چگونه ژست ها را طبیعی تر جلوه دهیم؟

چگونه ژست ها را طبیعی تر جلوه دهیم؟

ژست دادن به سوژه خود این فرصت را برای شما فراهم می کند که با هر فریم داستان متفاوتی بگویید. در عین حال، به بهبود ظاهر سوژه (یا سوژه ها) در عکس کمک می کند و در عین حال لحظات صمیمی و به یاد ماندنی ایجاد می کند که به ترکیب بندی کلی شما احساس و عمق می بخشد.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

چگونه ژست ها را طبیعی تر جلوه دهیم؟

چگونه ژست ها را طبیعی تر جلوه دهیم؟

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای میکاپ

 

با ظهور دوربین های دیجیتال و عکاسی نامحدود، عکاسان و سوژه هایشان می توانند عکس های خلاقانه تر و کمتر کارگردانی شده را انتخاب کنند. سپس دوباره متوجه خواهید شد که تقریباً در هر سبک عکاسی هنوز نیاز به لحظات ژست وجود دارد.

عکاسی از لحظات ژست گرفتن

ژست های طبیعی در عکاسی

ژست های طبیعی در عکاسی

امروزه، هم عکاسان و هم مشتریان، عکس‌های ساده و بی‌پرده زیادی می‌گیرند. پس از همه، سوژه ها واقعیت لحظه را نشان می دهند. عکاس ها اغلب از راه دور منتظر می‌مانند، اغلب با لنزی که دسترسی طولانی‌تری به سوژه‌هایتان ایجاد می‌کند، و هر زمان که صلاح دیدید کلیک کنید.

با این حال، حتی در مناسبت‌های رسمی مانند عروسی‌ها، متوجه خواهید شد که مردم – به‌ویژه والدین تازه ازدواج کرده‌ها – هنوز انتظار دارند عکس‌های زیبایی را ببینند که دارای ژست‌های ساختگی است. و هنگامی که از یک مدل عکاسی می کنید، متوجه می شوید که نمی توانید انتظار داشته باشید که سوژه به تنهایی همه ژست ها را ارائه دهد. به‌عنوان یک عکاس حرفه‌ای، باید بتوانید عکس‌های صریح و ژست‌های مستقیمی بگیرید که خسته‌کننده، غیرطبیعی یا نامناسب به نظر نرسند.

ثبت لحظات ژست گرفته و طبیعی جلوه دادن آنها در واقع ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. با کمی تمرین، هر عکاسی می‌تواند سوژه‌های خود را به روش‌های مختلف هدایت کند و در عین حال آنها را طبیعی و بدون دردسر جلوه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توان عکس های ژست خود را بهبود بخشید، نکات زیر را بررسی کنید:

نحوه گرفتن حالت طبیعی:

ژست گرفتن از سوژه ها برای عکس آسان است، اما چالش در ایجاد نتیجه کلی تا حد امکان طبیعی است. هر کسی، حتی سوژه‌های شما، می‌تواند تشخیص دهد که یک عکس ناخوشایند یا بیش از حد هدایت شده است.

خوشبختانه، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید سوژه‌های خود را به ژست گرفتن هدایت کنید و در عین حال کل عکس را غیرعادی نشان دهید. این نکات را از عکاسان حرفه‌ای استودیو، عکاسان رویدادها و عکاسان عروسی جدی بگیرید تا به عکس‌های ژست طبیعی‌تری برسید.

ژست های مختلف را از قبل مطالعه کنید


توانایی گرفتن ژست های مختلف در حال پرواز، مهارت مهمی است که عکاسان از طریق تجربه آن را توسعه می دهند. در واقع، این بخشی از چیزی است که مشتریان برای عکاسان خوب پول می دهند. اگر مبتدی هستید یا هنوز هنر هدایت سوژه‌های خود را تمرین می‌کنید، دانستن اینکه همه با مطالعه (و حفظ) ژست‌های مختلف شروع می‌کنند به شما کمک می‌کند.

شما به سادگی می توانید آنلاین شوید و مجموعه هایی از ژست های افراد و حتی حیوانات را جستجو کنید. با این حال، ما متوجه شدیم که راه بهتر این است که از افراد حرفه‌ای یاد بگیریم و به دنبال آموزش‌های ویدیویی در مورد چگونگی ایجاد ژست طبیعی سوژه‌ها در مقابل دوربین باشیم. می‌توانید ویدیوها و نمونه‌های عکس (گیره‌ها) را در تلفن یا رایانه لوحی خود ذخیره کنید و در حین عکاسی آنها را مرور کنید. همانطور که پیش می روید، شروع به به خاطر سپردن ژست ها خواهید کرد و به زودی می توانید ژست های جدیدی را در محل ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که از ژست‌های مسطح غیرجذاب و ناخوشایند، مانند ژست‌های تصویری با هویت سنتی یا سایر عکس‌های «صادقانه» که بیش از حد خوب به نظر می‌رسند، اجتناب کنید. ژست ها را ساده نگه دارید و قبل از گرفتن عکس بررسی کنید که آیا سوژه های شما راحت هستند یا خیر. برای اطمینان از این موضوع، ممکن است بخواهید در مورد ژست هایی بحث کنید و پیشنهاداتی را در نظر بگیرید که باعث می شود سوژه شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

نور مناسب را پیدا کنید

برای داشتن یک عکس طبیعی تر، باید نوری داشته باشید که طبیعی به نظر برسد. این به معنای داشتن نور پراکنده و خوب در اطراف سوژه هایتان است، حتی اگر در داخل یک استودیو عکس می گیرید. یکی دیگر از مزایای داشتن نور خوب از همه زوایای این است که می توانید به جای اینکه مجبور باشید آنها را برای تعقیب نور مناسب حرکت دهید، در اطراف آنها حرکت کرده و عکس بگیرید که می تواند برای سوژه های شما بسیار مخرب باشد.

در سطح آنها قرار بگیرید

چیزی که یک عکس ژست گرفته را طبیعی می‌کند، ظاهر «عکس فوری» آن است، بنابراین شما می‌خواهید عکس‌هایتان را طوری جلوه دهید که در زاویه‌ای شخصی‌تر و چشم به چشم گرفته شده‌اند. در حالی که این یک قانون سختگیرانه نیست، باید سوژه های خود را در ذهن داشته باشید و از زاویه ای که چاپلوس کننده است و به آنها احساس راحتی می کند عکاسی کنید.

هنگام عکاسی از کودکان و حیوانات خانگی، باید در سطح آنها پایین بیایید و زاویه دوربین خود را پایین بیاورید. این تضمین می کند که چهره و احساسات آنها را به خوبی ثبت کنید. برای بچه‌ها، می‌توانید از زاویه کمی پایین‌تر عکاسی کنید تا قدرتمندتر به نظر برسند. برای خانم‌ها، می‌توانید از زاویه کمی بالاتر عکاسی کنید تا در حالی که ژست‌هایشان را مطابق با آن تنظیم کنید تا از چاق به نظر رسیدن آنها جلوگیری کنید.

سوژه را از زمان کلیک شاتر آگاه نکنید

یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن عکس‌های ژست طبیعی این است که سوژه‌های خود را هنگام عکس گرفتن از آن‌ها در نظر نگیرید. ما می دانیم، این تکنیکی بوده است که برای مدت طولانی وجود داشته است، اما متوجه خواهید شد که زمانی که سوژه های شما از اینکه واقعاً چه زمانی روی شاتر کلیک می کنید، بی اطلاع هستند، می توانید آرام ترین و واقعی ترین عکس ها را دریافت کنید. پس از همه، شما عکاس هستید. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام لحظات ارزش حفظ کردن را دارند!

سوژه های خود را در تعامل با یکدیگر قرار دهید

شاید یکی از بهترین رازهای حفظ شده عکاسان عروسی این باشد که از سوژه ها بخواهند در مورد هر چیزی که زیر نور خورشید قرار دارد با یکدیگر صحبت کنند و بخندند – جلوی دوربین. این قطعا بهترین و طبیعی‌ترین نماها را برای شما به ارمغان می‌آورد، حتی زمانی که در ژستی که شما کارگردانی کرده‌اید گرفتار شوید. به سادگی از آنها بخواهید در مورد آخرین چیزی که در مورد آن بحث کردند، مانند الگوهای چینی، صحبت کنند و جادویی که جلوی لنز شما آشکار می شود را تماشا کنید.

کمی حرکت اضافه کنید

لبخند زدن و ژست گرفتن حتی برای پنج دقیقه مستقیم می تواند برای سوژه/ها خسته کننده باشد. از آنها بخواهید کمی راه بروند یا حرکت کنند می‌تواند به شکستن یکنواختی کمک کند و به شما ژست‌های تازه‌ای برای کار بدهد. همچنین به آن‌ها کمک می‌کند کمی استراحت کنند و عکس‌های فوق‌العاده و طبیعی از آنها در حرکت دریافت کنید.

لبخند!

این احتمالاً ناگفته نماند، اما یک لحظه ژست شاد بدون لبخند ناقص خواهد بود. حتی اگر سوژه‌های انسانی شما مستقیماً به دوربین نگاه نمی‌کنند و به دوردست‌ها نگاه می‌کنند، لبخندها به‌طور خودکار بینندگان را جذب می‌کنند و به عکس حالتی شاد و آرام می‌بخشند.

باز هم، همه ما می دانیم که همه لبخندها برای یک عکس واقعی به نظر نمی رسند. سعی کنید با سوژه های خود سرگرم شوید و آن لبخندها فورا واقعی به نظر می رسند. به یاد داشته باشید، لبخندهای شاد واقعی شامل برجسته شدن گونه ها و چروک شدن جزئی گوشه چشم است.

در اینجا یک نکته حرفه ای دیگر وجود دارد: هنگامی که لبخندها سفت و خسته به نظر می رسند، می توانید از سوژه های خود بخواهید آرام شوند. سپس از آنها بخواهید وقتی آماده کلیک کردن روی شاتر هستید (حدود دو ثانیه زودتر) پلک بزنند و لبخند بزنند.

مطالب مرتبط: ژست های عکاسی زن و شوهر(3)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *