کارت حافظه – MEMORY CARD

اگر در دهه گذشته دوربین دیجیتال خریداری کرده اید ، احتمال اینکه تصاویر آن را روی کارت حافظه SD – مخفف Secure Digital – ذخیره کند وجود دارد. در نگاه اول ، به نظر نمی رسد که این دستگاه های اندازه تمبر پستی در طول سالها تغییر زیادی کرده باشند. اما دوربین ها بسیار تغییر کرده اند و کارت های SD اکنون سریعتر هستند و می توانند داده های بیشتری نسبت به اطلاعات مربوط به چند سال پیش در خود داشته باشند.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

برایان Pridgeon ، مدیر بازاریابی مصرف کننده در Western Digital ، شرکت مادر SanDisk ، که انواع مختلفی از کارتهای حافظه را تولید می کند ، می گوید: “ویدئو نیروی محرکه تقاضای ظرفیت بیشتر در کارت های حافظه بوده است.”

به عنوان مثال ، یک دهه پیش هزینه یک کارت حافظه 8 گیگابایتی حدود 100 دلار بود. امروز می توانید یک کارت 128 گیگابایتی – با ظرفیت 16 برابر – با تقریباً همین قیمت بخرید. یا یک کارت 32 گیگابایتی با اندازه چهار برابر 10 دلار خریداری کنید.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

نوآوری مبتنی بر ویدئو

کارت های حافظه از جهات دیگر تغییر کرده اند ، که علت آن تغییر در استانداردها ، به ویژه از نظر ضبط ویدئو است. قبل از خرید کارت حافظه جدید ، باید در نظر بگیرید که چقدر فیلمبرداری می کنید و در چه قالبی — HD یا حافظه فشرده 4K.

اولین قدم این است که بفهمید دوربین یا تلفن هوشمند شما چه قالب کارت را قبول می کند ، که معمولاً در کتابچه راهنمای کاربر یا در وب سایت سازنده یافت می شود.

سه قالب SD وجود دارد: SDXC ، SDHC و SD. اگر فیلم بگیرید ، به احتمال زیاد به کارت SDXC نیاز دارید که جدیدترین نوع است و حداکثر ظرفیت آن 2 ترابایت است – که بسیار زیاد است.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

ظرفیت کارتهای SDHC بین 2 گیگابایت و 32 گیگابایت است – اگر در حال فیلمبرداری هستید بزرگتر است. SD قدیمی ترین قالب است و حداکثر ظرفیت آن فقط 2 گیگابایت است ، بنابراین در درجه اول برای عکسهای ثابت استفاده می شود.

بعضی از دستگاه ها مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها از کارت های Micro SD کوچکتر برای ذخیره سازی استفاده می کنند. این کارتهای کوچک معمولاً دارای یک آداپتور هستند که به آنها امکان می دهد در دستگاههایی که کارتهای SD کامل را می گیرند استفاده شوند. مشخصات مشابه این کارتها در مورد برادران بزرگترشان نیز وجود دارد.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

اگرچه می توانید کارت های SD را حتی از یک سوپرمارکت خریداری کنید ، اما اگر از یک فروشگاه دوربین یا فروشگاه الکترونیک خرید کنید ، قطعا انتخاب بهتری خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید به کدام کارت نیاز دارید ، ممکن است هنگام خرید، دستگاه را با خود بیاورید.

اگر به صورت آنلاین خرید می کنید ، مراقب اجناس تقلبی باشید. برخی از مصرف کنندگان فریب آنچه در کارت سریع 32 گیگابایتی به نظر می رسید را خورده اند و سپس متوجه شده اند که این یک کارت 8 گیگابایتی دارای برچسب جدید است . اگر از آمازون سفارش می دهید ، با اطمینان از حمل مستقیم کالا از تولید کننده و نه از فروشنده شخص ثالث بالقوه ، خرید کنید.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

برای اطلاع از نحوه استفاده یک عکاس حرفه ای از کارت های حافظه مایکل روبنشتاین ، عکاس سرمقاله و تبلیغات مستقر در نیویورک پیشنهاد می کند که مصرف کنندگان ابتدا باید روی ظرفیت تمرکز کنند: “برای اکثر مردم ، یک کارت حافظه 32 یا 64 گیگابایتی باید خوب باشد.” یک کارت متوسط ​​باید بتواند صدها ، حتی هزاران عکس و تعداد زیادی کلیپ ویدیویی را ضبط کند.

با این حال ، اگر با دوربین SLR یا بدون آینه عکس می گیرید و می خواهید با فرمت RAW عکس بگیرید ، که می تواند تصاویر با بهترین کیفیت را ارائه دهد اما اندازه آنها از JPEG بزرگتر است ، یا باید کارت بزرگتری بخرید یا چندین کارت کوچکتر و با پر شدن آماده برای تعویض آنها هستید.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

اگر فیلمبرداری می کنید ، می توانید با محدودیت های ذخیره سازی در دنیای واقعی مواجه شوید که می تواند بر عکسبرداری شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، شما می توانید 80 دقیقه فیلم HD را روی یک کارت 32 گیگابایتی ضبط کنید ، اما اگر یک فیلم 4K (یا وضوح فوق العاده HD) بگیرید ، همان کارت می تواند تقریباً یک چهارم آن را نگه دارد – حدود 20 دقیقه.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

نیاز به سرعت
از آنجا که برخی از پیشرفته ترین دوربینهای ثابت امروزی ، مانند Sony a9 ، می توانند تا 20 فریم در ثانیه روشن کنند ، تولیدکنندگان سرعت کارتهای حافظه جدیدتر را افزایش داده اند. Pridgeon می گوید: “هرچه مگابایت در ثانیه (MB / s) بالاتر باشد ، سرعت کارت نیز سریعتر خواهد بود.”

سرعت کارت از دو جز تشکیل شده است:

سرعت نوشتن و سرعت خواندن.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

سرعت نوشتن تعیین می کند که کارت با چه سرعتی می تواند یک تصویر یا فایل ویدئویی را از دوربین به کارت ضبط و انتقال دهد. اگر دوربین پیشرفته ای داشته باشید که می تواند بسیاری از فریم ها را همزمان از بین ببرد ، سرعت نوشتن بالا می تواند مفید باشد.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

Pridgeon می گوید: “بسیاری از SLR ها و مدل های بدون آینه اکنون می توانند در حالت پشت سر هم عکاسی کنند ، به این معنی که وقتی شما شاتر را نگه دارید ، تا آنجا که ممکن است تصاویر را ضبط می کند.” وی توضیح می دهد که همه این فریم ها ابتدا به طور موقت در حافظه داخلی دوربین ذخیره می شوند ، که به عنوان بافر شناخته می شود. سپس دوربین داده های آن عکس ها را روی کارت حافظه می نویسد.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

اما دوربینی که در حالت پشت سر هم عکس می گیرد ، باید این داده ها را خیلی سریع و کارآمد منتقل کند ، به همین دلیل داشتن کارت سریع مهم است. وی می گوید: “کارت برای جلوگیری از بهم ریختن آن بافر به سرعت نوشتن نیاز دارد.”

سرعت خواندن دومین مولفه سرعت کارت است. Pridgeon می گوید: “این مشخصات که در مگابایت در ثانیه نیز اندازه گیری می شود ، به سرعت بارگیری محتوای کارت روی رایانه یا دستگاه دیگر اشاره دارد.” سریعترین کارتهای حافظه حداکثر سرعت نوشتن تا 260 مگابایت در ثانیه و سرعت خواندن تا 300 مگابایت در ثانیه دارند.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

شما همیشه هر دو شکل را در لیست مشاهده نخواهید کرد و گاهی اوقات تشخیص آنها از یکدیگر دشوار است. قبل از خرید ، وب سایت محصول را از نظر سرعت هر دو بررسی کنید.

مشخصات کارت حافظه مناسب برای فیلم برداری
اگر در حال فیلمبرداری هستید ، باید سرعت پایدار کارت را نیز در نظر بگیرید. اما مسئله این است که سه مشخصات مختلف وجود دارد که کم و بیش معنی یکسانی دارند. پریجون می گوید: “این گیج کننده است.” “اما اگر در حال فیلمبرداری HD هستید ، حداقل به 6 مگابایت در ثانیه نیاز دارید.” اگر با کارت کندتری عکس بگیرید ، در صورت ضبط کیفیت فیلم ، به خطر می افتد.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

با وجود مشخصات سخت رمزگشایی ، آنچه در اینجا مصرف کنندگان برای فیلمبرداری با کیفیت HD یا 4K باید بدانند:

اگر در حال فیلمبرداری با وضوح HD هستید ، کارت حافظه شما باید حداقل کلاس 10 ، U1 یا V10 باشد – سرعت ثابت همه اینها 10 مگابایت در ثانیه است.
اگر در حال فیلمبرداری با وضوح 4K هستید ، کارت حافظه شما باید حداقل U3 یا V30 باشد. سرعت هردوی اینها حداقل 30 مگابایت در ثانیه است.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

ضمانت کارت را هم بررسی کنید
اگر به دنبال خرید کارت حافظه جدید برای دوربین دیجیتال قدیمی خود هستید ، مشخصات دستگاه را بررسی کنید تا ببینید این نوع کارت حافظه را می پذیرد. اگرچه کارت های SD جدیدتر با گذشته سازگار هستند ، اما ممکن است توسط دوربین محدود شود.

این بدان معناست که شما ممکن است نتوانید به تمام ظرفیت ذخیره سازی کارت دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر کارت حافظه 128 گیگابایتی از نوع SDXC را در دوربین قدیمی وارد کنید ، ممکن است به شما امکان استفاده از 32 گیگابایت حافظه داخلی را بدهد.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی

 ضمانت کارت خود را بررسی کنید. اکثر تولید کنندگان مناسب کارت حافظه کارت های خود را برای مدت طولانی تضمین می کنند. برخی از فروشندگان می گویند: “اگر آنها شکستند ، آنها را برگردانید ، و آنها کارت جدید را برای شما ارسال می کنند. 

با این حال ، اگر کارتهای شما خراب شود ، در بیشتر موارد قادر به بازیابی اطلاعات از آنها نخواهید بود. به همین دلیل مهم است که پشتیبان گیری مکرر از تصاویر خود را انجام دهید ، حتی اگر یک کارت SD بزرگ در دوربین خود داشته باشید.

قیمت خرید و فروش کارت حافظه یا مموری کارت دوربین عکاسی