چگونه یک عکاس تبلیغاتی موفق باشیم؟

انواع مختلفی از عکاسی برای مصارف مختلف وجود دارد. عکاسی تحریریه و عکاسی مد برای روایت یک داستان و ایجاد حال و هوا استفاده می شود، اما عکاسی تجاری هدف خاصی را دنبال می کند: تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات. فرقی نمی‌کند برای گفتن یک داستان عکس می‌گیرید یا برای فروش یک محصول، مجموعه‌ای از مهارت‌های منحصربه‌فرد برای ایجاد یک حرفه عکاسی موفق لازم است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید:  رینگ لایت برای عکاسی از غذا

 

عکاسی تجاری چیست؟

عکاسی تجاری یا عکاسی تبلیغاتی برای تبلیغ و بازاریابی محصولات یا خدمات استفاده می شود. عکاسان تجاری از محصولات یا سوژه ها برای اهداف تجاری مختلف عکس می گیرند. برای عکس های تجاری، عکاس بر اساس دستورالعمل های برند و لیست عکس های تایید شده کار می کند. مشتری معمولاً در مورد تصمیمات خلاقانه حرف آخر را می زند و مالکیت کار را حفظ می کند و آن را به عنوان یک کار سفارش می دهد.

شش نوع مختلف عکاسی تجاری وجود دارد:

عکاسی مد

عکاسی مد ژانری از عکاسی است که با دنیای مد تلاقی می کند. این شامل عکاسی برای مجلات مد و عکاسی از لباس‌ها در باند فرودگاه‌ها و نمایشگاه‌ها و در محل برای لوک‌بوک‌ها می‌شود. عکاسی مد می تواند هنرمندانه یا معمولی باشد، اما تقریبا همیشه در مورد ثبت رابطه بین یک مدل و لباس های روی بدن آنها است.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره سبکی از عکاسی است که سوژه های انسانی را به تصویر می کشد. در دنیای تجاری، گاهی اوقات از عکاسی پرتره برای به تصویر کشیدن افراد در محل کار استفاده می شود – نشستن پشت میز، درست کردن سالاد، سخنرانی – همه اینها می توانند برای تصاویر سهام برای وب سایت های تجاری یا سایر اهداف بازاریابی استفاده شوند. از عکاسی پرتره نیز در تبلیغات استفاده می‌شود، که می‌تواند به مصرف‌کنندگان کمک کند تا یک محصول را با شخصی مرتبط کنند، حتی اگر کسی باشد که نمی‌شناسند. 

عکاسی محصول

شرکت ها از عکاسی محصول برای تبلیغ ویژگی ها و مزایای خاص یک محصول، گاهی اوقات در زوایای با وضوح بالا و نزدیک استفاده می کنند. یک عکاس محصول تصاویری از محصولات را به فتوژنیک ترین شکل می گیرد که می تواند به برندسازی و بازاریابی محصول مشتری کمک کند. 

عکاسی از غذا

عکاسی از غذا نوع رایج عکاسی است که شامل گرفتن مطلوب ترین عکس ها از غذا برای بسته بندی محصول یا منوها می شود. متخصصان غذا، غذا را ترتیب می دهند – اغلب با استفاده از مواد غذایی غیرقابل خوراکی یا غذاهای غیرقابل خوردن – برای بازسازی ظاهر غذاهای غیرقابل مقاومت (که در زیر نورهای داغ شکل خود را از دست نمی دهند). “عکس‌برداری از غذا” شامل استایل و موقعیت‌یابی زیادی است تا غذا از نظر بصری جذاب به نظر برسد.

عکاسی معماری

عکاسی معماری تجاری در مورد گرفتن عکس از ساختمان ها و سایر سازه هایی است که داستانی را روایت می کنند. شرکت‌ها معمولاً از این عکس‌ها در بروشورها، بازاریابی اینترنتی، مواد چاپی و نمونه کارها، اغلب برای فروش دفاتر یا آپارتمان‌ها در ساختمان استفاده می‌کنند. عکاسان معماری همچنین از سازه هایی مانند پل ها یا تونل ها یا هر نوع ساخت و ساز دیگری عکس می گیرند. 

عکاسی داخلی

عکاسی داخلی بر برجسته کردن طراحی داخلی استثنایی برای فروش خدمات مشتری، مانند یک طراح داخلی یا مشاور املاک تمرکز دارد. عکاسی املاک زیرمجموعه این نوع کارهای تجاری است. با به نمایش گذاشتن فضای داخلی خانه یا فضا در بهترین نور و جهت گیری ممکن، خریداران بالقوه می توانند دامنه استعداد یک طراح را ببینند و به آنها کمک می کند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند. 

4 نمونه عکاسی تجاری

از عکاسی می توان برای اهداف تجاری برای کمک به تبلیغ یا فروش محصولات، رویدادها یا تجربیات استفاده کرد. در اینجا چند نمونه از عکاسی تجاری آورده شده است:

تبلیغ سرگرمی

بخشی از استراتژی بازاریابی یک برنامه تلویزیونی یا بودجه فیلم، بیلبوردها هستند. هر برنامه تلویزیونی و فیلمی بودجه ای را برای تبلیغات اختصاص می دهد و بخشی از آن تبلیغات شامل بیلبوردهای تبلیغاتی است که در سرتاسر شهر نصب می شود تا مردم را متقاعد کند که در یک برنامه جدید هماهنگ شوند یا برای دیدن یک فیلم جدید به تئاتر بروند.

بروشورهای سفر

بروشورهای سفر می‌توانند محلی را شبیه به یک مکان تعطیلات ایده‌آل جلوه دهند، و زمانی که قصد سفر دارید، این عکس‌های تبلیغاتی می‌توانند به فروش شما در یک مکان کمک کنند.

بسته بندی محصول

عکاسی از بسته بندی محصول شامل گرفتن عکس از یک محصول در بهترین نور از همه جهات است تا جذاب ترین ظاهر آن را داشته باشد و سپس از آن تصویر روی بسته بندی برای جذب مشتریان بالقوه استفاده کنید.

جلد کتاب

نوع دیگری از عکاسی تجاری روی جلد کتاب ها دیده می شود. ناشران برای کمک به فروش کتاب‌هایشان، انواع خاصی از عکس‌های جلد کتاب را درخواست می‌کنند. در برخی موارد، ناشران حتی عکس‌های تجاری از قبل موجود را برای جلد کتاب خریداری می‌کنند.

چگونه یک عکاس تجاری شویم؟

همراه با ابزار مناسب برای شغل خاص عکاسی، عکاسی تجاری احتمالاً به نرم افزار ویرایش و روتوش نیاز دارد. برای چند نکته مفیدتر در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک عکاس تجاری، به زیر مراجعه کنید:

یک نمونه کار ایجاد کنید

برای یافتن کار به عنوان یک عکاس تجاری، باید یک نمونه کار فیزیکی یا دیجیتالی با چشمگیرترین عکس های خود تهیه کنید. (یک نمونه کار دیجیتال می تواند توسط افراد بیشتری برای نمایش خدمات عکاسی شما دیده شود). نمونه کار عکاسی چیزی است که شما را به مشتریان بالقوه می فروشد، بنابراین همیشه باید نمونه هایی داشته باشید که بهترین کار شما را به نمایش بگذارند. پس از تکمیل نمونه کارها، برای کسب و کار عکاسی خود کارت ویزیت تهیه کنید که بتوانید آن را به مشتریان بالقوه بدهید.

یک pitch deck درست کنید

یک عرشه زمین درست کنید. در عکاسی تجاری، پیچ دک یک نمایش بصری است که به وضوح ایده های شما را به برند یا مشتری منتقل می کند. Pitch Deck شامل یک نمای کلی از یک پروژه و تصاویر مرجع برای پشتیبانی از زمین است. علاوه بر زمین مسابقه، باید پیشنهادی برای پروژه و تقویمی ارسال کنید که روزهای آماده سازی و عکسبرداری احتمالی را در آن فهرست می کند.

پیش نویس بودجه 

اطمینان حاصل کنید که منابع موجود با مفهوم خلاقانه عکاسی شما هماهنگ است. اگر بودجه ثابتی برای پروژه وجود دارد، حتماً نحوه تخصیص پول برای اجرای کار را مشخص کنید.

علاقه مند باشید

شما باید پرشور باشید و به آژانس های تبلیغاتی یا سایر مشتریان تجاری نشان دهید که به طور کامل درگیر پروژه هستید.

قوانین را بشناسید

اگر یک عکس تجاری حاوی محصولات مارک دار، افراد قابل تشخیص یا محتوای خصوصی باشد، مجوز قانونی برای انتشار تصاویر برای استفاده تجاری باید تضمین شود. فرم‌های انتشار مدل و انتشار دارایی به‌عنوان توافق‌نامه‌ای بین مشتری، عکاس و سوژه‌های تصویر عمل می‌کنند. این فرم ها محل انتشار تصاویر و شرایط استفاده را مشخص می کنند. این قراردادهای قراردادی از عکاس محافظت می کند و به عکاس اجازه می دهد تا از تصاویر برای مقاصد دیگر استفاده کند. در صورتی که عکاس قصد دارد تصاویر را به یک آژانس بفروشد، ممکن است نیاز به مذاکرات اضافی باشد.

مطالب مرتبط: فتوشاپ در مقابل لایت روم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *