نکات عکاسی ماکرو با گوشی

عکاسی ماکرو شایسته اینستاگرام در گوشی هوشمند شما نیاز به آماده سازی، تئوری های اولیه عکاسی، لوازم جانبی و برنامه ها دارد.

خرید انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای یوتیوب YouTube

 

این تکنیک‌ها، راهنمایی‌ها و برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان عکاسی ماکرو SLR را با گوشی هوشمند خود ثبت کنید. LH هر کدام را به تفصیل توضیح می‌دهیم و در پایان نکات مهم خود را ارائه می‌دهیم.

1. آماده سازی سایت و موضوع
2. لوازم جانبی لنز
3. نورپردازی
4. نکات خاص گوشی هوشمند برای فوکوس واضح
5. برنامه های جایگزین دوربین – فوکوس دستی
6. ذره بین در آیفون
7. برنامه ها و فرآیندهای ویرایش عکس

ما در دنیای شلوغی زندگی می‌کنیم، جایی که گوشی‌های هوشمند شگفت‌انگیز ما به ما این امکان را می‌دهند که سریع از همه چیز اطرافمان عکس بگیریم. عکاسی کلوزآپ ماکرو شما را مجبور می‌کند تا سرعت خود را کاهش دهید، به اشیاء روزمره در منظری جدید نگاه کنید – اغلب در سطحی از جزئیات که برای چشم انسان مشخص نیست.

عکاسی ماکرو یک ژانر عکاسی هیجان انگیز است. من اغلب زمانی که خود را در رکود خلاقانه می بینم به عکاسی ماکرو برمی گردم.

گرفتن عکس‌های واضح و نزدیک در آیفون یا تلفن هوشمند اندرویدی شما می‌تواند برای یک حشره‌شناس که حشرات را ثبت می‌کند و جزئیات آفات و بیماری‌های گیاهی را به اشتراک می‌گذارد، کار جدی باشد.

سایر صنایع نیز می توانند از عکاسی ماکرو نزدیک در گوشی هوشمند بهره مند شوند: پزشکی قانونی، بالینی، دندانپزشکی و پزشکی. حتی صاحبان مشاغل کوچک در حال نمایش کالاهای تولید شده خود، از جمله جواهرات و تولید قطعات و قطعات کوچک.

برنامه استاندارد دوربین در اکثر گوشی های هوشمند کار بسیار خوبی را انجام می دهد. با این حال، قبل از اینکه دیگر نتوانید به فوکوس واضح دست پیدا کنید، محدود به این هستید که چقدر بتوانید گوشی خود را به سوژه نزدیک کنید. در زیر برخی از لوازم جانبی و تکنیک هایی برای غلبه بر محدودیت های تلفن هوشمند آورده شده است.

1. آماده سازی سایت و سوژه

بسته به سوژه ای که می‌گیرید – ممکن است بتوانید سوژه و محیط را کنترل کنید. فضای باز و داخلی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.
محیط بیرون – بهترین زمان صبح زود است که شدت تابش آفتاب کمتر است، باد کمتری وجود دارد و حشرات فعالیت کمتری دارند. یک روز ابری همیشه بهتر است و در بخش روشنایی بیشتر به این موضوع خواهم پرداخت.
محیط داخلی – اگر در حال عکاسی از یک شی متحرک هستید. مانند گل، عکاسی ماکرو در گوشی هوشمند شما در یک محیط داخلی کنترل شده بسیار آسان تر است. در داخل خانه، ممکن است بتوانید پس زمینه، نور و فوکوس را بهتر کنترل کنید. به زودی به هر یک از این نکات با جزئیات بیشتری خواهم پرداخت.
نکته بعدی نحوه تنظیم سوژه و سایر عناصر در تصویر (ترکیب) است.

سوژه را جدا کنید تا به نقطه کانونی واضح تبدیل شود
هر عنصر پرت کننده، روشن یا رنگارنگ عکس را حذف کنید
پس زمینه را با استفاده از پارچه تیره یا تخته تیره ساده کنید.
پس زمینه متضاد می تواند بسیار موثر باشد – بافت و/یا رنگ
به دنبال اشکال و خطوط درون تصویر و نحوه هدایت آنها به چشم بیننده باشید
با زوایای مختلف آزمایش کنید. پیشنهاد می‌کنم سوژه یا خودتان را جابه‌جا کنید و قبل از استفاده از سه‌پایه، با استفاده از گوشی هوشمند عکس‌های تمرینی بگیرید تا بهترین زاویه را تعیین کنید.

2. لوازم جانبی لنز

ممکن است قبلاً کشف کرده باشید، تعداد زیادی ضمیمه لنز ارزان و بد وجود دارد. با این حال، از آن زمان فهمیدیم که عکاسی به معنای داشتن بهترین تجهیزات نیست.

با این حال، ما با بسیاری از ضمیمه‌های لنز آزمایش کرده‌ایم.

بله، این بدان معناست که شما سونی، اچ‌تی‌سی، ال‌جی، هواوی و حتی صاحبان تبلت‌ها نیز می‌توانید وارد عمل شوید!

لنز توسط یک گیره فلزی محکم وصل می شود که می تواند هم در لنز جلو و هم در عقب استفاده شود یا می توان آن را در یک قاب ارائه شده مخصوص مدل های آیفون و سامسونگ پیچ کرد.

چیزی که این لنزها را نسبت به لنزهای موجود برتری می دهد – اپتیک، پوشش لنز، سهولت استفاده (بدون نیاز به برنامه) است. علاوه بر این، هنگامی که تلفن هوشمند خود را ارتقا می دهید – نیازی به خرید لنز جدید نیست. 

لنز ماکرو HD 2.8x

این لنز بزرگنمایی نوری را ارائه می دهد – به معنای پیکسل اضافی در عکس. بزرگنمایی دیجیتال (زوم) به طور موثر پیکسل های موجود را می گیرد و یک پیکسل را به مضرب داده های یکسان تبدیل می کند و نزدیک تر به نظر می رسد. این واقعاً می تواند تصویر را پیکسلی و لکه دار جلوه دهد.

لنز با کیفیت بهتر وضوح را در کل تصویر حفظ می کند و کاهش نمی یابد و در نزدیکی لبه ها تارتر نمی شود. سپس به شما این امکان را می‌دهد که تصویر را کوچک و بزرگ‌نمایی کنید و نتایج خیره‌کننده و گاهی هشداردهنده‌ای ایجاد کنید! 

لنز واید سینمایی

لنزهای واید برای ثبت یک میدان دید بزرگتر و وسیع تر است – مانند گرفتن بیشتر فضای داخلی. استفاده از یک لنز با زاویه دید بسیار نزدیک به سوژه می‌تواند یک تصویر کلوزآپ فوق‌العاده ایجاد کند. در حالی که سوژه اصلی شما عادی به نظر می رسد، پس زمینه و ناحیه اطراف دورتر می شوند و یک جلوه اعوجاج بسیار جالب ایجاد می کنند.

لنز ماکرو سینمایی

این لنز اولین لنز ماکرو گوشی هوشمند با فوکوس دستی در جهان است. اگر از عکاسی گل لذت می برید، این لنز بهترین لنز برای شماست. این لنز باید بین 1 تا 8 سانتی متر روی سوژه نگه داشته شود.

این لنز دارای عمق میدان (منطقه در فوکوس) تقریباً 10 میلی متر است که برای اکثر سوژه های ماکرو عالی است.

بهترین ویژگی این لنز، پس‌زمینه‌های تار و بسیار خامه‌ای نرم و بوکه است. نرم افزار تاری پس زمینه پیشرفت بزرگی در دوربین گوشی های هوشمند است. با این حال، تاری پس زمینه واقعی این لنز قابل مقایسه نیست.

3. نورپردازی

توجه به نور در هر عکاسی بسیار مهم است – به ویژه عکاسی ماکرو در تلفن هوشمند. وقتی خیلی نزدیک می شوید، نور کمتری وجود دارد و گوشی هوشمند و حتی خودتان می توانید روی سوژه کوچک سایه بیاندازید. ارائه نور کافی به دوربین گوشی هوشمند امکان می دهد سریعتر کار کند و از برخی از این تصاویر تار جلوگیری کند.
سه ملاحظات اصلی در مورد نور وجود دارد – قدرت، کیفیت و جهت.

شما واقعاً می خواهید از نور شدید ظهر و خشن که آن سایه ها را در سوژه شما ایجاد می کند اجتناب کنید. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که باید در این شرایط به تصویر برسید – می توانید از یک دیفیوزر برای ملایم کردن نور و ایجاد یک نور خوب و یکنواخت روی سوژه استفاده کنید.

4. نکات خاص گوشی هوشمند برای فوکوس واضح

جذاب ترین چیز در مورد عکاسی نزدیک و ماکرو در گوشی هوشمند جزئیات است. برای دستیابی به جزئیات واضح، ما برخی از عوامل را در بالا کنترل کرده ایم: از جمله ثابت نگه داشتن سوژه و اتصال لنز با کیفیت بالا. مرحله بعدی تثبیت تلفن هوشمند قبل و در حین ضبط است.

ساده ترین راه برای تثبیت گوشی هوشمند، اتصال آن به سه پایه است. نگهدارنده های گوشی های هوشمند را می توان به صورت آنلاین با هزینه کم تهیه کرد و به یک سه پایه استاندارد متصل کرد. من از طرفداران بزرگ سه پایه همه کاره Joby هستم.

تعدادی ویژگی پنهان در گوشی های هوشمند ما وجود دارد که اکثر ما به طور تصادفی آنها را کشف می کنیم.

چند نکته که به شما کمک می کند تا تمرکز دقیق تری روی گوشی هوشمند خود داشته باشید عبارتند از:
روی صفحه ضربه بزنید تا به تلفن هوشمند خود بگویید کجا تمرکز کند
در آیفون می‌توانید کوچک‌نمایی کنید و بزرگ‌نمایی کنید، برای قفل کردن فوکوس طولانی فشار دهید، سپس دوباره زوم کنید
با فشار دادن دکمه ولوم روی گوشی اصلی متصل شده عکس بگیرید!
از تایمر یا روی برخی عکس‌های اندرویدی استفاده کنید – بگویید «پنیر»
از یک برنامه جایگزین دوربین استفاده کنید که امکان تنظیم دستی فوکوس را فراهم می کند.

5. برنامه های جایگزین دوربین

این فرصتی است که شما کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی به آیفون بخندید. بسیاری از شما در حال حاضر کنترل دستی در حالت های حرفه ای یا صحنه دارید. برای کاربران آیفون، ما می‌توانیم یک برنامه جایگزین دوربین نصب کنیم که از همه سخت‌افزار یکسان (لنز و همه چیزهای داخلی) استفاده می‌کند – با این حال، همه نرم‌افزارها از جمله رابط را تغییر می‌دهد. اولین باری که به یک اپلیکیشن جایگزین نگاه می کنید کمی عجیب است، زیرا به نظر می رسد دوربین گوشی جدیدی دارید. در بسیاری از موارد، کاملاً متفاوت عمل می کند.
توصیه های معمولی ما برای جایگزینی دوربین، ProCamera توسط CoCoLogics یا Camera+ توسط LateNite Apps است. هر دوی این برنامه ها کنترل دستی بسیاری از تنظیمات از جمله فوکوس دستی را ارائه می دهند.

6. ذره بین در آیفون

لنز ماکرو ندارید – اشکالی ندارد. با استفاده از ذره بین در آیفون می توانید به صورت دیجیتالی بسیار نزدیکتر از دوربین معمولی زوم کنید. پس از فشار دادن دکمه عکسبرداری، یک عکس از صفحه ایجاد می شود. وضوح به اندازه یک عکس معمولی نیست. با این حال، این یک گزینه سریع و آسان با ویرایش داخلی و فیلترهایی برای بهبود جزئیات است.

7. برنامه ها و فرآیندهای ویرایش عکس

برنامه ویرایش عکس همه منظوره موبایل مورد علاقه من Snapseed توسط Google است که در iTunes و Google Play موجود است. 

شش نکته مهم که باید به خاطر بسپارید
این یک پست وبلاگ طولانی بود. ما می‌خواستیم این یک راهنمای مرجع جامع باشد و همه ابزارها را برای شروع عکاسی خیره‌کننده از نزدیک و ماکرو در تلفن هوشمند در اختیار شما قرار دهد. همه ما دوست داریم نتایج شما را ببینیم.

در اینجا شش نکته برتر آورده شده است:
پس زمینه را برای عناصر مهم بررسی کنید
نور را پخش و منعکس کنید
با زوایای مختلف آزمایش کنید
برای نزدیک‌تر شدن از یک لنز با کیفیت بالا استفاده کنید
گوشی هوشمند خود را به سه پایه وصل کنید
برای افزایش وضوح و جزئیات، تصویر را ویرایش کنید

مطالب مرتبط: شناخت قسمتهای مختلف لنز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *