کابرد چتر در نورپردازی عکاسی

چترهای عکاسی نوعی اصلاح کننده نور هستند. چترها در گروه انتشار قرار می گیرند. همه پخش کننده ها یک منبع نور بزرگتر ایجاد می کنند ، نور را در یک منطقه بزرگتر پخش می کنند و نور ملایم تری ایجاد می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: موارد استفاده از رینگ لایت

در مقایسه با سر فلاش ، نور با چتر انتقال تدریجی بین نور و تاریکی خواهد داشت.
با استفاده از یک چتر می توانید تصاویری ایجاد کنید که ظاهری بارز در آن دیده نمی شود. و می توانید در پرتره ها نوری درست کنید که برای اکثر انواع پوست زیباتر باشد.
سطح چتر نور را به سطح وسیع تری گسترش می دهد که باعث ایجاد نور ملایم تری می شود. مشابه جعبه های نرم ، از چتر غالباً در پرتره ها و انواع دیگر عکاسی از استودیو استفاده می شود.
تفاوت چترها در مقابل سافت باکس ها؟ کنترل سافت باکس می تواند در مکانی که نور دقیقاً می افتد کمی آسان تر باشد. اما چترها مقرون به صرفه تر و راه اندازی آنها آسان تر است.
در پرتره ها ، نورافکن ها شکل اصلاح کننده نور را نیز به خود می گیرند. در حالی که تمام چترها دایره ای هستند ، جعبه های نرم به اشکال مختلف در می آیند.
تعدیل کننده های نورپردازی دارای تنوع مختلفی هستند. چترها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چترها می توانند سفید ، یا سیاه و سفید با نقره یا سفید باشند.
نوع اول شلیک از طریق چتر نامیده می شود ، در حالی که چترهای سیاه خط چترهای انعکاسی هستند. یک شاخه از طریق چتر نور را پخش می کند و آن را در منطقه وسیع تری پخش می کند. این می تواند از شدت نور نیز بکاهد و شما را ملزم به افزایش برق در فلاش یا بارق خود کند.


چترهای انعکاسی در نگه داشتن نیرو از نور کمی بهتر هستند ، اما تمایل ندارند که نور را به اندازه عرض گسترش دهند.
چترها نیز در اندازه های مختلف و متنوعی ارائه می شوند. مانند هر دیفیوزر ، بزرگتر به معنای نور ملایم است. هر دو عامل – اندازه و نوع – بر چگونگی عملکرد چتر تأثیر می گذارد. و کدام یک را می خواهید بخرید.

انتخاب اولین چتر عکاسی

چترهای عکاسی یکی از ارزان ترین اصلاح کننده های نور است. آنها اغلب یکی از اولین اصلاح کنندگان نور هستند که برای خرید نور خارج از دوربین عکاسان تازه وارد هستند.
چترها ممکن است برای مبتدیان مناسب باشند ، اما هنوز هم نکاتی وجود دارد که باید قبل از خرید اولین چمدان بدانید.
اول ، دو نوع اصلی از چترهای عکاسی وجود دارد و سومی که شامل هر دو نوع در یک نوع است. شلیک از طریق چتر یک چتر سفید است. پارچه سفید چتر نور را روی سطح وسیع تری پخش می کند.
این نوع برای روشنایی یک منطقه بزرگتر ، مانند گروهی از افراد ، بهترین است. چترهای سفید نور و همچنین چترهای سیاه را کنترل نمی کنند. از آنجا که آنها نور را در سطح وسیع تری پخش می کنند ، باعث کاهش درخشش آن نور بیش از انواع اصلاح کننده دیگر می شوند.
چتر سیاه چتر بازتابی است. قسمت بیرونی چتر مشکی است ، در حالی که داخل آن سفید یا نقره ای است.
این چترهای بازتابنده نور را به جای نرم شدن هنگام عبور از چتر ، به عقب برمی گردانند.
چترهای انعکاسی میزان بیشتری از نور را حفظ می کنند ، اما نور را تا حد زیادی پخش نمی کنند ، که همچنین می تواند کنترل آن را آسان تر کند.
چتر مشکی با آستر سفید نور ملایم تری نسبت به همان نوع چتر با پوشش نقره ای ایجاد می کند.
چترهای کانورتیبل چترهای سفید با روکش مشکی هستند. با برداشتن پوشش ، این چترها از طریق چترها شلیک می شوند. پوشش را اضافه کنید ، و چتر به یک چتر بازتابنده تبدیل می شود ، و از سطح سفید می پرد.
اگر مطمئن نیستید که چتر بازتابنده یا شلیک از چتر را انتخاب کنید ، چتر قابل تبدیل گزینه عالی است. همچنین هزینه چندانی هم ندارد.
چترهای کانورتیبل امکان یک روش روشنایی پیشرفته تر به نام پرچم گذاری را دارند.
علاوه بر انتخاب نوع چتر ، اندازه نیز هنگام انتخاب چتر عکاسی اهمیت دارد. هرچه چتر بزرگتر باشد ، نور آن نرمتر می شود. بیش از حد بزرگ ، و کنترل چتر دشوار خواهد بود.
اگر تا به حال از چتر بارانی منظم در طوفان استفاده کرده اید و برای کنترل آن در مقابل باد تلاش کرده اید ، قبلاً پیش نمایشی از کار در فضای باز و در شرایط باد با چتر عکاسی دارید.
برای یک چتر بزرگ یا یک روز باد ، باید پایه سبک خود را در کیسه های شن قرار دهید. این باعث می شود چتر از پشت آن را برعکس نکند. گزینه دیگر این است که کیف دوربین خود را به پایه سبک قلاب کنید تا وزن آن کم شود.
من از چتر قابل تبدیل 45 اینچی استفاده می کنم. به اندازه کافی بزرگ برای گروه های کوچک و به اندازه کافی نرم برای پرتره های فردی ، اما به اندازه کافی کوچک است که می تواند برای عکاسی در محل استفاده شود.
اگر قصد دارید فقط در استودیویی با استروب های قدرتمند کار کنید ، احتمالاً می توانید با یک چتر بزرگتر هم کنار بیایید.
مارک های مختلف چتر با قیمت های مختلف می نشینند. به طور معمول ، مزیت خرید با مارک گران تر ، ماندگاری و طول عمر است.
در برخی موارد ، به ویژه با چترهای نقره ای ، نام تجاری می تواند کمی بر کیفیت نور تأثیر بگذارد.

 

 

نحوه استفاده از چتر عکاسی

 

1- چتر را روی Strobe یا فلاش نصب کنید

علاوه بر اینکه چتر را از حالت بسته و ذخیره سازی باز می کنید ، چگونه این نوع اصلاح کننده نور را به درستی تنظیم می کنید؟ بیشتر استروب های استودیویی سوراخ کوچکی برای قرار دادن دسته چتر و یک دستگیره برای محکم کردن آن در جای خود دارند.
اگر از سیستم فلاش خارج از دوربین استفاده می کنید ، به یک براکت فلاش نیاز دارید که دارای یک نگهدارنده چتر باشد. براکت فلش به قسمت بالای پایه چراغ پیچ می شود و گیرنده فلاش یا خارج از دوربین به داخل مخزن بالای صفحه قرار می گیرد.
مانند یک بارق ، یک سوراخ کوچک روی براکت وجود دارد که دسته چتر می تواند به داخل آن بلغزد. در کنار آن یک دستگیره وجود دارد تا در جای خود محکم شود.
توجه کنید که چراغ را تا چه اندازه به چتر نزدیک کرده اید. اگر بارق یا فلش را نزدیک چتر قرار دهید ، چراغ بسیار نزدیک خواهد بود تا کل چتر را پر کند.
در نتیجه نوری حاصل می شود که به اندازه نرم نباشد زیرا نور به اندازه پر کردن کل چتر نیست.
برای نرم ترین نور ، چتر خود را نصب کنید تا نیمه آخر دسته داخل نگهدارنده باشد ، نه نیمه اول. اگر می خواهید چتر کوچکتری با نور کمی شدیدتر داشته باشید ، می توانید عمداً نور را به سطح چتر سوار کنید.

 

2- چتر را برای روشن کردن سوژه قرار دهید

در پایان بسیاری از عکاسان جدید به طور تصادفی نور را از سوژه نشان می دهند. زاویه نوری که استفاده می کنید می تواند برای الگوهای روشن خلاق متفاوت باشد. اما مطمئن شوید که چراغ را به عقب قرار نمی دهید.
با شلیک از چتر ، نور را طوری قرار دهید که منبع نور – سر فلاش یا بارق – به سمت موضوع باشد. نور با چتر بازتابنده به نقره یا سفید برخورد کرده و به عقب برمی گردد.
با چتر انعکاسی ، بارق یا فلش را با اشاره به سوژه قرار دهید. سمت چتر نقره ای یا سفید را به سمت موضوع قرار دهید.
علاوه بر قرار دادن چراغ به گونه ای که رو به روش صحیح باشد ، در مورد نحوه قرار دادن چتر دو گزینه وجود دارد. اولین مورد قرار دادن چتر است تا نور مستقیماً به سوژه نشان داده شود. نور به سوژه و احتمالاً بسیاری از محیط اطراف برخورد خواهد کرد.
مورد دوم این است که چتر را از موضوع دور کنید. لبه نور به جای نور کامل ، سوژه را روشن می کند.
در این روش به جای قرار دادن مرکز چتر به سمت سوژه ، لبه چتر را به سمت سوژه قرار می دهید. به این پر می گویند.
هنگام عکاسی از گروه ها با چتر ، می توانید نور را پر کنید. به این ترتیب یک نفر در انتها آن لبه نور را بدست می آورد. باقی مانده نور هنوز در بقیه گروه پخش می شود.

3- ادامه روشن کردن بقیه تصویر

ابتدا باید مطمئن شوید که چتر به درستی سوار شده است ، رو به جهت درست است و تعیین می کند که چراغ را پر نکنید یا نه.
استفاده از چتر همان روند استفاده از هر چراغ دیگر را دنبال می کند. تنظیم زاویه نور با موضوع باعث ایجاد الگوهای مختلف خلاقیت در نور می شود. اینها شامل اسپلیت لایت ، رامبراند ، حلقه و پروانه است. (می توانید در اینجا درباره الگوهای نور بیشتر بدانید).
هنگام ایجاد نور به یاد داشته باشید که نزدیک کردن آن به سوژه باعث نرم شدن آن می شود. انتقال نور به دورتر باعث ایجاد نور سخت تری می شود.
فراموش نکنید که می توانید ارتفاع نور را نیز تنظیم کنید. برای ابعاد بیشتر بالا بروید ، برای نور یکنواخت کمتر.
شلیک کنید – سپس نور را در صورت لزوم تنظیم کنید. اگر کاملاً مناسب نباشد ، می توانید پرهای کم و بیش را امتحان کنید ، نور را نزدیکتر کنید یا ارتفاع یا زاویه نور را تغییر دهید.

 

4- از تنظیمات چند نور استفاده کنید

مدیریت یک چراغ ساده و آسان است. اما شما همچنین می توانید با بیش از یک نور کار کنید.
می توانید از چتر به عنوان اصلاح کننده در چراغ کلیدی یا چراغ اصلی استفاده کنید. همچنین می توانید از چترها برای چراغ پر کننده و هر روشنایی در تنظیمات استفاده کنید.
این نور بدون کنترل اضافی یک جعبه نرم یا یک بیوتی دیش ، باعث پخش نور می شود.

چترهای عکاسی پخش کننده های عالی برای عکاسان حرفه ای و عکاسان تازه وارد برای نور خارج از دوربین هستند. قابل حمل ، ارزان و آسان برای استفاده.
با استفاده از چند اصل اولیه ، می توانید با لوازم جانبی ساده ، نور ملایم تری را در تصاویر خود ایجاد کنید.
عکاسان ابتدا باید بفهمند چترها چه می کنند. شما باید بدانید که قبل از خرید به دنبال چه ویژگی هایی بگردید ، و نحوه تنظیم و قرار دادن صحیح اصلاح کننده ها را برای عکس بگیرید.
با استفاده از این اصول پایین و کمی تمرین ، ایجاد نور زیبا و ملایم برای عکس های خود آسان است.

مطالب مرتبطچگونه از رینگ لایت استفاده کنیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *