چگونه از کنسرت عکاسی کنیم؟

چگونه از کنسرت عکاسی کنیم؟

عکاسی گاه به گاه در مقابل عکاسی حرفه ای
هر کسی می تواند از تلفن خود برای گرفتن چند عکس در یک رویداد موسیقی زنده استفاده کند. اما بسیاری از مکان‌ها عکاسی را ممنوع می‌کنند و شانس گرفتن عکس‌های عالی از اعماق جمعیت بسیار کم است. برای گرفتن عکس های زیبای کنسرت برای مقاصد مستند یا روزنامه نگاری، باید کمی تمرین کنید. مارک تپسیک عکاس می گوید: «این یک فرآیند رسمی است. “این به اعتبار مناسب، مجموعه مهارت های مناسب و کمی تجربه نیز نیاز دارد.”

 

قیمت انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

چگونه از کنسرت عکاسی کنیم؟

چگونه از کنسرت عکاسی کنیم؟

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مفهوم CRI و کاربرد آن در رینگ لایت

 

در حالت ایده آل، این نوع عکاسی موسیقی حس و حال و هوای نمایش را به تصویر می کشد و آن را با دقت به تصویر می کشد. این راهی برای قدردانی از هنرمندان و اجراهای زنده آنهاست و همچنین می‌تواند به افرادی که نتوانسته‌اند در این رویداد شرکت کنند اجازه می‌دهد نقدی را بخوانند، تصاویر همراه را ببینند و مزه آنچه را که از دست داده‌اند بچشند.

«معمولاً شامل گرفتن اعتبار از یک نشریه، یک مکان یا یک هنرمند است. و باید قوانین و روند عکس گرفتن در کنسرت را بدانید. تپسیک می‌گوید، همچنین باید بدانید که چگونه آن عکس‌ها ویرایش، منتشر و به مشتری نهایی تحویل داده می‌شوند.

قبل از گرفتن عکس های کنسرت، صحنه موسیقی زنده را کاوش کنید

مکان های کوچک در مقابل مکان های بزرگ
برای عکس های کنسرت عالی، باید بتوانید خود را با محیط وفق دهید. یک نمایش صمیمی در یک کلوپ جاز به استراتژی‌های متفاوتی نسبت به کنسرت پاپ در استادیوم فوتبال یا یک فستیوال غول پیکر در فضای باز با چندین مرحله نیاز دارد. بنابراین زمانی که عکاسی کنسرت را شروع می کنید، حتماً محل برگزاری خود و همچنین سبک موسیقی و نوع مخاطب را در نظر داشته باشید.

تپسیک می‌گوید: «من فکر می‌کنم وقتی عکاسی کنسرت را شروع می‌کنید و می‌خواهید یک نمونه کار بسازید، باید با یک گروه محلی به یک مکان کوچک بروید. «آنها معمولاً به شما اجازه می دهند – اگر تشویق نمی کنند – دوربین خود را بیاورید و چند عکس بگیرید. شما برای آن پولی دریافت نمی کنید، اما برای ساختن نمونه کارها حضور دارید. این به گروه کمک می کند، به محل برگزاری کمک می کند، و واقعاً هیچ محدودیتی وجود ندارد.”

رویدادهای داخلی در مقابل فضای باز
کنسرت‌های داخلی به دلیل نور مصنوعی روشن و روشنی که به سمت اجراکنندگان می‌رود، در عکس‌ها پویا به نظر می‌رسند. اما برخی مکان‌های کوچک نور کم دارند که می‌تواند گرفتن یک عکس عالی را دشوار کند. تپسیک می‌گوید: «اگر بتوانید مجموعه‌ای از عکس‌های خوب از نور بسیار بد را در یک مکان کوچک جمع‌آوری کنید، این به نشریات اطمینان می‌دهد که بعداً می‌توانید عکس مناسبی بگیرید.

آب و هوا و زمان اجرای یک اجرای در فضای باز می تواند بر شغل شما به عنوان یک عکاس کنسرت تأثیر بگذارد. نمایش‌های بیرونی در طول روز مکان‌های عالی برای شروع هستند زیرا اکثر دوربین‌های DSLR با نور بیشتر بهتر عمل می‌کنند. نور طبیعی بهترین دوست عکاس است، اما اگر در پیش‌بینی باران وجود داشت، حتماً تجهیزات دوربین مناسب را بسته و از تجهیزات خود محافظت کنید.

برای کنسرت آماده شوید

مدارک مناسب را دریافت کنید
برای عکاسی حرفه ای از کنسرت ها به یک پاس عکس نیاز دارید. برای دریافت یکی، فعال باشید و قبل از نمایش با نشریات، مروجین، تبلیغ‌کنندگان و مکان‌های برگزاری تماس بگیرید و نمونه کارهای خود را برای آنها ارسال کنید. با همکاری با سازمان های تاسیس شده، دریافت مجوزهای مناسب آسان تر است. هنگام شروع کار، یک مربی پیدا کنید که بتواند شما را به جامعه معرفی کند و به شما کمک کند تا ارتباط برقرار کنید.

در مورد گروه تحقیق کنید
همانطور که برای نمایش آماده می شوید، درباره گروه و نوازندگان اطلاعات کسب کنید. اندازه گروه، سبک موسیقی و سازهایی که می نوازند بر نحوه مستندسازی نمایش تأثیر می گذارد. در مورد لیست گروه نیز تحقیق کنید و ضبط برنامه های قبلی را تماشا کنید تا به شما در پیش بینی آنچه می خواهید عکاسی کنید کمک کند. شما قطعاً باید ابتدا بفهمید که آنها چه آهنگ هایی را پخش خواهند کرد، زیرا این امر می تواند نور صحنه و تنظیم را تعیین کند.

مکان برگزاری را بشناسید
بسته به محل برگزاری، ممکن است از کنار صحنه عکس‌های کنسرت بگیرید. همچنین ممکن است از گودال عکس بگیرید – منطقه ای که توسط نیروهای امنیتی مسدود شده است که بین جلوی صحنه و تماشاگران قرار دارد. در مکان‌های دیگر، احتمالاً از صفحه صدا عکاسی خواهید کرد – جایی که تکنسین‌های صدا کیفیت صدا و سطوح صدا را در طول کنسرت تنظیم می‌کنند.

استانداردهای کنسرت را در نظر بگیرید

«قوانین اکثر کنسرت ها از یک استاندارد صنعتی پیروی می کنند و تقریباً در هر ایمیل پذیرشی که دریافت می کنید، آن را خواهید شنید. تپسیک می‌گوید: «اگر به شما اجازه فیلم‌برداری از این نمایش داده شود، این سه آهنگ اول خواهد بود، بدون فلاش». در غیر این صورت، مجوزهای عکس تنها سه آهنگ اول کنسرت را پوشش می‌دهند و انتظار می‌رود عکاسان موسیقی آن را ترک کنند.

تمرکز نمایش روی گروه و تماشاگران است، بنابراین نمی خواهید هیچ فلش روشنی یک ورودی بزرگ را خراب کند یا فضا را خراب کند. اگر می خواهید تأثیر خوبی از خود به جا بگذارید، همیشه به قوانین احترام بگذارید.

تجهیزات دوربین مناسب را آماده کنید

مانند هر سبک دیگری از عکاسی، شما باید تجهیزات مناسب را داشته باشید. شما به دوربینی نیاز دارید که در شرایط کم نور به خوبی کار کند، بنابراین یک دوربین DSLR مانند کانن یا نیکون و چند لنز مختلف را در نظر بگیرید. «آنچه واقعاً قابل تطبیق است، لنز زوم 24 تا 70 میلی‌متری با قابلیت داشتن دیافراگم نسبتاً باز، با دوربین اصلی DSLR یا دوربین بدون آینه است. تپسیک می‌گوید: «این تجهیزات برای گرفتن عکس‌های عالی برای نمونه کارها کافی است.

بسیاری از عکاسان باتجربه دوربین‌های مختلفی را به همراه دارند که هر کدام لنز مخصوص به خود را دارند، بنابراین در طول نمایش نگران تعویض لنز نباشند. از آنجایی که کنسرت ها اغلب سریع و هیجان انگیز هستند، این می تواند در زمان صرفه جویی کند و به شما کمک کند عکسی عالی بگیرید.

به غیر از دوربین و لنز، مطمئن شوید که باتری دوربین و کارت حافظه اضافی دارید. فراموش نکنید که گوش گیر را به همراه داشته باشید، زیرا احتمالاً به سیستم صوتی نزدیک خواهید بود و می خواهید از شنوایی خود محافظت کنید – به خصوص اگر عکاسی کنسرت به یک کنسرت تمام وقت تبدیل شود.

“آماده سازی من معمولا از شب قبل شروع می شود. درک برد، عکاس می‌گوید: «از یک نمایش به خانه می‌آیم و بلافاصله عکس‌هایم را روی رایانه‌ام آپلود می‌کنم، و سپس شروع به شارژ کردن باتری‌هایم می‌کنم و برای روز بعد آماده می‌شوم.» 

در هنگام عکاسی از کنسرت چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

تنظیمات دوربین خود را انجام دهید
آماده باشید تا تنظیمات دیافراگم، سرعت شاتر و ISO خود را برای رفع نیازهای نمایش تغییر دهید. اکثر کنسرت ها دارای شرایط کم نور هستند، به این معنی که برای دریافت نوردهی موفق به دیافراگم باز نیاز دارید. اگر در حالت اولویت دیافراگم عکس می گیرید، می توانید دیافراگم دوربین را تنظیم کنید و تنظیمات دیگر در صورت نیاز تغییر خواهند کرد.

به تنظیمات فوکوس خودکار دوربین خود اعتماد نکنید. از آنجایی که اعضای گروه تمایل دارند به سرعت در صحنه حرکت کنند، می‌خواهید بتوانید آنها را بدون اینکه دوربین کنترل کند، ردیابی و تنظیم کنید. 

حال و هوای کنسرت را ثبت کنید
کنسرت ها همه چیز در مورد محیط و احساس رویداد هستند و شما می خواهید احساسی را که در آنجا وجود دارد به تصویر بکشید. برای انجام این کار، عکس‌های مختلفی بگیرید که نمایش را در بر می‌گیرد. 

عکاسی کنسرت نوعی روزنامه‌نگاری است، بنابراین به خاطر داشته باشید که یک قدم از دوربین عقب‌نشینی کنید و عکس بزرگ‌تری بگیرید تا مطمئن شوید که عناصر خاصی را از دست ندهید. چیزهای جالب و غیرمنتظره ای در یک نمایش اتفاق می افتد، بنابراین از محیط اطراف خود آگاه باشید و ممکن است یک عکس منحصر به فرد بگیرید.

روی ترکیب تمرکز کنید

به جای عکاسی بی پایان مراقب کادربندی و ترکیب بندی خود باشید. سوژه خود را در برخی از تصاویر متمرکز کنید و زوایای مختلف و کادربندی (مانند قانون یک سوم) را در برخی دیگر تمرین کنید تا عکس های متنوعی را برای انتخاب و توسعه سبک خلاقانه شخصی خود ایجاد کنید.

وقتی از قانون یک سوم استفاده می کنید، ترکیب کاملاً تغییر می کند. 

به کنسرت احترام بگذارید

وقتی از یک کنسرت عکاسی می کنید، برای انجام یک کار آنجا هستید. براد می‌گوید: «من شخصاً سعی می‌کنم از راه طرفداران دور بمانم، در غیر این صورت پایین می‌آیم، تا طرفداران بتوانند ببینند برای چه آمده‌اند. از افرادی که بلیط خریداری کرده اند و برای لذت بردن از نمایش آنجا هستند، آگاه باشید، بنابراین می توانید مطمئن شوید که جلوی دید آنها را نمی گیرید. و در نمایش های کوچکتر و صمیمی تر، مراقب صدای کلیک دوربین خود باشید.

علاوه بر این، به مجریان احترام بگذارید. وقتی آنجا هستید، به شما اعتماد می شود که به هنرمند نزدیک هستید. شما نمی خواهید از آن امتیاز سوء استفاده کنید. تپسیک می‌گوید اگر هنرمند درست روبروی شماست، دستش را بلند نکنید و او را بگیرید. همچنین حواس هنرمند را پرت نکنید. نور فوکوس نارنجی و فلاش دوربین خود را خاموش کنید و پس از پایان سه آهنگ اول، عکس‌های اضافی نگیرید. اگر قوانین را زیر پا بگذارید، در خطر از دست دادن دسترسی و فرصت عکسبرداری در آن مکان در آینده هستید.

مراقب افراد دیگری که در کنسرت کار می کنند باشید. برای عکاسان دیگر جا باز کنید و هر سه آهنگ را در بهترین مکان در گودال عکس صرف نکنید. برد می‌گوید: «من تا حد امکان از سر راه مردم دور می‌مانم، بنابراین همیشه از آن آگاه هستم. «یک تمرین خوب دیگر این است که همیشه خوب باشید. در طول سال‌ها حتی با ماموران امنیتی که در گودال هستند دوست شدم.» هرکسی که در این نمایش کار می‌کند، وظیفه‌ای برای انجام دادن دارد، و به مرور زمان با افراد پشت صحنه آشنا خواهید شد.

در نهایت پس از پایان کنسرت می توانید عکسهایتان را با نرم افزارهای مخصوص ویرایش کنید.

مطالب مرتبط: تجهیزات مورد نیاز برای ساخت اتاق گیمینگ
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *