کلاژ در عکاسی چیست؟

کلاژ عکس مجموعه ای از تصاویر است که در کنار هم قرار می گیرند تا یک عکس واحد بسازند. هنر سنتی شامل برش تصاویر به شکل های دلپذیر یا کوتاه کردن تصاویر خاص برای قرار دادن بود، اما دستکاری عکس دیجیتال بسیاری از امکانات جدید را فراهم می کند، از جمله ترکیب تصاویر برای ایجاد یک تصویر کاملا واقعی.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

تاریخچه کلاژ

کلاژ نوعی هنر است که قدمت آن به 200 سال قبل از میلاد برمی گردد، زمانی که خوشنویسان ژاپنی با چسباندن تکه های کاغذ و پارچه به یکدیگر کاغذی را برای شعر خود ایجاد کردند. در قرون وسطی، هنرمندان شروع به تزیین آثار هنری مذهبی با الیاف ظریف، سنگ های قیمتی، مصنوعات و قطعات فلز گرانبها کردند. در قرن نوزدهم، عکس‌ها رسانه‌ای محبوب بودند و کلاژ بیشتر یک هنر در نظر گرفته می‌شد تا یک هنر. هانس کریستین اندرسون در اواخر قرن نوزدهم کولاژ را به عنوان یک هنر برای تصویرسازی کتاب‌هایش پذیرفت.

این ریشه ها زمینه ساز نوع کلاژهایی شد که امروزه می بینیم، و در قرن بیستم، شکل هنری توسط هنرمندان جدی پذیرفته شد. نرم افزار کلاژ حدود 15 سال پیش محبوبیت پیدا کرد.

انواع کلاژ

یک کولاژ سنتی از عکس‌هایی که برش داده شده و روی پس‌زمینه چسبانده می‌شوند، جمع‌آوری می‌شوند و اغلب با چیزهایی مانند روبان یا ریزه کاری تزئین می‌شوند. کلاژهای دیجیتال را می توان با دست و با استفاده از هر برنامه تصویری اولیه مونتاژ کرد یا به طور خودکار توسط یک برنامه کلاژ مونتاژ کرد. یکی از جالب‌ترین انواع کولاژ مدرن شامل استفاده از صدها تصویر ریز و یکنواخت است که بر اساس رنگ مرتب شده‌اند تا هنگام مشاهده از راه دور، یک تصویر منحصر به فرد را ایجاد کنند.

انتخاب عکس ها

برای ساختن یک کلاژ به یاد ماندنی، تصاویر استفاده شده باید به نوعی مرتبط باشند و در کنار هم، داستانی را روایت کنند. کلاژهای تاریخچه خانوادگی رایج هستند و مراحل مختلف یک خانواده را با رشد فرزندان به تصویر می کشند. هر چیزی به یاد ماندنی یا خاص ممکن است به عنوان موضوع یک کلاژ استفاده شود. برای جالب بودن، تصاویر باید برای حداکثر تاثیر انتخاب شوند و اثر کلی باید شخصیت را منعکس کند و احساسات را برانگیزد.

ایجاد یک تم

موضوع یک کلاژ شخصی است و ادای احترام به چیزی به یاد ماندنی است. هنگام در نظر گرفتن موضوع یک کلاژ، به پیام کلی فکر کنید. پیکاسو از سبک کولاژ برای ترکیب عناصر متفاوت در ترکیب غیرعادی استفاده کرد. اثر هنری او “طبیعت بی جان با چوب دستی صندلی” مجموعه ای از رسانه های زیادی است که ساختاری ابعادی را تشکیل می دهد. دیوید هاکنی، هنرمند مدرن، رویکرد کاملاً متفاوتی به موضوع مشابه دارد، و از تصاویر نزدیک از بخش‌های صحنه برای ایجاد یک تصویر کلی استفاده می‌کند.

Scrapbooking

Scrapbooking یک سرگرمی بسیار محبوب است که ریشه در کلاژ دارد. اسکرپ‌بوک‌ها با استفاده از برش‌ها، برچسب‌ها، کلمات، حاشیه‌ها، پس‌زمینه‌ها و کلمات برای بهبود صفحات خود، کتاب‌های کاملی از کلاژ ایجاد می‌کنند که هر صفحه حاوی یک بیان هنری جداگانه است که برای نمایش عکس‌هایشان طراحی شده است.

مطالب مرتبط: بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *