چگونه یک DSLR را در دست بگیریم؟

چگونه دوربین DSLR خود را نگه داریم؟

این سوال کمی خنده دار است !!

کاملاً واضح است: شما آن را در حالی که لنز از شما دور است برمی دارید، چشم خود را به منظره یاب می گذارید و دکمه شاتر را فشار می دهید. نمی تواند ساده تر باشد، درست است؟ 

انجام موارد فوق مطمئناً تصویری را به همراه خواهد داشت، اما روشی که دوربین خود را در دست می گیرید می تواند به شما کمک کند تا عکس خوبی داشته باشید.

چه چیزی بیشتر از هر چیز دیگری تصاویر را خراب می کند؟ تار شدن تصویر که از یک تصویر خارج از فوکوس ناشی می شود. نگه داشتن درست دوربین می تواند به جلوگیری از این تاری کمک کند.

تاری در اثر حرکت سوژه یا دوربین ایجاد می شود. حرکت سوژه چیزی است که ما واقعاً نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم، اگرچه تنظیم سرعت شاتر می‌تواند به ما کنترلی بر نحوه ثبت حرکت سوژه بدهد. با این حال، حرکت دوربین چیزی است که ما می توانیم کنترل کنیم. بدون استفاده از سه پایه یا لنز VR با لرزشگیر، نگه داشتن دوربین به درستی بهترین راه برای جلوگیری از تار شدن تصویر است.

باید دوربین را تا حد امکان ثابت نگه دارید. دسته دوربین را در دست راست خود بگیرید و بدنه یا لنز دوربین را با دست چپ نگه دارید. آرنج های خود را به آرامی روی نیم تنه برای حمایت قرار دهید و یک پا را نیم قدم جلوتر از دیگری قرار دهید تا بالاتنه خود را ثابت نگه دارید. 

از دست چپ خود برای گرفتن لنز استفاده کنید تا به تحمل وزن دوربین کمک کند. وزن اضافی یک SLR دیجیتال نیز می تواند به ثابت نگه داشتن دوربین کمک کند. پیچاندن دست چپ روی بالای لنز باعث می‌شود که پایداری کمتری داشته باشد و احتمال حرکت دوربین در حین عکس‌برداری بیشتر شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << قیمت انواع رینگ لایت >>

هنگامی که برای گرفتن عکس آماده شدید، دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید تا فوکوس کنید. هنگامی که فوکوس کامل شد، نقطه یا نقاط فوکوس انتخاب شده به طور خلاصه برجسته می شوند. به آرامی دکمه شاتر را تا آخر فشار دهید تا شاتر آزاد شود و یک عکس ثبت شود. این پیشنهادها را امتحان کنید و ممکن است تصاویری با تاری کمتر مشاهده کنید.

اگر باد می‌وزد یا سرعت شاتر شما کم می‌شود (100/1 یا کمتر)، سعی کنید چیزی را پیدا کنید که بدنتان را به آن تکیه دهید، مانند درخت یا تیرک. همچنین می توانید آرنج خود را روی یک دیوار یا میز کم ارتفاع قرار دهید. ممکن است همیشه یک سه پایه همراه خود نداشته باشید، اما یک دوپایه دارید (خودتان). هر کاری که می توانید انجام دهید تا جایی که ممکن است یک پلت فرم محکم برای دوربین خود باشید.

مطالب مرتبط: عمق میدان در عکاسی ماکرو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *