ژست پرتره در عکس های گروهی

1- 90210

من این سبک از گروه های نمایشی را با مطالعه عکسهای تبلیغاتی درام نوجوانان آمریکایی از دهه 90 ، 90210 یاد گرفتم (من خیلی به دیلان فشار می آوردم). من اکنون این تکنیک را توسعه داده و اصلاح کرده ام و به من تبدیل شده است تا در بسیاری از بازیگران بازیگری که انجام می دهم ، ژست بگیرم.

من دوست دارم با متناوب کردن سطح تمام مدل هایم ، به این عکسهای گروهی علاقه ایجاد کنم. من یک سطح سوم دارم یا روی زمین یا روی صندلی ها یا صندلی های خیلی کم نشسته ام. سرانجام ، من هر شخص را به صورت جداگانه مطرح می کنم و آنها را یکبار به صحنه می آورم ، بنابراین می توانم ببینم که عکس کلی به نظر می رسد.

چک لیست

با لنز 50 میلی متر یا بیشتر عکاسی کنید ، زیرا لنزهای عریض تر گروه را تحریف می کنند و باعث می شوند افراد جلویی بزرگتر از لبه های عقب باشند. من معمولاً در حدود 100-150 میلی متر عکاسی می کنم.
اطمینان حاصل کنید که همه به وضوح قابل مشاهده هستند.
سعی کنید همه را بیرون نگه دارید تا تصویر خیلی فشرده نشود.
حداقل 10-15 فریم بگیرید. این دشوارتر از آن است که به نظر می رسد زیرا گروه های بزرگ می توانند باعث ایجاد رعب و وحشت شوند و بسیاری از افراد گروه تمایل دارند پس از دو یا سه فریم علاقه خود را از دست بدهند. راه حل این است که به همه هشدار دهید که حداقل 10 فریم خواهید گرفت.


گفتگو را ادامه دهید. تعارف کنید هرگز کسی را به خاطر کار اشتباه جدا نکنید.
در صورت نیاز ، عکاسی را متوقف کرده و جهت بیشتری بدهید.
از اینکه مردم منتظر بمانند نترسید. من عادت داشتم عکس های گروهی خود را شتاب بزنم (به خصوص با مردان و ورزشکاران) زیرا آنها مرا می ترساندند. اکنون می فهمم که وقتی عجله می کنم عکس های خوبی نمی گیرم. اعتماد به نفس داشته باشید و توضیح دهید که می خواهید این مسئله را درست بدست آورید ، و اگر هرکسی تلاش خود را انجام دهد همه اینها باید در عرض پنج دقیقه تمام شود.
گفتگو را ادامه دهید. سکوت نشانه این است که شما از عکاسی ناراضی هستید یا عکاسی را تمام کرده اید.
لحن خود را پایین آورده و آرام صحبت کنید. این یک ترفند عالی است که من از آموزش معلم یاد گرفتم. هر زمان که با یک گروه بزرگ صحبت می کنم ، بیشتر از اینکه صدای آن را بلند کنم صدایم را پایین می آورم. به این ترتیب همه از شنیدن شما ساکت می شوند. من همچنین متوجه می شوم که وقتی زنان سعی می کنند صدای آنها را بالا ببرند ، صدای آنها زیاد می شود. این خیلی قاطعانه و معتبر به نظر نمی رسد.

سبک 90210 همچنین برای گروههای بزرگتر مانند این عکس از کل بازیگران سریال Soap Opera ، همسایه ها (بالا) یا عکس بازیگران و خدمه نمایش موزیکال Moonshadow (در زیر) کار می کند. من دقیقاً از همین رویکرد استفاده می کنم و عکاسی خود را در گروه های سه و پنج نفره تنظیم می کنم.

2- Reservoir Dog

این عکس از سکانس آغازین یک فیلم Quentin Tarantino ، Reservoir Dogs الهام گرفته شده است.

این گزینه عالی برای عکاسی از گروه ها است اگر شما را برای مدت زمانی تحت فشار قرار می دهند ، به چیزی پویاتر نیاز دارید یا گروهی از افراد را در مشکلی برای تصویربرداری یا هدایت شدن دارید.

من دوست دارم خیلی کم رو به زمین عکس بگیرم (نشسته یا درازکش) و از گروه بخواهم که به سمت من بروند. وقتی من به هر شخص قبل از شروع کار جهت شخصی می دهم بهترین عملکرد را دارد. به عنوان مثال ، شخص 1 یک دست خود را در جیب شما قرار می دهد ، ، شخص 2 راه می رود و کراوات خود را درست می کند ، شخص 3 هنگام راه رفتن کت خود را بالا می زند ، شخص 4 با قدم راه می رود.

اگر این ضربه به شانس واگذار شود ممکن است خوش شانس باشید ، اما کمی جهت گیری آن را به مرحله دیگری می رساند.

هنگام عکاسی دوربین خود را روی فوکوس خودکار تنظیم کنید (سروو AI برای کانن یا پیوسته برای نیکون) و با لنز طولانی 150-200 میلی متر عکس بگیرید (برای از بین بردن حواس پرتی پس زمینه). من دیافراگم f / 5.6 ، سرعت شاتر 1 / 250th ثانیه یا بالاتر را توصیه می کنیم و روی صورت تمرکز کنید.

3- Cartier – Bresson

این سبک به نام هنری کارتیه برسون ، عکاس فرانسوی که عکس هایی از زندگی روزمره گرفته و فوق العاده به نظر می رسد ، نامگذاری شده است. او استاد واقعی عکاسی صریح بود.

من عاشق عکاسی از گروه ها در این سبک پرواز روی دیوار هستم ، که به نظر می رسد یک عکس سریع از زندگی است. من غالباً از این فرهنگ الهام می گیرم.

وقتی اینگونه صحنه ها را کارگردانی می کنم به همه نقشی می دهم و از او می خواهم که آن را بارها و بارها تکرار کند. ژست ها فقط به صورت جزئی تغییر می کنند. به عنوان مثال: بیلی و شین (سمت چپ) هدایت شدند تا به روزنامه نگاه کنند و ساندویچ را بخورند. از سام و جی بی (مرکز) خواسته شد که یک مکالمه متحرک داشته باشند و از گری (سمت راست) خواسته شد که جلوی دوربین بخندد. بیان اندکی متنوع بود اما ژست آن ثابت مانده بود.

4- ترکیب خطی و V شکل

این سبک عکاسی از روی ضرورت به وجود آمده است. بسیاری از نمایش های تلویزیونی که من برای آنها فیلمبرداری می کنم ، نمی توانند همه استعداد خود را برای حضور در صحنه برنامه ریزی کنند ، بنابراین من آنها را به صورت جداگانه فیلمبرداری می کنم و تصاویر را در مرحله پس از تولید ترکیب می کنم. این یک روش عالی برای به دست آوردن شخصیت همه است و همیشه پویا به نظر می رسد.

سرانجام ، فراموش نکنید که هنگام عکاسی از پرتره های گروهی از آن لذت ببرید و اجازه دهید شخصیت آنها (و شخصیت شما) بدرخشد!

این تصاویر به گونه ای ساخته شده اند که گویی صریحاً گرفته شده اند. مشکلی که در عکاسی صادقانه وجود دارد این است که شما به متغیرهای زیادی اعتماد کرده اید که درست قبل از گرفتن عکس مناسب هستند. شما به نور ، مکان و بیان خوبی نیاز دارید. یکی از این موارد را از دست دهید و ممکن است ضربه شما به کاکا تبدیل شود. اگر شات را تنظیم کنید و جهت خوبی به همه بدهید ، یک شوت عالی تضمین خواهید شد.

روش های مورد علاقه شما برای ژست گرفتن و هدایت گروه ها چیست؟ آیا چیزی وجود دارد که من از آن غافل شده باشم یا آیا شما یک عکس گروهی دارید که واقعاً به آن افتخار کنید؟ من دوست دارم از شما بشنوم.

مطالب مرتبطانواع ژست در عکس های گروهی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *