کولاژ در عکاسی چیست؟

کولاژ عکس مجموعه ای از تصاویر است که برای ایجاد یک تصویر واحد کنار هم قرار گرفته اند. هنر سنتی شامل برش تصاویر به اشکال دلپذیر یا برش دادن تصاویر خاص برای قرار دادن آنها بود ، اما دستکاری عکس های دیجیتالی بسیاری از امکانات جدید را فراهم می کند ، از جمله ترکیب تصاویر برای ایجاد یک تصویر واقعی و یکپارچه.

تاریخچه کلاژ

کلاژ نوعی هنر است که به 200 سال قبل از میلاد باز می گردد ، زمانی که خوشنویسان ژاپنی با چسباندن تکه های کاغذ و پارچه کاغذی برای شعر خود ایجاد کردند. در قرون وسطی ، هنرمندان شروع به تزئین آثار هنری مذهبی با الیاف زیبا ، سنگهای قیمتی ، مصنوعات و قطعات فلز گرانبها کردند. در قرن نوزدهم ، عکس ها رسانه ای محبوب بودند و کلاژ بیشتر یک هنر محسوب می شد تا یک هنر. هانس کریستین اندرسون کولاژ را به عنوان یک شکل هنری برای نشان دادن کتابهای خود در اواخر قرن 19 پذیرفت.

این ریشه ها زمینه ساز نوع کلاژهایی شد که امروزه می بینیم ، و در قرن بیستم ، فرم هنری توسط هنرمندان جدی پذیرفته شد. نرم افزار کلاژ حدود 15 سال پیش محبوبیت پیدا کرد.

انواع کلاژ

یک کولاژ سنتی از عکس هایی که بریده شده و روی یک زمینه چسبانده می شوند ، جمع آوری می شود و اغلب با چیزهایی مانند روبان یا تزیینات تزئین شده است. کلاژهای دیجیتالی را می توان با دست با استفاده از هر برنامه تصویر اصلی مونتاژ کرد یا به طور خودکار توسط یک برنامه کلاژ مونتاژ کرد. یکی از جالب ترین انواع کلاژ مدرن شامل استفاده از صدها تصویر کوچک و یکنواخت با رنگ مرتب شده است تا هنگام مشاهده از فاصله دور ، یک تصویر قابل توجه ایجاد کند.

انتخاب عکس ها

برای ایجاد یک کولاژ به یاد ماندنی ، تصاویر مورد استفاده باید به نحوی مرتبط و با هم گرفته شده باشند و داستانی را بیان کنند. کلاژهای خانوادگی رایج هستند و مراحل مختلف یک خانواده را همزمان با رشد فرزندان به تصویر می کشند. هر چیزی به یاد ماندنی یا خاص ممکن است به عنوان موضوع کلاژ استفاده شود. برای جالب بودن ، تصاویر باید برای حداکثر تأثیر انتخاب شوند و اثر کلی باید شخصیت را منعکس کند و روحیه را برانگیزد.

ایجاد تم

موضوع کلاژ شخصی است و به چیزی به یاد ماندنی ادای احترام می کند. هنگام در نظر گرفتن موضوع کلاژ ، به پیام کلی فکر کنید. پیکاسو از سبک کلاژ برای ترکیب عناصر متفاوت در ترکیب غیر معمول استفاده کرد. اثر هنری او “طبیعت بی جان با روکش صندلی” مجموعه ای از بسیاری از رسانه ها است که ساختار بعدی را تشکیل می دهند. هنرمند مدرن دیوید هاکنی رویکرد کاملاً متفاوتی نسبت به یک موضوع دارد و از تصاویر نزدیک قسمت های یک صحنه برای ایجاد یک تصویر کلی استفاده می کند.

تفاوت بین مونتاژ و کلاژ

 هر دوی آنها مستلزم استفاده از رسانه های مختلف است که در تکنیک های مختلف هنری ، از جمله ادبیات ، فیلم ، ضبط صدا و عکاسی کار می کنند.

تعریف

کلاژ ترکیبی از مواد و اشیا است که روی یک سطح چسبانده شده اند. مونتاژ یک ترکیب واحد است که با کنار هم قرار دادن یک سری کاغذ ، عکس یا سایر رسانه ها برای ایجاد یک تصویر هنری ایجاد شده است.

تکنیک

اصطلاح کلاژ می تواند به تکنیک و اثر هنری حاصله اشاره داشته باشد که با ترکیب رسانه های مختلف تولید می شود. مونتاژ با استفاده از تکنیک های مختلف در رسانه های مختلف ایجاد می شود و می تواند شامل اشیاء سه بعدی باشد.

فوتو مونتاژ

فوتو مونتاژ اولین بار توسط دادائیست ها برای بیان مخالفت سیاسی در سال 1915 مورد استفاده قرار گرفت. این در اصل یک کولاژ عکس است که برای بیان یک ایده استفاده می شود.

فیلم مونتاژ

در طول دهه 1920 ، مونتاژ توسط فیلمسازان شوروی اتخاذ شد که از این ایده برای بیان دیدگاه های مختلف یک صحنه فیلم با برش بین عکس های مختلف استفاده کردند. این مونتاژ اغلب به عنوان یک اثر هنری با انگیزه سیاسی بیشتر از کلاژ دیده می شود.

مطالب مرتبط:  معرفی دوربین کانن Canon R5
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *