هنر تجسمی چیست؟

هنرهای تجسمی اشکال هنری هستند که آثاری را ایجاد می کنند که در درجه اول بصری هستند ، مانند سرامیک ، طراحی ، نقاشی ، مجسمه سازی ، چاپ ، طراحی ، صنایع دستی ، عکاسی ، فیلم ، فیلمسازی و معماری. این تعاریف نباید خیلی جدی گرفته شود زیرا بسیاری از رشته های هنری (هنرهای نمایشی ، هنرهای مفهومی ، هنرهای نساجی) جنبه های هنرهای تجسمی و همچنین هنرهای دیگر را شامل می شود. هنرهای کاربردی مانند طراحی صنعتی ، طراحی گرافیک ، طراحی مد ، طراحی داخلی و هنرهای تزئینی نیز در هنرهای تجسمی گنجانده شده است.

استفاده فعلی از اصطلاح “هنرهای تجسمی” شامل هنرهای زیبا و هنرهای کاربردی ، تزئینی و صنایع دستی است ، اما همیشه اینطور نبود. قبل از جنبش هنر و صنایع دستی در بریتانیا و جاهای دیگر در آغاز قرن بیستم ، اصطلاح “هنرمند” اغلب محدود به شخصی بود که در هنرهای زیبا کار می کند (مانند نقاشی ، مجسمه سازی یا چاپ) و نه صنایع دستی ، صنایع دستی ، یا رسانه های هنری کاربردی. هنرمندان جنبش هنرها و صنایع دستی بر این تمایز تأکید کردند که به اشکال هنر بومی به اندازه فرم های بالا اهمیت می دادند. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در پرتره های حرفه ای

 

انواع هنر تجسمی

تزئینی
تجاری
هنرهای زیبا
زیر شاخه ها در هر یک از این نوع هنرها وجود دارد و این اشکال هنری می توانند نمایشی ، انتزاعی یا غیر عینی باشند. اشکال گسترده تر هنرهای تجسمی شامل اشکال هنری مانند نقاشی ، مجسمه سازی ، طراحی لباس یا مد ، طراحی ، چاپ ، سرامیک ، عکاسی ، فیلم ، فیلمسازی ، طراحی گرافیکی یا تجاری ، صنایع دستی و معماری است.

هنر عمومی چیست؟

هنر عمومی دقیقاً همان است ، هنر در فضاهای عمومی. اصطلاح “هنر عمومی” ممکن است تصاویری از مجسمه های برنزی تاریخی یک سرباز سوار بر اسب در یک پارک را به تصویر بکشد. امروزه هنر عمومی می تواند طیف گسترده ای از اشکال ، اندازه ها و مقیاس ها را داشته باشد – و می تواند موقت یا دائمی باشد. هنرهای عمومی می تواند شامل نقاشی های دیواری ، مجسمه سازی ، یادبودها ، آثار معماری ، هنرهای اجتماعی ، رسانه های دیجیتالی جدید و حتی اجراها و جشنواره ها باشد!

مطالب مرتبط:  کسب درآمد از فروش آنلاین عکس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *