چگونه در عکاسی از محصول حرفه ای شویم؟

از عکس های محصول در دسته بندی خود الهام بگیرید

ارزش یک تصویر به اندازه هزار کلمه است. این به این دلیل است که افراد اطلاعات زیادی را به صورت بصری پردازش می کنند. بنابراین مهم است که بدانید با چه چیزی می خواهید ارتباط برقرار کنید. به کارهایی که برندهای پیشرو در کسب و کار شما با عکاسی انجام می دهند نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که آیا می خواهید کاری مشابه یا کاملا متفاوت انجام دهید.

عکاسی از انواع محصولات

 غذا

به معرفی بافت در پس زمینه عکاسی خود فکر کنید. این مثال‌ها سه راه را نشان می‌دهند که از چوب به روش‌های بسیار متفاوتی استفاده می‌کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نورپردازی خلاقانه با رینگ لایت

 

پس زمینه صاف به معنای پس زمینه خسته کننده نیست. با رنگ های پررنگ توجه را به خود جلب کنید، محصول خود را با رنگ سفید کلاسیک در مرکز توجه نگه دارید یا با پس زمینه تیره حالتی عالی ایجاد کنید.

محصولات زیبایی

پس زمینه ای تنظیم کنید که با نوع محصولی که می فروشید مطابقت داشته باشد. اثر بافت های سنگ مرمر را با محصولی که در برابر سفید تمیز به نمایش گذاشته شده مقایسه کنید. هر سه به روش های مختلفی کار می کنند تا بیننده را در مورد محصولات زیبایی نشان داده شده هیجان زده کنند.

همه چیز در مورد سنگ مرمر برای زیبایی نیست. قرار دادن ظریف برگ‌های سبز، یک پس‌زمینه پررنگ یا مجموعه‌ای از رنگ‌ها در کنار محصول نیز می‌تواند لوکس بودن را نشان دهد.

کتاب

کتاب‌ها دسته‌ای عالی هستند که نشان می‌دهند چقدر می‌توان با روش های مختلف عکاسی آنها را به نمایش گذاشت. با کنار هم قرار دادن چندین مورد برای ایجاد حس مرور در یک کتابفروشی، چیدمان روی یک میز چوبی یا نشان دادن اشاره ای از منظره شهری فراتر از کتاب، زمینه را نشان دهید.

از قبل برای عکاسی خود برنامه ریزی کنید

همانطور که در بالا می بینید، عکاسی محصول دارای تعدادی انتخاب مانند زاویه، فاصله، نور و پس زمینه است. بازی با برخی چیزها، مانند زاویه و فاصله، در طول عکاسی آسان‌تر است. چیزهای دیگر، مانند نور و پس زمینه، بهتر است از قبل برنامه ریزی شود تا از زمان و تلاش خود نهایت استفاده را ببرید.

پس چگونه از قبل در مورد آن چیزها تصمیم می گیرید؟

پس زمینه خود را انتخاب کنید

یک تغییر ساده در پس زمینه عکاسی می تواند به شدت بر احساس مشتریان نسبت به یک محصول تأثیر بگذارد. آیا می خواهید آنها محصول شما را با فناوری پیشرفته یا کاملا طبیعی تصور کنند؟ این به شما کمک می کند بین یک پس زمینه سفید بسیار روشن یا بافت طبیعی تر مانند چوب یا برگ های سبز شاداب تصمیم بگیرید.

نگاهی دیگر به نمونه های بالا بیندازید و به این فکر کنید که کدام عکس ها به ظاهر و احساس برند شما نزدیک تر هستند. همچنین می توانید در مورد آنچه شرکت های دیگر در صنعت شما انجام می دهند تحقیق کنید. شروع به ذخیره تصاویری کنید که برای برند یا خط تولید شما مناسب است. آنها یک نقطه مرجع عالی خواهند بود، چه در حال انجام یک عکاسی DIY باشید و چه برنامه ریزی برای استخدام یک متخصص.

نوع نورپردازی خود را انتخاب کنید

دو دسته اصلی نورپردازی در عکاسی،  استراب و پیوسته هستند.

Strobe به فلاش نیز معروف است. هنگامی که آن را فعال می کنید، نور با شدت بالا برای یک لحظه چشمک می زند، که می تواند نتایج چشم نوازی ایجاد کند … اما فقط در صورتی که بدانید دارید چه کار می کنید. اگر تصمیم دارید که این مسیر را طی کنید، شاید بهتر باشد یک عکاس حرفه ای استخدام کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

نور پیوسته به عنوان روشنایی ثابت نیز شناخته می شود. اصولاً وقتی چراغ ها را روشن می کنید تا زمانی که آنها را خاموش نکنید روشن می مانند. این نوع نورپردازی برای عکاسی محصول DIY ساده ترین است زیرا می توانید ببینید که تصویر چگونه خواهد بود.

با نور مداوم، می توانید شدت را کنترل کنید، که بر اثر کلی عکس های محصول شما تأثیر می گذارد. اما چگونه می دانید که می خواهید نورپردازی شما چقدر شدید باشد؟ خوب، پاسخ واقعی این است که عکاسی ذهنی است، و شما سبک خود را در طول مسیر توسعه خواهید داد. اما در اینجا چند نکته سریع برای شروع درست وجود دارد.

سبک شما چیست؟

از طریق آزمون و خطا، بیشترین اطلاعات را در مورد نورپردازی خود و به طور کلی عکاسی خواهید آموخت. اگر به مقداری الهام نیاز دارید، این تمرینات خلاقانه را بررسی کنید تا مهارت های خود را توسعه دهید.

همانطور که مهارت های فنی را به دست می آورید، خواهید دید که کنترل زیادی روی ظاهر محصول خود و اینکه عکاسی شما چه احساسی را در خریداران ایجاد می کند، به سادگی با تغییر پس زمینه و نور خود دارید. تغییرات ظریف در آن انتخاب ها، سبک عکاسی شما را مشخص می کند.

مطالب مرتبط: انواع شات در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *