کاربرد VR در لنز نیکون

Vibration Reduction (VR) یک فناوری تثبیت کننده تصویر است که تاری ناشی از لرزش دوربین را به حداقل می رساند. استفاده از لنز VR NIKKOR می تواند منجر به تصاویر واضح در نور کم ، در شرایط باد یا هنگام استفاده از لنز NIKKOR بزرگ شود، VR تا 4 استاپ لرزش را کاهش می دهد. این تعداد f / stop براساس استانداردهای CIPA است و بسته به عدسی خاص تغییر می کند. این مقدار هنگامی بدست می آید که یک لنز سازگار با فرمت DX به یک دوربین D-SLR با فرمت DX متصل شده و لنزهای زوم در حداکثر موقعیت تله فوتو تنظیم شوند یا هنگامی که یک لنز سازگار با فرمت FX به یک D-SLR با فرمت FX متصل شوند و لنزهای زوم در حداکثر موقعیت تله تنظیم می شوند.

جهت مشاهده مطلب روی ان کلیک کنید: راهنمای خرید رینگ لایت

 

VR نیکون به لنزها مربوط می شود نه به سنسور دوربین ، این بدان معنی است که الگوریتم های بهینه شده برای هر لنز به کار رفته اند. یکی دیگر از مزایای VR مبتنی بر لنز این است که هنگامی که دکمه شاتر را تا نیمه می فشارید ، یک الگوریتم جداگانه اثر تثبیت کننده را تأیید می کند و به شما آزادی می دهد تا عکس خود را با سهولت بیشتری بگیرید. این سیستم همچنین می تواند استفاده از سه پایه را تشخیص دهد ، panning را تشخیص دهد – زمانی که نمی خواهید لنز لرزش را جبران کند و لرزش خاص ناشی از الگوهای ارتعاشی مداوم را که هنگام عکسبرداری از وسیله نقلیه در حال حرکت تولید می شود ، برطرف کند.

لنزهای VR نیکون از دو سنسور سرعت زاویه ای استفاده می کنند ، یکی حس حرکت عمودی ، دیگری حرکت افقی و حرکت مورب را که هر دو سنسور با هم کار می کنند ، تشخیص می دهد. این سنسورها داده های سرعت زاویه ای را به یک میکرو رایانه در لنز می فرستند ، که تعیین می کند برای جبران لرزش دوربین چه مقدار کاهش لرزش لازم است و این اطلاعات را به دو موتور می فرستد که عناصر منتخب لنز را برای جبران حرکت شناسایی شده حرکت می دهند.

موارد کاربرد VR

این از نظر عملی به چه معناست؟ یک دوربین ثابت برای وضوح تصویر بسیار ضروری است و فناوری انحصاری کاهش لرزش Nikon راه حل مناسبی برای کاهش تاری تصویر ناشی از لرزش دوربین است. این “حداکثر قابلیت نگهداری دستی” را برای شما فراهم می کند ، و تصاویر بسیار واضح تری را در طیف گسترده ای از شرایط ارائه می دهد.

همه فن آوری های ضد لرزش یکسان نیستند. فناوری ضد لرزش در داخل دوربین که توسط برخی تولیدکنندگان استفاده می شود ، به روندی متمرکز است که در واقع حسگر تصویر را جابجا می کند و به طور کلی توافق می شود که مزیت عملکرد آن به حدود یک و نیم و دو استاپ محدود شود. برای عکاسان نیکون ، دو استاپ دیگر از قابلیت عملکرد VR می تواند به راحتی تفاوت بین یک تصویر تار و یک عکس واضح و زیبا باشد.

اما مزایای Nikon VR محدود به سرعت شاتر نیست. عکسبرداری در یک روز ابری با ISO متوسط ​​را در نظر بگیرید که در آن عمق میدان بیشتر ممکن است باشد. از آنجا که استفاده از لنز VR نیکون به این معنی است که حداکثر چهار استاپ اضافی در دسترس دارید ، می توانید دیافراگم f / 8 را به جای f / 2 انتخاب کنید. و داشتن حداکثر چهار استاپ برای کار همچنین امکان عکسبرداری با تنظیمات ISO پایین را فراهم می کند ، بنابراین کیفیت تصویر را به حداکثر می رساند.

چرا VR در داخل لنز قرار داده شده است؟

یکی از ویژگی های اصلی دوربین های DSLR این است که به شما اجازه می دهند هنگام تماشای منظره یاب بر عکاسی تمرکز کنید. یک تصویر منظره یاب با دید آسان در عکسبرداری DSLR ضروری است. عملکرد VR (کاهش ارتعاش) که در لنزها تعبیه شده است به عکاسان اجازه می دهد تا برای عکسبرداری راحت بر روی سوژه ها و ترکیبات فوکوس کنند. تصویر منظره یاب پایدار قرار دادن یک نقطه فوکوس بر روی یک منطقه هدف را آسان می کند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه تصاویر اصلاح شده در تیرگی به سنسور AF و سنسور اندازه گیری می رسند ، فوکوس دقیق و اندازه گیری نوردهی حاصل می شود. Nikon VR به عنوان مطمئن ترین سیستم اصلاح تاری ، بهترین انتخاب برای کاربران DSLR نیکون است.

مطالب مرتبط:  بررسی لنز 800 کانن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *