کابرد سافت باکس

یادگیری استفاده از سافت باکس برای عکاسی می تواند نور تصاویر شما را بهبود بخشد. وقتی نور موجود کم است ، مفید هستند. و برای پر کردن سایه در مواقع نور شدید بسیار مناسب است.

سافت باکس ها بیشتر برای سوژه هایی مفید هستند که کنترل آنها را بر عهده دارید. این می تواند برای پرتره ، طبیعت بی جان ، عکاسی از محصولات و غیره باشد.

روشنایی سافت باکس ، همانطور که از نامش پیداست ، پراکنده و ملایم است. نورپردازی عکاسی با استفاده از استروب استودیو یا فلاش که تغییر نکرده است خشن است. نور باعث ایجاد سایه های سخت روی سوژه شما می شود.

با عکاسی سافت باکس ، نور پراکنده می شود و سایه های ملایم تری ایجاد می کند. در اینجا نحوه استفاده بیشتر از سافت باکس در تصاویر آورده شده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت بزرگ >>

 

نحوه استفاده از سافت باکس

از سافت باکس می توان به عنوان چراغ اصلی استفاده کرد. همچنین می توانید از نورپردازی سافت باکس به عنوان نور ثانویه یا پر کننده استفاده کنید.

کار در محیط استودیو یا هر جایی که سافت باکس نور اصلی باشد ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

نزدیکی سافت باکس با سوژه شما ؛
محل قرار دادن سافت باکس ؛
چراغ سافت باکس چقدر قدرتمند است.
چراغ های دیگری که ممکن است از آنها استفاده کنید ؛
سوژه شما چقدر منعکس کننده است ؛
منوط به فاصله پس زمینه
سبک نوری را که می خواهید برای عکس های خود ایجاد کنید در نظر داشته باشید. این به شما کمک می کند تا پاسخ اکثر این موارد را تعیین کنید.

فاصله سافت باکس از سوژه چقدر باید باشد؟

قرار دادن سافت باکس تا حد امکان به سوژه شما ، نرم ترین نور را برای شما فراهم می کند. هرچه سافت باکس شما دورتر باشد ، سایه ها لبه های سخت تری خواهند داشت.

آوردن سافت باکس بسیار نزدیک به سوژه شما به حذف بیشتر سایه ها کمک می کند. این مهم زمانی است که سافت باکس شما تنها منبع نوری شما باشد.

بهترین زاویه برای سافت باکس چیست؟

زاویه ای که نور را در آن قرار می دهید بر ظاهر عکس شما تأثیر می گذارد.

هنگام عکاسی پرتره می خواهید سافت باکس را در بهترین سمت سوژه خود نگه دارید. این جایی است که بیشترین نور را ارائه می دهد.

اگر سافت باکس را بالای سوژه خود قرار دهید ، روی چشم ها و زیر بینی و چانه آنها سایه ایجاد می کند. یافتن بهترین زاویه برای قرار دادن سافت باکس مستلزم این است که به مکان سایه ها توجه کنید.

کار با استروب های استودیویی با چراغ های مدل سازی یا نورپردازی مداوم این کار را آسان تر می کند. می توانید سایه ها را ببینید.

وقتی از فلش استفاده می کنید ، باید یک سری عکس های آزمایشی بگیرید. آنها را مرور کنید تا ببینید سایه ها کجا می افتند.

چقدر نور خروجی دارید؟

این بستگی به میزان قدرت نور سافت باکس شما دارد. اگر از منبع نوری اصلاح نشده استفاده می کنید ، نور بسیار کمتری وجود خواهد داشت.

هر سافت باکس از نظر میزان انتشار و خروجی متفاوت خواهد بود. داشتن نور قوی هنگام استفاده از نورپردازی عکاسی سافت باکس به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد.

نحوه استفاده از سافت باکس به عنوان نور ثانویه

اگر با بیش از یک منبع نور کار می کنید ، پاسخ سوالات قبلی متفاوت خواهد بود. افزودن یک یا چند چراغ بر میزان و کیفیت نور تأثیر می گذارد.

وقتی در خارج از منزل با یک سافت باکس کار می کنید ، باید تأثیر نور خورشید را روی سوژه خود در نظر بگیرید.

می توانید از سافت باکس خود به عنوان چراغ اصلی یا به عنوان چراغ پر کننده استفاده کنید. نور خورشید با نوردهی شما متعادل می شود.

از منابع نوری اضافی برای پر کردن سایه ها استفاده کنید. می توانید از بیش از یک سافت باکس یا هر منبع نور دیگری که در دسترس دارید استفاده کنید.

آیا سوژه شما به اندازه کافی از پس زمینه فاصله دارد؟

اگر سافت باکس شما به سوژه نزدیک باشد ، ممکن است باعث ایجاد سایه در پس زمینه شود. جدا کردن سوژه از پس زمینه می تواند به کاهش این مشکل کمک کند.

اگر می توانید ، هم سوژه و هم منبع نور خود را بیشتر از پس زمینه دور کنید. همچنین می توانید برای جلوگیری از دیدن سایه پس زمینه ، زاویه نور را تغییر دهید.

مطالب مرتبط:  انتخاب بهترین کارت حافظه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *