نکات مهم قبل از فشردن دکمه شاتر

گرفتن عکس فقط با فشار دادن دکمه شاتر نیست. گذشته از ملاحظات فنی مانند نوردهی ، مواردی مانند ترکیب و زمان بندی وجود دارد که به همان اندازه مهم است. ژانرهای مختلف عکاسی ممکن است شما را ملزم به داشتن دانش مخصوص به آن ژانرها کند ، اما برخی از چیزهایی که هر عکاس جدی باید در مورد اصول آن صحبت کند وجود دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی از غذا

 

چگونه دوربین را ثابت نگه داریم؟

ثابت نگه داشتن دوربین برای گرفتن عکس های واضح ضروری است. هنگام عکاسی دستی ، مهم است که بدانید چگونه دوربین را به درستی نگه دارید تا از لرزش جلوگیری شود: با جمع كردن آرنج ، تنفس هنگام گرفتن عکس و استفاده از دیوار یا سطح برای ایجاد پشتیبانی در صورت لزوم. همچنین می توانید از سه پایه نیز استفاده کنید.

استفاده از ابزارهای مختلف ترکیب

بسیاری از دستورالعمل های ترکیب بندی وجود دارد که به شما کمک می کند عکس های خود را بهتر بسازید. مطمئناً می توانید پس از یادگیری “قوانین” آنها را نقض کنید اما هنگام شروع کار ، استفاده از این ابزارها کمک می کند. قانون یک سوم ، خطوط پیشرو ، تقارن ، کنار هم قرار دادن و فضای منفی برخی از ابزارهای ترکیب هستند که به چند مورد اشاره می کنیم.

مثلث نوردهی

سه دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO تنظیمات اصلی هستند که پس از فشار دادن دکمه انتشار شاتر ،نوردهی تصویر را بر روی سنسور دوربین تعیین می کنند. دیافراگم میزان عبور نور از لنز را کنترل می کند ، سرعت شاتر مدت زمانی است که سنسور در برابر نور باز می ماند و ISO حساسیت سنسور است. 

حالت های نورسنجی و جبران نوردهی

نورسنجی به فرآیند اندازه گیری نور از صحنه ای که می خواهید از آن عکس بگیرید ، با استفاده از یکی از حالت های مختلف نورسنجی در دوربین ، برای دریافت تنظیمات دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO (مثلث نوردهی از شماره 3 بالا) اشاره دارد. سپس از اینها استفاده می کنید تنظیماتی که دوربین شما برای گرفتن نوردهی مطلوب در عکس شما پیشنهاد داده است. حالت های اندازه گیری مختلفی در دسترس است – ارزیابی ، وزن و مرکز.

تنظیمات دوربین برای ثبت عکس های واضح

تا زمانی که نمی خواهید عکس های تار ثبت کنید ، به دنبال گرفتن واضح ترین تصویر ممکن هستید. وضوح تصویر تحت تأثیر عوامل مختلفی است و می تواند با بهبود موارد زیر بهبود یابد: انتخاب دیافراگم سطح متوسط (به عنوان مثال (f / 5.8 تا f / 8 یا f / 11) ، با در نظر گرفتن ISO همراه با سرعت شاتر به اندازه کافی سریع هنگام نگه داشتن دوربین ، دستیابی به فوکوس مناسب و ثابت نگه داشتن دوربین هنگام عکاسی. 

وایت بالانس بر روی عکس های شما تاثیر می گذارد

رنگ نور بر نحوه مشاهده عکس های شما تأثیر می گذارد. تنظیم White Balance به شما کمک می کند تا شرایط مختلف نور را تنظیم کنید. هنگام گرفتن عکس می توان آن را در دوربین تنظیم کرد ، یا اگر در فرمت RAW عکاسی کنید می توانید آن را در مرحله پردازش تغییر دهید.

استفاده از حالت های مختلف فوکوس خودکار

فوکوس خودکار به شما کمک می کند تا در عکسهای خود به فوکوس واضحی دست پیدا کنید. دو حالت اصلی فوکوس خودکار (AF) در دوربین شما وجود دارد: 1-فوکوس خودکار تکی ، مفید هنگام عکسبرداری از اشیا ثابت و 2. فوکوس خودکار مداوم (Servo-AF) که هنگام عکاسی از اجسام با حرکت سریع استفاده می شود. حالت سوم فوکوس خودکار به نام Auto-Servo AF به دوربین اجازه می دهد تا تصمیم بگیرد کدام یک از دو حالت AF را انتخاب کند.

مطالب مرتبط:  عکاسی از فلزات براق
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *