پدیده قرمزی چشم در عکس

پدیده قرمزی چشم در عکس

قرمزی چشم در عکس

قرمزی چشم در عکس

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بزرگ

 

اثر قرمزی چشم هنگامی رخ می دهد که یک دوربین عکاسی هنگام استفاده از فلاش در شب و در نور پردازی کم نور منعکس شده از شبکیه چشم را ثبت می کند. هنگامی که نور فلاش به چشم می رسد شبکیه پرتوهای نور را به پالس های الکتریکی تبدیل می کند که در امتداد عصب بینایی حرکت می کنند و دقیقا همانند دوربین عکاسی عمل می کند. هنگامی که در نور کم عکاسی می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که در تاریکی یا در نور کم مردمک چشم بسیار باز است و زمانی که فلاش زده می شود همزمان نور بسیار زیادی از مردمک چشم عبور می کند و به شبکیه می رسد. یک لایه از بافت همبند شامل مویرگهای خونی در پشت شبکیه قرار دارد که به رنگ قرمز است و انعکاس نور از این بافت به دوربین عکاسی می رسد، در نتیجه چشم به رنگ قرمز  دیده می شود.

راههای از بین بردن قرمزی چشم در عکاسی

1- سوژه را از دوربین دورتر کنید.

2- در صورت امکان نور محیط را بیشتر کنید.

3- اگر از فلاش اکسترنال استفاده می کنید آن را کمی از دوربین عکاسی دور کنید تا با لنز دوربین در یک راستا نباشد و نور را مستقیم به چشم سوژه نتاباند.

4- عملکرد قرمزی چشم را در دوربین عکاسی روشن کنید، بدین ترتیب دوربین یا فلاش پرتوهای کوتاهی از نور را قبل از باز شدن شاتر به به سوژه می تابانند تا مردمک چشم بسته شود سپس فلاش زده می شود، البته لازم به ذکر است کسانی که در میهمانی ها الکل مصرف می کنند عملکرد مردمک چشمشان بسیار کند خواهد بود و احتمال قرمز بودن چشم آنها در عکس بیشتر است.

5- استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ که با کمک آنها می توانید قرمزی چشم را برطرف کنید.

 

مطالب مرتبط

تکنیک های عکاسی از آب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *