چگونه در زیر آب عکاسی کنیم؟

اگر به تازگی در دنیای عکاسی زیر آب وارد شده اید، ممکن است کمی سخت باشد. شما باید دوربین خود را به اندازه کافی بشناسید تا یاد بگیرید که چگونه از عملکردهای آن از طریق یک محفظه استفاده کنید قبل از اینکه آن را در آب ببرید. هنگامی که آن را به پایان رساندید، این نکات عکاسی در زیر آب را دنبال کنید تا بهترین عکس ها را بگیرید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای ZOOM

 

از چراغ استروب استفاده کنید

عکاسی در زیر آب اگرچه همیشه ضروری نیست، اما استروب ها می توانند تاثیر زیادی بر عکس های زیر آب شما بگذارند. استروب کمک می کند تا نور بیشتری به صحنه وارد شود، که به آشکار کردن رنگ های واقعی سوژه و کاهش طول موج های سبز و آبی که بر اکثر تصاویر زیر آب غالب هستند، کمک می کند. یک استروب همچنین به ثابت کردن حرکت و ایجاد سرعت های شاتر بالاتر از دوربین شما کمک می کند، که هنگام عکاسی از حیات دریایی پرتحرک یا بسیار فعال بسیار مهم است.

سرعت شاتر

تنظیم سرعت شاتر دوربین همیشه یک مسئله مشکل در عکاسی زیر آب است. اگر شاتر را روی سرعت کمتری تنظیم کنید، نور بیشتری دریافت خواهید کرد، اما سوژه های شما تار خواهند بود. سرعت شاتر بالاتر، حرکت را ثابت می کند و جزئیات را ثبت می کند، اما نور کافی را ندارد، که منجر به ایجاد پس زمینه تیره می شود که برخی از عکاسان آن را نامطلوب می دانند. ترفند این است که از یک تنظیم ISO بالا، یک بارق قدرتمند و یک سرعت شاتر متوسط ​​استفاده کنید که نور محیطی کافی را بدون محو کردن سوژه ثبت کند.

در آب کم عمق تر بمانید

برای بهترین عکس های زیر آب هنگام شروع کار، در آب های کم عمق تر که نور خورشید به کل ستون آب نفوذ می کند، بمانید. هر چه سطحی تر باشید، نور کمتری توسط آب جذب می شود و رنگ های زنده و واقعی برای کار کردن در اختیار شما قرار می دهد. اگر بارق ندارید، آب های کم عمق بهترین مکان برای شروع تمرین ترکیب بندی و استفاده از تنظیمات دوربین برای گرفتن بهترین نتیجه هستند. سپس هنگامی که یک استروب در اختیار دارید، آماده عکاسی در آب های عمیق تر خواهید بود.

به سوژه خود نزدیک شوید

شاید یکی از رایج‌ترین نکات برای عکاسان جدید زیر آب این باشد که تا جایی که لنز دوربین – و سوژه – اجازه می‌دهد به سوژه خود نزدیک شوند. آب 800 برابر چگالی تر از هوا است و هر چه از سوژه دورتر باشید، طول موج های آبی و سبز بیشتری ثبت می شود. حتی اگر از یک استروب استفاده می‌کنید، نزدیک‌تر شدن به سوژه به شما امکان می‌دهد جزئیات دقیق را ثبت کنید، بیشترین نور را توزیع کنید و از وقوع پراکندگی پس‌زمینه بکاهید.

از فیلتر تصحیح رنگ استفاده کنید

یک نکته بسیار شناخته شده برای دریافت بهتر تصاویر زیر آب، استفاده از فیلترهای تصحیح رنگ در دوربین شما است، که در اصل فیلترهای قرمز رنگی هستند که جلوی لنز دوربین شما پیچ می شوند. با کاهش رنگ فیروزه ای در تصاویر شما تعادل رنگ را تصحیح می کند و همچنین می تواند در کاهش پراکندگی پس زمینه مفید باشد. این مهم است که بخاطر داشته باشید برای جبران چگالی فیلتر، نوردهی دوربین خود را 1 تا 1.5 استاپ افزایش دهید. این فیلتر در اعماق زیر 30 فوتی کاربرد ندارد، زیرا طول موج های قرمز، نارنجی و زرد همگی ناپدید می شوند.

زمانی که خورشید بالای سر است عکس بگیرید

برای بهترین نور طبیعی در عکس های زیر آب، در حالی که خورشید مستقیماً بالای سر است، عکاسی کنید. هنگامی که نور خورشید زاویه دار باشد، نور از سطح آب منکسر می شود و تنها بخشی از نور وارد آب می شود. در بالای سر، پرتو خورشید روی آب وسیع ترین است. اگر زیر 30 فوت هستید استفاده از استروب همچنان مفید است.

کنترل شناور اصلی

یکی از بزرگ‌ترین نکاتی که می‌توانیم به هرکسی که می‌خواهد عکاسی زیر آب انجام دهد این است که ابتدا بر کنترل شناوری مسلط شود. راز تمام عکس های شارپ، ثابت بودن دست ها و بدون لرزش دوربین است. تنها راه رسیدن به این هدف در زیر آب این است که کاملاً لوازم التحریر باشید و با استفاده از تکنیک های تنفس شناور شوید. استفاده از اجسام مرجانی یا زیر آب برای تثبیت خود غیرقابل قبول است، مانند ایستادن، زانو زدن یا دراز کشیدن در کف دریا. بر کنترل شناوری خود مسلط شوید و متعجب خواهید شد که چقدر فوکوس برای شما آسان تر می شود.

مطالب مرتبط: نور مناسب برای فیلمبرداری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *