چه موقع از فلاش اکسترنال استفاده کنیم؟

فلاش داخلی و خارجی چه تفاوتی دارند؟

استفاده از فلاش داخلی (که فلاش بازشو نیز نامیده می شود) که با اکثر دوربین ها ، از جمله DSLR ها و دوربین های بدون آینه همراه است ، بسیار مناسب است. با این حال ، تعدادی محدودیت نیز دارد که با استفاده از فلاش اکسترنال می توان بر آنها غلبه کرد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه رینگ لایت و پروژکتور LED

 

فاصله فلاش تا سوژه

فاصله فلاش تا سوژه به حداکثر فاصله ای که سوژه می تواند از فلاش داشته باشد اشاره می کند تا از روشن بودن آن اطمینان حاصل شود. نور فلاش نمی تواند به سوژه هایی برسد که فراتر از این فاصله قرار دارند و در نتیجه تصویر کم نور می شود.

حداکثر فاصله فلاش های داخلی عموماً  در ISO 100 به 1 تا 3 متر محدود می شود.

فلاش های اکسترنال دارای قدرت فلاش بالاتری نسبت به فلاش های داخلی هستند ، برخی از آنها قادر به روشنایی سوژه هایی هستند که در فاصله بیش از 10 متر قرار دارند. به عبارت دیگر ، می توانید از آنها برای اطمینان از نور کافی در سوژه هایی که دورتر از دوربین قرار دارند استفاده کنید.

زاویه پوشش

زاویه پوشش ، که به آن زاویه فلاش نیز گفته می شود ، به ناحیه ای گفته می شود که نور یک فلاش از نظر زاویه دید لنز (فاصله کانونی) می تواند پوشش دهد.

فلاش های داخلی دارای زاویه ای از پوشش هستند که به گونه ای طراحی شده اند که زاویه دید معادل لنزهای زوم استاندارد را پوشش می دهند. این بدان معناست که اگر از فاصله کانونی استفاده می کنید که زاویه دید وسیع تری از زاویه پوشش فلاش (به عنوان مثال ، لنز با زاویه دید وسیع) ایجاد می کند ، ممکن است لبه های تصویر شما همچنان تیره به نظر برسد. 

از سوی دیگر ، فلاش های اکسترنال می توانند زاویه فلاش وسیع تری را پوشش دهند. این بدان معناست که آنها می توانند کل تصویر را بدون توجه به نوع لنز استفاده شده روشن کنند-حتی اگر از لنزهای واید استفاده می کنید.

جهت نور

فلاش های داخلی می توانند سوژه را فقط از یک جهت-از جلو روشن کنند. این می تواند برای برخی از صحنه ها کافی باشد ، اما در برخی دیگر ، مانند در عکاسی پرتره ، نوردهی جلو از روبرو می تواند سوژه را صاف نشان دهد.

در همین حال ، بسیاری از فلاش های خارجی ، از جمله Speedlites Canon ، دارای سرهای فلاش هستند که می توانند جهت چرخش یا کج شدن به جهت ها و زوایای مختلف نور برسند. Speedlites Canon همچنین می تواند برای انعطاف پذیری بیشتر در جهت نور ، بدون دوربین کار کند.

اگرچه یک فلاش داخلی نیازی به حمل جداگانه ندارد ، اما دارای معایبی مانند قدرت فلاش ناکافی و توانایی نوردهی فقط در جهت جلو است. برای تولید نتایج حرفه ای تر ، استفاده از فلاش اکسترنال توصیه می شود.

یک فلاش اکسترنال که می تواند به کفشک گرم متصل شود ، همچنین به عنوان “فلاش کلیپ” شناخته می شود.

فلاش اکسترنال علاوه بر قدرت بیشتر چه مزایای دیگری دارد؟

فلاش اکسترنال دارای ویژگی های دیگری است که آزادی بیشتری در ضبط فرصت های عکس و ایجاد جلوه هایی با فلاش داخلی ایجاد نمی کند.

علاوه بر مزایای ذکر شده در پرسش و پاسخ شماره 1 ، یک فلش اکسترنال مزایای دیگری نیز دارد:

1- زمان بازیابی کوتاهتر

یک فلاش اکسترنال منبع تغذیه مخصوص به خود را دارد که باعث می شود سریعتر شارژ مجدد شود. به عبارت دیگر ، زمان بازیابی از نقطه ای که فلاش روشن می شود تا زمانی که برای فلاش بعدی آماده باشد ، کوتاه است.

2- امکانات خلاقانه تر

اگر فلاش خارجی شما دارای هد فلاش قابل تنظیم است ، می توانید برای انجام فلاش برگشتی ، زاویه را کج کرده و تغییر دهید ، که منجر به نور ملایم تر و خشن تر می شود. اگر فلاش خارجی از ویژگی هایی مانند شلیک بی سیم و اتصال با چندین واحد فلاش پشتیبانی می کند ، می توانید به جلوه هایی که حتی پیچیده تر هستند برسید.

آیا می توانم از فلش اکسترنال در هر مدل دوربین دیجیتال استفاده کنم؟

 می توانید فلش اکسترنال را روی هر دوربین DSLR نصب کنید.

دوربین های DSLR و بدون آینه کانن (به استثنای EOS M100 و EOS M10) مجهز به یک کفشک گرم در بالای بدنه برای اتصال فلاش اکسترنال هستند. با این حال ، قبل از انجام این کار ، مهم است که بررسی کنید آیا فلش اکسترنال کاملاً با دوربینی که استفاده می کنید سازگار است یا خیر ، زیرا دوربین هایی وجود دارند که برخی از ویژگی های واحد فلاش را پشتیبانی نمی کنند. برای دوربین های دیجیتال فشرده کانن ، دوربین های درجه یک که دارای یک کفشک گرم هستند نیز از عکاسی فلاش با استفاده از یک واحد فلاش اکسترنال پشتیبانی می کنند.

مطالب مرتبط:  کلیاتی درباره عکاسی ماکرو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *