پیدا کردن کهکشان راه شیری در شب

یکی از محبوب ترین انواع عکاسی در شب ، گرفتن آسمان شب است. با عکاسی از ستاره های درخشان که راه شیری را تشکیل می دهند ، واقعاً می توانید چند عکس خیره کننده بگیرید. اما این همیشه آسان نیست. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید ، یافتن راه شیری می تواند کاری سخت باشد.

باورهای غلط زیادی در مورد نحوه یافتن راه شیری در آسمان شب وجود دارد. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: چگونه از رینگ لایت استفاده کنیم؟

 

راه شیری در آسمان شب کجاست؟

کهکشان راه شیری ، در واقع کهکشان حاوی منظومه شمسی است. راه شیری به هر کجا نگاه می کنیم وجود دارد. بالا ، پایین ، چپ ، راست ، آن راه شیری است.

از زمین ، می توان آن را به عنوان شکلی مبهم از ستاره ها در آسمان شب مشاهده کرد که چشم غیر مسلح به سختی می تواند آنها را ببیند.

می توانید راه شیری را در تمام سال ببینید ، مهم نیست در کجای دنیا باشید. تا زمانی که آسمان صاف باشد و آلودگی نوری کم باشد ، قابل مشاهده است. با این حال ، به نظر می رسد که راه شیری در هنگام چرخش زمین در آسمان نیز حرکت می کند.

برای دیدن راه شیری در شب ، به سه مورد زیر نیاز دارید:

آسمان صاف و بدون ابر باشد.
آلودگی نوری نباشد. نور اضافی بیش از حد، جزئیات را در آسمان شب پاک می کند.
آسمان بدون ماه باشد. ماه از آنچه شما فکر می کنید روشن تر است و شدت دید را نسبت به راه شیری کاهش می دهد.
تنها در صورت تحقق این سه شرط ، قادر خواهید بود که راه شیری را با شکوه خود ببینید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این امر نیز بستگی به این دارد که در کجای دنیا هستید و در چه زمانی از سال قرار دارید.

آسمان صاف

از آنجا که به آسمانی صاف نیاز دارید ، بهترین کار این است که در ماههای تابستان به دنبال راه شیری باشید. هوا را بررسی کنید و سعی کنید در شبی که آسمان صاف است و هیچ ابری وجود ندارد بیرون بروید.

آلودگی نوری

هنگام جستجوی راه شیری ، رفتن به مکانی تاریک و دور از شهر بسیار مهم است.

آلودگی نوری ناشی از تمام نور مصنوعی بیش از حد در شهرها است. این نور اضافی توانایی دیدن ستاره ها را کاهش می دهد. ممکن است مجبور باشید بیش از 150 مایل از یک شهر بزرگ دور شوید تا به آسمان تاریک واقعی برسید.

مهتاب

اگر در شبی که ماه درخشان است به دنبال راه شیری هستید ، قادر به دیدن آن نخواهید بود. آسمان باید بسیار تاریک باشد تا ستاره های کهکشان را با چشم غیر مسلح خود ببینید. وجود ماه ، دقیقاً مانند آلودگی نوری شهرها ، نور ستارگان را خواهد شست.

درک مراحل ماه برای حداکثر زمان عکاسی

در بالا ذکر کردم که برای دیدن راه شیری ، شما نیاز به آسمانی صاف ، عدم وجود هرگونه مهتاب و کمترین آلودگی نوری دارید.

همه ما می دانیم که چگونه آب و هوا را بررسی کنیم و یافتن منطقه ای با آلودگی نوری بسیار ناچیز برای فهمیدن آن ساده است. اما درک مراحل ماه کمی پیچیده تر است. یافتن بهترین زمان ها برای دیدن راه شیری مهم است.

برای بهترین نتیجه ، ما می خواهیم از راه شیری در دوره “تاریکی کامل” عکس بگیریم. این زمانی است که هیچ قمری برای شستن ستاره ها وجود ندارد. تاریکی کامل در ماه جدید و در ماه های زمستان طولانی ترین زمان را دارد.

بنابراین ، بهترین زمان ها برای دیدن کهکشان راه شیری در زمان ماه جدید است ، زمانی که ماه کاملاً در آسمان پنهان شده است. همچنین می توانید راه شیری را یک هفته قبل یا بعد از ماه جدید ببینید. اما ، اگر ماه در سه ماهه اول یا بیشتر خود باشد ، مهتاب آسمان را بسیار روشن می کند تا بتوانید راه شیری را ببینید.

مدت زمان تاریکی کامل حدود 2 ساعت است.

ساعات مختلف شب نیز بر چگونگی دیدن راه شیری تأثیر می گذارد. برای این منظور ، باید مراحل مختلف شب را درک کنید.

با غروب خورشید ، آسمان به یک ساعت طلایی و سپس یک ساعت آبی تبدیل می شود. این زمان گذار یا گرگ و میش را می توان به سه مرحله تقسیم کرد. این مراحل گرگ و میش شهری ، گرگ و میش دریایی و گرگ و میش نجومی است. آنها به زاویه خورشید بستگی دارند. غروب و طلوع آفتاب دقیقاً زمانی است که خورشید 0 درجه از افق فاصله داشته باشد. پس از غروب خورشید ، گرگ و میش شهری ، پس از آن دریایی ، و آخرین بار نجومی هنگامی که خورشید 18 درجه زیر افق است ، می آید. پس از این ، آسمان تاریک ترین حالت در طول شب است.

هنگامی که خورشید دوباره طلوع می کند در سحر ، آسمان دوباره از سه مرحله گرگ و میش عبور می کند. اما این بار به ترتیب معکوس است. ابتدا گرگ و میش نجومی ، سپس دریایی و سرانجام قبل از طلوع خورشید رخ خواهد داد.

بهترین زمان برای دیدن کهکشان راه شیری تاریک ترین حالت است ، پس از گرگ و میش نجومی هنگام غروب و قبل از گرگ و میش نجومی سحر. 

چه زمانی از سال برای دیدن راه شیری مناسب است؟

از ماه مارس تا سپتامبر در نیمکره شمالی و سپتامبر تا مارس در نیمکره جنوبی است که جالب ترین منظره راه شیری را خواهید دید. این به دلیل نحوه چرخش زمین در محور خود و همچنین تغییر زاویه در فصول مختلف است.

جالب ترین زاویه کهکشان راه شیری زمانی است که مرکز کهکشان تقریباً عمود به افق باشد. این زمانی است که ستاره ها در درخشان ترین حالت به نظر می رسند.

این عکس زیر در اوایل ماه آوریل گرفته شده است ، و شما می توانید ببینید که چگونه کهکشان راه شیری به طور افقی در سراسر آسمان در حال افزایش است.

کهکشان راه شیری از نظر ظاهری چگونه است؟

دانشمندان برای اینکه بدانند از بیرون چه شکلی است ، از امواج رادیویی ، طول موج های مادون قرمز و ماورا بنفش برای ایجاد دید دقیق تری از کهکشان راه شیری استفاده می کنند.

چگونه می توانیم ستاره شمالی را پیدا کنیم؟

مهم است که بتوانیم ستاره شمالی را در آسمان شب پیدا کنیم زیرا این ستاره ای است که تمام ستاره های دیگر در اطراف آن می چرخند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تلفن هوشمند خود را به سمت آسمان نگه دارید. این ستاره با قطب نما شما را تراز می کند و دقیقاً همان چیزی را که به آن نگاه می کنید به شما می گوید.

مطالب مرتبط:  ساخت آتلیه کودک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *