نکات مهم در عکاسی معماری

هدف نکات زیر این است که نه تنها قدرت بصری عکاسی معماری شما را بهبود بخشد، بلکه داستان هایی را که آنها می توانند بیان کنند – فراتر از تصاویر منفرد به منظور برقراری ارتباط ساختمان ها با زمینه، فضا و زمانشان، بهبود می بخشد.

1- در شرایط مختلف آب و هوایی و ساعات مختلف روز عکاسی کنید

مردم اغلب به دنبال چشمگیرترین نور برای عکاسی از شگفتی های معماری هستند، مانند ساعات غروب خورشید که سایه ها طولانی و رنگ ها روشن است. اگرچه این اغلب منجر به تصاویر بسیار خوب می شود، اما واقعاً فضای ساختمان را در یک نقطه خاص از زمان در بر می گیرد. گرفتن مجموعه ای از تصاویر در زمان های مختلف روز، یا حتی در شرایط آب و هوایی مختلف، می تواند به ترسیم داستان کامل تری از رابطه ساختمان با محیط کمک کند.

2- نور خوب را در الویت قرار دهید

صرف نظر از زمانی که در حال عکاسی هستید، نور خوب همیشه باید در اولویت باشد. نورپردازی عالی معماری به تأکید بر یک فضا، یک ساختار یا فضای خاص کمک می کند و بنابراین نقش بزرگی در شکل دادن به درک فرد از آنچه در آن پروژه معماری خاص مهم است ایفا می کند.

3- به دنبال یک زاویه منحصر بفرد باشید

بازی با پرسپکتیو نه تنها یک کار سرگرم کننده است، بلکه می تواند بسیار مفید باشد. صرف زمان برای یافتن زاویه ای متفاوت برای عکاسی می تواند فرم نادیده گرفته شده یا انتزاعی از جزئیات یک ساختمان را به نمایش بگذارد که ممکن است سطح دیگری از زیبایی آن را ایجاد کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت بزرگ >>

4- به جزئیات اهمیت دهید

اگرچه عکاسی با لنز واید معمولاً هوشمندانه‌ترین کار برای عکاسی معماری است، ساختمان‌ها حاوی صدها جزئیات کوچک پیچیده هستند که وقتی کل نما یا اتاق در یک فریم عکس گرفته می‌شود، از بین می‌روند. برای مثال، کاوش جزئیات از نزدیک می تواند چیز جدیدی را در مورد تاریخچه یا ساخت و ساز ساختمان نشان دهد.

5- از ابزارهای پردازش استفاده کنید

پردازش تصاویر به بخش استانداردی از عکاسی تبدیل شده است و به شما این امکان را می دهد که تصاویر خود را طوری تنظیم کنید که کاملاً با فضایی که می خواهید ثبت کنید مطابقت داشته باشد. در حالی که تصاویر باید تنها با درک روشنی از نوع تغییرات قابل قبول تغییر کنند، نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و لایت روم با طیف گسترده ای از عملکردهای پیشرفته مانند تصحیح لنز قابل استفاده هستند. اگر به دنبال راهی آسان برای ایجاد یک عکاسی پانوراما با استفاده از یک سری عکس هستید، Hugin را امتحان کنید.

6- روی تجهیزات مناسب سرمایه گذاری کنید

اگر قصد دارید عکاسی معماری باکیفیت را شروع کنید، سرمایه گذاری بر روی تجهیزات مناسب نتایج بزرگی به همراه خواهد داشت. لنز واید بیشتر برای عکاسی از ساختمان‌ها و فضاهای داخلی استفاده می‌شود. سه‌پایه، از جمله موارد دیگر، امکان عکاسی در شرایط کم نور را فراهم می‌کند. استفاده از فیلتر پلاریزه می‌تواند به افزودن کنتراست و واضح‌تر کردن تصاویر شما کمک کند. اگر به دنبال چیزی در سطح بالاتر هستید، یک پهپاد با یک دوربین با کیفیت نصب شده می تواند راه هیجان انگیزی باشد.

7- چندین بار از سازه مورد نظر بازدید کنید

بازگشت دوباره و دوباره به مکان سازه، لایه‌های جدیدی را در معماری آشکار می‌کند که می‌توان از آنها برای ارتباط با توسعه یا شاید انحطاط یک ساختمان در طول زمان استفاده کرد. دیدن یک عکس عالی از یک ساختمان جدید زیبا و جذاب است، اما چرا معماری را فراتر از این دنبال نکنید؟ شاید جنبه های جالب واقعی ساختمان فقط در طول زمان نمایان شود.

8- از قبل در مورد ساختمان تحقیق کنید

خواندن تاریخچه و زمینه یک سایت معماری قبل از بازدید منبعی ضروری است که بدون شک به شما کمک می کند تا عکاسی خود را بر روی یک داستان یا ایده مرتبط متمرکز کنید که جوهر ساختمان را به تصویر می کشد.

مطالب مرتبط: معرفی دوربین گوپرو GOPRO 10 BLACK
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *