کاهش نویز در عکاسی شب

نویز در عکاسی در شب بسیار مهم است. ما به دوربین های خود فشار می آوریم تا در شرایط تاریک بهترین جزئیات ممکن را ثبت کنند و نتیجه اغلب کمی پر نویز است و این امر به ویژه هنگام رفتن به چاپ قابل توجه است. درباره آن چکار میتوانید بکنید؟ خوب ، بخشی از پاسخ در تکنیک های عکاسی نهفته است ، اما در قسمت بعد از پردازش نیز موارد بیشتری وجود دارد. در پایان ، عکاسان گزینه های خوبی در اختیار دارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت رنگی RGB

 

یکی از چالش های استفاده از کاهش نویز این است که گزینه های زیادی در اختیار ما قرار دارد. در واقع ، با همه روش های مختلف موجود برای کاهش نویز در تصاویر منظره شب ، می تواند کاملاً گیج کننده باشد که بدانیم چه موقع از چه چیزی استفاده کنیم. 

ما توصیه نمی کنیم که همه یا هر تصویر نیاز به کاهش نویز دارد. در واقع ، برخی افراد می گویند جزئیات یک تصویر شبانه تا حدی ناشی از نویز است و اگر تمام نویز را حذف کنید ، بسیاری از جزئیات را از دست خواهید داد. ما عموماً متوجه می شویم که نویز بیشتر در هنگام چاپ تصویر مشکل است و در آن زمان ما می خواهیم بهترین کیفیت تصویر ممکن را داشته باشیم. بنابراین ، در نهایت ، ما توصیه می کنیم از کاهش نویز فقط در موارد خاصی که نیاز است استفاده کنید.

انواع نویز

در عکاسی در شب ، ما انواع مختلفی از نویز را می بینیم و برای این بحث ، ما بر روی دو مورد از آنها (Hot Pixel Noise و Random Noise) تمرکز می کنیم. و از آنجا که برخی از تکنیک های کاهش نویز اغلب روی یک نوع نویز به خوبی کار می کنند ، اما درک تفاوت بین آنها بسیار مهم است. ناهنجاری های رنگی و نویز دو نوع دیگر از نویزها هستند که ممکن است مشاهده کنید ، اما ما در این بحث روی آنها تمرکز نمی کنیم.

نویز هات پیکسل

این را می توان در شرایط مختلف مشاهده کرد و در دمای گرمتر محیط و زمانی که سنسور دوربین برای مدتی مورد استفاده قرار گرفته است ، بیشتر قابل مشاهده است. از بین دو نوع نویز ، حذف آن آسان تر است. این نوع نویز به صورت نقاطی با رنگ های روشن ظاهر می شود.

نویز تصادفی

این را می توان با تنظیمات مختلف نیز مشاهده کرد ، اما هنگامی که از تنظیمات ISO بالاتر استفاده می کنید ، بیشتر به چشم می آید و به ویژه هنگامی که یک تصویر کم نوردهی می شود بد است. تمایل به حذف آن بسیار سخت تر از پیکسل های داغ است. 

یکی از روش های کاهش نویز افزودن داده ها است

افزودن داده ها با چندین نوردهی

اینجاست که ما تصویر دیگری را اضافه می کنیم که اطلاعات پیکسل بیشتری دارد. صرف نظر از نوردهی مجدد با تنظیمات یکسان (قاب نور) یا رویکرد دیگری. ستاره شناسان دهه هاست از تکنیک های جالبی استفاده می کنند و برخی از آنها می توانند به ما نیز کمک کنند. آنچه رویکردهای موجود در این زمینه را در مقایسه با تکنیک های مورد استفاده در پردازش پس از یکبار نوردهی جدا می کند این واقعیت است که افزودن داده ها بدون کاهش برخی از جزئیات باعث کاهش نویز می شود. بنابراین توجه بیشتری در این زمینه لازم است زیرا استفاده از یک تکنیک عکاسی خوب معمولاً به بهترین کیفیت تبدیل می شود و این مسیر اغلب بر تلاش برای استخراج نتیجه با کیفیت بالا از تصویر پر نویز ترجیح داده می شود.

کاهش نویز در یک نوردهی واحد

ممکن است گزینه های کمتری برای انتخاب داشته باشیم اما به لطف قدرت Photoshop و برخی از ابزارهای دیگر، هنوز هم گزینه های بسیار خوبی وجود دارند. برخی از این گزینه ها واقعاً چشمگیر هستند مخصوصاً برای هات پیکسل ها!

سیستم کاهش نویز در خود دوربین

در طول نوردهی های طولانی ، نوردهی های کوتاه و یا هنگامی که دمای محیط بسیار گرم است ، ما بیشتر نویز Hot Pixel را داریم. وقتی چنین اتفاقی بیفتد ، ممکن است از استفاده از کاهش نویز نوردهی طولانی مدت دوربین خود استفاده کنیم. هنگامی که این کار را انجام می دهیم ، متوجه می شویم که دوربین دو برابر بیشتر از زمان تعیین شده برای زمان نوردهی مشغول کار است. این امر به این دلیل اتفاق می افتد که دوربین در واقع در حال گرفتن یک نوردهی دوم بدون اجازه نوری به داخل است تا بتواند میزان گرمای ناشی از سنسور را اندازه گیری کند. سپس نویز ناشی از این گرما را از اولین تصویر حذف می کند.

مطالب مرتبط:  عکاسی مستند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *