نکات مهم عکاسی در ساعات طلایی

ساعت طلایی چیست؟

آخرین ساعت قبل از غروب آفتاب و اولین ساعت پس از طلوع خورشید مورد علاقه عکاسان حرفه ای است. این زمانها که به عنوان “ساعت طلایی” یا “ساعت جادویی” شناخته می شود ، نور کاملی را برای ثبت عکس های خیره کننده فراهم می کند. یادگیری استفاده از قدرت ساعت طلایی ابزاری است که هر عکاس می تواند از آن استفاده کند.

همه چیز درباره نور است

ساعت طلایی به دلیل تولید نور طبیعی زیبا که کار با آن آسان است ، شناخته شده است. عکاس جین برن می گوید: “به سختی می توان قسمت هایی از یک تصویر ، مانند چهره یک سوژه را بیش از حد نشان داد یا کم نور داد. چرا که نور بسیار یکنواخت است و رنگ طلایی زیبایی دارد.” این به سه دلیل اصلی برمی گردد:

نور نرم تر است

بر خلاف سایر اوقات روز ، در ساعت طلایی خورشید مستقیماً نمی تابد – اشعه های آن با زاویه ای وارد نور می شوند. این نوع نور ملایم تر معمولاً زیباتر است. “رنگ پوست با تابش مستقیم نور خورشید پاک می شود. رنگ طلایی باعث ایجاد رنگ های زیبای پوست می شود که به سختی می توان آنها را از بین برد.

نور جهت دار است

در طول ساعت طلایی ، خورشید در زاویه کم در آسمان قرار دارد و سایه های طولانی تری ایجاد می کند و موقعیت های نوری دلپذیر ایجاد می کند که می توانید برای جلوه های خلاقانه تر استفاده کنید. روشنایی حاشیه ، نور پس زمینه ، نورپردازی جانبی ، شبح وارگی ها ، تابش نور خورشید و فلیر شدن لنزها همگی در ساعت طلایی در اختیار شما هستند.

نور گرم است

در طیف دمای رنگ کلوین ، نور ساعت طلایی گرمتر است ، دارای مقدار زیادی زرد ، نارنجی و قرمز است. وقتی خورشید به افق نزدیک می شود ، جو نور آبی را تصفیه می کند و پالت رنگی را برای شما باقی می گذارد که مردم با احساس شادی و گرما ارتباط می گیرند.

نکات مهم

ساعت طلایی بیش از هر زمان دیگری از روز عکاس را در تنگنا قرار می دهد. تینا تریفروس ، عکاس ، درباره ساعت طلایی می گوید: “آنچه ده دقیقه دیگر اتفاق می افتد با آنچه ده دقیقه قبل اتفاق می افتد بسیار متفاوت است.” ساعت طلایی یک پنجره کوتاه است ، پس از آن خورشید به زیر افق می لغزد یا پس از طلوع آفتاب به نور شدیدتری می رسد. استیو شویندت ، عکاس منظره می گوید: “این امر نیاز به برنامه ریزی قبلی را افزایش می دهد.” “شما باید از قبل تصور داشته باشید که می خواهید از چه چیزی عکس بگیرید.” کارهای آماده سازی می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا مطمئن شوید به نتایج دلخواه خود می رسید:

برای عکاسی خود برنامه ریزی کنید

مکان خود را از قبل جستجو کنید و ترکیبات خود را تجسم کنید تا بتوانید زمان خود را با شروع ساعت طلایی به حداکثر برسانید. اگر نمی توانید زود به آنجا برسید ، با دیدن کارهای دیگر عکاسان در همان مکان آماده شوید تا ببینید چه کاری انجام شده است.

از برنامه ها استفاده کنید

برنامه هایی وجود دارد که زمان غروب آفتاب را لیست می کند و به شما می گوید که خورشید در هر زمان یا مکان معین دقیقاً کجا خواهد بود. استفاده از این ماشین حساب های ساعت طلایی می تواند برخی از حدسیات را از ساعت طلایی خارج کند.

تعداد زیادی عکس بگیرید

نور هر دقیقه تغییر می کند – سریعتر از آنچه در آن لحظه تصور می کنید. برای اطمینان از اینکه هر تغییری را ثبت می کنید ، فریم های بیشتری را بیشتر شلیک کنید. این گزینه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا بعداً با آنها کار کنید.

عکاسی ساعت آبی

پس از غروب خورشید ، با “ساعت آبی” ، پنجره کوتاهی از زمان پس از غروب آفتاب ، هنگامی که جهان با رنگ آبی تیره غسل می شود ، برخورد خواهید کرد. اگر خارج از خانه هستید ، چند عکس آبی رنگ را در اطراف خود نگه دارید.

مطالب مرتبط:  روش اتصال دوربین سونی به تلفن همراه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *