کاربرد لنز تله فوتو

لنزهای تله فوتو کاربردهای زیادی دارند و می توانند ابزاری عالی در کیف عکاسان باشند. برای مشاهده همه کاره بودن آنها ، در اینجا 8 روش اصلی که می توانید از لنزهای تله فوتو استفاده کنید آورده شده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

 

دسترسی به لنزهای تله ی طولانی تر برای عکاسانی که می خواهند از حیات وحش عکاسی کنند ، سوژه های دور را نزدیک کنند یا به سادگی می خواهند کادر را پر کنند تا عکاسی جلب توجه کند ، چیزی عالی است.

برای اینکه به شما نشان دهیم که یک لنز تله چند منظوره است ، ما لیستی از 8 روش استفاده از این لنزهای بلند را تهیه کرده ایم.

1- نزدیک کردن سوژه های دور

اثر تله فوتویی این لنزها باعث می شود اجسامی که در واقع فاصله زیادی بین آنها وجود دارد ، طوری به نظر برسند که انگار نزدیک هم نشسته اند. هرچه فاصله کانونی شما بیشتر باشد ، تأثیر آن آشکارتر خواهد بود. 

2- پر کردن کادر

هنگامی که می خواهید بخشی از موارد موجود در کادر خود را حذف کنید ، به عنوان مثال یک آسمان خاکستری خسته کننده که در پس زمینه عکس منظره شما قرار دارد ، از لنز تله فوتو برای فوکوس روی خط درختان رنگارنگ استفاده کنید. همچنین یک سوژه دور را به شما نزدیک می کند.

3- جدا کردن سوژه های بسیار دور

می توانید از یک لنز تله فوتو برای جدا کردن سوژه خود استفاده کنید. شما می توانید این کار را با فاصله کانونی کوتاه تر انجام دهید ، اما دسترسی  به یک تله به این معنی است که می توانید سوژه ای را که فاصله کمی با محل عکاسی دارید ، جدا کنید.

4- عکاسی از حیات وحش

همانطور که یک لنز تله فاصله بین شما و هر آنچه را که عکاسی می کنید را می پیماید ، یک لنز ایده آل برای عکاسی از حیات وحش است. با استفاده از لنز تله می توانید عکس هایی بگیرید که به نظر می رسد واقعاً با سوژه خود چند قدم فاصله داشته اید. این فاصله به این معنی است که سوژه شما نمی ترسد و اگر از چیزی که می توان به عنوان یک حیوان خطرناک در نظر گرفت عکاسی می کنید ، فاصله آن را برای شما ایمن تر می کند.

5- عکاسی از ماه

عکس های شما به خوبی کسانی که از تلسکوپ استفاده می کنند خوب نخواهد بود ، اما با این حال می توانید با یک لنز تله فوتوی بلند عکس های بسیار خوبی از ماه بگیرید.

6- عکاسی پرتره

عکسبرداری از سر یا سر و شانه با فاصله کانونی بیشتر می تواند تصویر بهتری را نشان دهد و در هنگام کار دورتر از سوژه شما امکان برش محکم تری را فراهم می آورد. این فاصله همچنین به این معنی است که مجبور نیستید خیلی نزدیک به سوژه خود کار کنید و در نتیجه راحت تر خواهند بود و پرتره هایی با ظاهر طبیعی تر خواهید داشت. شما همچنین قادر خواهید بود بدون هیچگونه اعوجاج عکس بگیرید و زمینه به راحتی از فوکوس خارج می شود ، حتی زمانی که فقط چند متر از سوژه شما فاصله داشته باشد ، به این معنی که تمام فوکوس مستقیماً روی سوژه شما قرار می گیرد. در صورت کار با دست ، فقط مراقب سرعت شاتر خود باشید ، زیرا نمی خواهید تکان دادن عکس شما را خراب کند. 

7- عمق میدان کم

همانطور که در بالا ذکر شد ، لنزهای تله گرفتن زمینه تار در عکس های شما را آسان تر می کند. 

8- عکاسی اکشن

برای سوژه های سریع که نمی توانید به آنها نزدیک شوید ، به عنوان مثال مسابقات اتومبیل رانی و پرواز ، شما نیاز به فاصله های کانونی طولانی تری دارید. برای ایجاد حس سرعت ، از لنز تله فوتو برای ثبت چند عکس در جایی که سوژه شما واضح است ، اما زمینه به خوبی از فوکوس خارج می شود ، استفاده کنید. 

مطالب مرتبط:  عکاسی با نور طبیعی در منزل
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *