می‌رسند و زمانی که در برابر پس‌زمینه‌های برگ‌دار گلوله می‌شوند، عالی به نظر می‌رسند.

و در زمستان، می توانید از توت های قرمز در برابر برف سفید عکس بگیرید. مطمئن شوید که نوردهی خود را با دقت انتخاب کنید زیرا صحنه های پر از برف می توانند برای دوربین سنج ها مشکل ایجاد کنند.

همچنین می توانید از بلوط، مخروط کاج و غیره عکس بگیرید. ما عکسبرداری از روزهای ابری را توصیه می کنیم، که به شما کمک می کند تا بر بسیاری از جزئیات پیچیده تأکید کنید.

3. قطرات آب

عکاسی از قطرات آب

عکاسی از قطرات آب

عکاسان عاشق عکاسی از قطرات باران روی شیشه‌های پنجره هستند، اما آیا می‌دانستید که می‌توان زیبایی قطرات باران را با رنگ‌های سرسبز طبیعت ترکیب کرد؟

کافی است صبر کنید تا طوفان باران تمام شود، یک لنز ماکرو (یا نزدیکترین لنز فوکوس خود) بگیرید و به بیرون بروید. روی زمین پایین بیایید و برگ ها و علف ها را به دقت مشاهده کنید تا قطرات آب وجود داشته باشد.

پس‌زمینه را مرتب نگه دارید تا توجه را از قطرات دور نکنید. سعی کنید با دیافراگم بازتر عکس بگیرید و زاویه خود را برای ایجاد فاصله بین قطرات و پس زمینه تنظیم کنید. هر دوی این تکنیک‌ها تاری پس‌زمینه را افزایش می‌دهند، که جلوه بوکه زیبایی ایجاد می‌کند!

4. عکاسی از قارچ

عکاسی از قارچ در طبیعت

عکاسی از قارچ در طبیعت

می بینید، در حالی که قارچ ها ممکن است در نگاه اول زشت به نظر برسند، زمانی که برای مطالعه آن ها وقت بگذارید، زیبایی های پنهان زیادی را خواهید دید که ارزش ثبت کردن دارد.

شما به طور کلی به یک لنز ماکرو نیاز دارید – در نهایت اکثر قارچ ها کوچک هستند! – و برای گرفتن بهترین تصاویر باید آماده باشید تا در خاک فرو بروید.

بهترین زمان برای شکار قارچ چه زمانی است؟ توصیه می‌کنیم در پاییز و زمستان به بیرون بروید، اگرچه می‌توانید سوژه‌های خوب را نیز درست بعد از باران بهاری یا تابستانی پیدا کنید. به مکان‌های مرطوب و خزه‌دار، کنار درختان و توده‌های چوب نگاه کنید.

سوژه مورد علاقه بسیاری از عکاسان قارچ قرمز با لکه های سفید است. آنها تداعی کننده افسانه ها و جادو هستند و رنگ های آنها باورنکردنی است.

5. عکاسی رو به بالا و پایین

فقط از سوژه های طبیعت که درست در مقابل شما هستند عکاسی نکنید. در عوض، در جنگل قدم بزنید و مطمئن شوید که زمان زیادی را صرف نگاه کردن به آسمان و پایین به زمین می کنید.

شما می توانید با استفاده از یک لنز زاویه باز تصاویر زیبایی از تاج درخت ایجاد کنید.

و شما می توانید با دراز کشیدن روی زمین و عکاسی از شاخه ها بسیار سرگرم شوید. این می تواند بسیار آرامش بخش باشد!

همچنین، هنگام عکاسی به سمت بالا، توجه کنید که چگونه نور از صبح زود تا اواخر بعد از ظهر و عصر تغییر می کند. شاخه ها به زیبایی در برابر آسمان آبی تضاد دارند و ظاهر آنها بسته به روشنایی ثابت است.

ابرها نیز می توانند سوژه های زیبایی بسازند. در هنگام غروب و سحر به دنبال تشکیل ابرهای عمودی، ابرهای کرکی سفید و آن رنگ های ملایم دوست داشتنی در اطراف لبه ابرها باشید.

همچنین می توانید توجه خود را به سمت پایین معطوف کنید. زمین دارای یک میلیون عالم کوچک است. در میان خزه‌ها، اطراف چمن‌زار، بین سنگ‌فرش‌ها، و به پوست و برگ‌های افتاده نگاه کنید. روی شکم خود دراز بکشید و به دنیای دیگری نگاه کنید. 

6. عکاسی سیاه و سفید در طبیعت

عکاسی سیاه و سفید از طبیعت

عکاسی سیاه و سفید از طبیعت

وقتی به عکاسی از طبیعت فکر می کنیم، اغلب رنگ های روشن و غروب های خیره کننده را تصور می کنیم…

… اما می توان عکس های زیبای سیاه و سفید طبیعت خلق کرد، بنابراین قطعاً نباید این ایده را رد کنید.

طبیعت اشکال مجسمه ای و بافت های متضاد را فراهم می کند که سوژه های سیاه و سفید عالی را می سازد. به عنوان مثال، می‌توانید از ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها در نور شدید عکس بگیرید، سپس مشاهده کنید که آنها پس از تبدیل سریع سیاه و سفید به انتزاعی هنری تبدیل می‌شوند.

سنگریزه های صاف، پوست خشن درخت، صدف حلزون، بلوط و مخروط کاج همگی در سیاه و سفید شگفت انگیز به نظر می رسند. به دنبال نورپردازی شدید و جهت دار باشید و از اعمال کنتراست در ویرایش نترسید.

7. شعله های خورشید و مه را آزمایش کنید

عکاسی از فلیر در طبیعت

عکاسی از فلیر در طبیعت

عکاسان طبیعت اغلب روی تکنیک های بی نقص وسواس دارند، اما حقیقت این است که شما می توانید عکس های خیره کننده ای را با در آغوش گرفتن، به جای اجتناب از مسائلی مانند شعله های خورشید و مه ثبت کنید.

به سادگی سوژه هایی را پیدا کنید که دارای نور پس زمینه هستند – مانند سایبان درختان در وسط روز یا گل ها در غروب آفتاب – و چند عکس بگیرید. هر بار که عکسی می‌گیرید، حتماً آن را در LCD دوربین خود مرور کنید تا ببینید آیا این افکت را دوست دارید یا خیر (با گذشت زمان، در پیش‌بینی نتایج خود بهتر خواهید شد).

اغلب می تواند به قرار دادن خورشید در کادر یا خارج از آن کمک کند. همچنین می‌توانید سوژه اصلی را طوری قرار دهید که خورشید از پشت لبه‌های آن به بیرون نگاه کند.

و برای قوی ترین اثرات فلیر، حتما هود لنز خود را بردارید. 

8. حلزون ها، حشرات و عنکبوت ها

عکاسی از حلزون در طبیعت

عکاسی از حلزون در طبیعت

این ایده عکاسی از طبیعت ایده ای است که می توانید از حیاط خلوت خود (یا حتی از داخل خانه خود!) دنبال کنید.

به سادگی عنکبوت ها، مورچه ها، صدپاها، زنبورها، سنجاقک ها، کرم ها، پروانه ها، پروانه ها و حلزون ها را شکار کنید. سپس، وقتی آنها را پیدا کردید، پایین بیایید، نزدیک شوید و چند عکس شگفت انگیز بگیرید!

من استفاده از لنز طولانی‌تری را توصیه می‌کنم. به این ترتیب، می توانید از ترساندن سوژه ها جلوگیری کنید (و می توانید از نزدیک شدن بیش از حد به خودتان جلوگیری کنید!).

و برای عکس‌های خلاقانه، مطمئن شوید که با دیافراگم‌ها و جلوه‌های نوری مختلف بازی می‌کنید.

9. پرندگان درحیات وحش

عکاسی از پرندگان در طبیعت

عکاسی از پرندگان در طبیعت

باید صادقانه بگوییم:

عکاسی از حیات وحش و پرندگان در مقایسه با عکاسی از گل و برگ، سخت تر است.

به تجهیزات تخصصی نیاز دارد. هرچه لنز شما طولانی تر باشد، بهتر است – و 300 میلی متر به طور کلی حداقل عکاسی حیات وحش در نظر گرفته می شود.

بعلاوه، به صبر زیادی نیاز دارد. می توانید دقایق طولانی یا حتی ساعت ها را در انتظار موضوعاتی بگذرانید که به نظر می رسد هرگز ظاهر نمی شوند.

با این حال، اگر مایل به صرف پول و تلاش هستید، عکاسی حیات وحش و پرندگان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد!

توصیه می‌کنم در مورد نقاط محلی حیات وحش تحقیق کنید. سپس صبح زود و اواخر عصر با طولانی ترین لنز خود بیرون بروید. ببینید چه چیزی می توانید پیدا کنید.

مطمئن شوید که سرعت شاتر خود را به اندازه کافی بالا نگه دارید تا هر سوژه ای را فریز کنید، و مطمئن شوید که دوربین خود را روی سریعترین حالت عکاسی پشت سر هم تنظیم کنید.

اگر ایده عکاسی از پرندگان را دوست دارید اما نمی خواهید زمان زیادی را برای جستجوی سوژه ها صرف کنید، در حیاط خلوت خود یک فیدر ایجاد کنید. سپس می توانید عکس های خیره کننده پرنده را از پنجره آشپزخانه خود بگیرید.

10. پرتره در طبیعت

عکاسی پرتره در طبیعت

عکاسی پرتره در طبیعت

عکاسی از طبیعت لزومی ندارد که فقط طبیعت را نشان دهد. ترکیب صحنه های طبیعت و سوژه های انسانی برای تصاویر زیبا امکان پذیر است:

برای پیشینه های احتمالی در اطراف جستجو کنید. به دنبال یک بانک گل، یک بستر از برگ های پاییزی یا فقط یک پرچین سبز باشید.

سپس منتظر بمانید تا نور مناسب باشد (یک روز ابری به طور کلی امن است!)، سوژه خود را به محل مورد نظر ببرید و یک عکاسی سرگرم کننده انجام دهید!

نکته حرفه ای: اگر قصد دارید در مکانی با رنگ های زیاد، مانند گل یا برگ های پاییزی عکس بگیرید، به لباس سوژه خود توجه کنید. لباس های ساده و بدون الگوهای چشم نواز را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط: تاثیر هوش مصنوعی در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *