نکاتی در مورد فیلمبرداری عروسی حرفه ای

ویرایش فیلم های عروسی می تواند طاقت فرسا باشد. به همین دلیل است که آماده سازی و داستان سرایی کلید یک ویرایش موفق است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بزرگ

 

هنگام ویرایش پروژه های عروسی، معمولاً روی دو پروژه همزمان کار می کنید. یک حلقه برجسته که آنلاین خواهد شد و یک فیلم معمولی برای زوجین که از آن لذت ببرند.  شما روز را همانطور که اتفاق افتاده به نمایش می گذارید. این حلقه برجسته است که صنعت را در 10 سال گذشته متحول کرده است. اینکه بتوانید ویدیوی عروسی خود را به صورت آنلاین برای دیدن همه دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید، به بیشترین درخواست تبدیل شده است. در واقع، زوج هایی هستند که فقط حلقه هایلایت را می خواهند. در اینجا پنج راه برای این کار آورده شده است.

1. برنامه ریزی 

برنامه‌ریزی پیش از موعد انتقال‌ها واقعاً به شما در زمینه ویرایش کمک می‌کند. هنگام عکاسی B-roll، از حرکت دادن دوربین خود نترسید. حرکت سوژه یا لغزش را از یک شات به سمت شات دیگر در نظر بگیرید. وقتی احساس کردید که ایده ای برای هماهنگی دو شات دارید، سوژه خود را دور بزنید. به عکس بعدی خود بروید، در همان جهت حرکت دهید و توقف کنید. سپس می توانید از ترکیب متقاطع استفاده کنید تا ظاهری زیبا ایجاد کنید.

در اینجا نمونه ای از یکی از ویدیوهای عروسی است. از یک نوار لغزنده Kessler Stealth برای رسیدن به این ظاهر استفاده شده است. نوار لغزنده را روی سه پایه پشت کابینت آرایش قرار میدهیم. از انتهای سمت چپ نوار لغزنده شروع می کنیم و روی ساقدوش عروس تمرکز می کنیم. سپس به سمت راست می‌لغزیم که به کابین آرایش اجازه می‌دهد تا در کادر قرار گیرد. سپس به سمت مادر عروس آن طرف سالن رفته و پشت کابین دیگری قرار می گیریم. نوار لغزنده را تنظیم کرده و دوربین را تا انتها در سمت راست قرار میدهیم که نقطه توقف بود. فوکوس را تنظیم کنید، سپس نوار لغزنده را به نقطه شروع در انتهای سمت چپ برگردانید. در نهایت دوباره به سمت راست بلغزید.

یکی دیگر از ترفندهایی که اغلب از آن استفاده می شود، تبدیل دوربین به رنگ سیاه است. اگر فیلمبردار دومی دارید، از او بخواهید دقیقاً جلوی دوربین برود. سپس می‌توانید از آن حرکت برای محو شدن به سیاهی استفاده کنید، نه یک محو شدن ثابت معمولی. اگر فیلمبردار دوم ندارید، از مهمانان عروسی استفاده کنید. شما همچنین می توانید از درها، میزها یا تقریباً هر شیئی که در اطراف قرار دارد استفاده کنید. هر چه به یک شی تاریک نزدیک تر شوید، محو شدن آن آسان تر است.

همچنین می توانید از ترکیب متقاطع نیز استفاده کنید. هر کدام که بهترین ظاهر را به شما می دهد.

اگر ویرایش تقریبی دارید که درست به نظر نمی رسد، سعی کنید یک افکت لایه ای اضافه کنید. می توانید از نشت نور برای کمک به انتقال از یک صحنه به صحنه دیگر استفاده کنید. حتما از این تکنیک زیاد استفاده نکنید. اگر در هر برش از آن استفاده کنید، به راحتی می تواند حواس مخاطب را پرت کند. عکسبرداری از نشت نور به تنهایی بسیار آسان است، یا حتی می توانید نشت نور را رایگان دانلود کنید. بهتر است از اینها در هنگام پذیرایی استفاده کنید، به خصوص اگر تنظیم دی جی نورهای زیادی را برای کار با آنها فراهم کند.

خرید رینگ لایت از فروشگاه مینیاتور

 

برش های استاندارد نیز وجود دارد. از برش های سخت نترسید، می توانید آنها را عالی جلوه دهید. وقتی عروس در حال آرایش کردن است و دامادها در حال لباس پوشیدن هستند، می توانید از برش های ضربدری زیاد استفاده کنید. کات های J و L برای استفاده در مراسم عالی هستند.

2. تهیه کلیپ ها را به روشی که بهترین داستان را بیان می کند

آیا باید همه چیز را به ترتیب نشان دهید؟ نه! در واقع، ما توصیه می کنیم به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. شما باید کلیپ ها را به جذاب ترین شکل ممکن به هم ببافید. سپس فیلم کامل را ذخیره کنید. یکی از متداول ترین ویرایش ها شروع مراسم عروسی با سخنرانی است. از این به عنوان راهی برای معرفی مهمانان استفاده کنید. سپس می توانید هر آنچه در طول روز اتفاق افتاده را نشان دهید.

3. حلقه های هایلایت را کوتاه نگه دارید

نسخه برجسته فیلم چیزی است که هر عروس و داماد می خواهد به اشتراک بگذارد. این فیلم کامل چیزی است که آنها می توانند با هم لذت ببرند. هنگام ویرایش حلقه های هایلایت این را در نظر داشته باشید. کل مراسم یا سخنرانی ها را برای نسخه کامل ذخیره کنید. حلقه‌های هایلایت نیز فرصتی برای شماست تا بهترین چیزهای خود را به نمایش بگذارید و امیدواریم مراسم عروسی بیشتری رزرو کنید. 

می توانید ویرایش یک قطعه را با بهترین قسمت های مراسم یا بهترین سخنرانی شروع کنید. سپس تمام شات های عالی را از صبح عروسی و تمام حرکات رقص را بگیرید. شما در حال حاضر 90 درصد از فیلم مورد نیاز خود را در آنجا دارید. اجازه ندهید ویدیوی شما آنقدر طولانی شود که مخاطب خسته شود. به یاد داشته باشید، این بهترین فیلم است و شما باید کمتر از 10 دقیقه وارد آن شوید.

4. درجه رنگ یا تصحیح رنگ فیلم

مراسم عروسی معمولاً بسیار سریع برگزار می شود. مواقعی پیش می آید که فراموش می کنید تعادل رنگ سفید خود را تنظیم مجدد کنید یا فیلمی از دو دوربین مختلف پیدا کنید که مطابقت ندارند. اینجاست که تصحیح رنگ و درجه بندی رنگ وارد عمل می شود. مطمئناً می‌توانید از اصلاح‌کننده‌های رنگ در نرم‌افزار خود استفاده کنید، اما بهتر است از یک برنامه درجه‌بندی رنگ استفاده کنید. 

5. موسیقی مناسب را انتخاب کنید

موسیقی مناسب برای هر زوج را پیدا کنید. شما باید با توجه به دی جی متوجه نوع موسیقی آن ها شوید. آیا آنها موسیقی پاپ زیاد می نواختند یا موسیقی کانتری؟ آهنگ هایی را جستجو کنید که مناسب مراسم عروسی آنها باشد. استاندارد دو آهنگ برای حلقه برجسته است. یک آهنگ آرام و پیوسته برای مقدمه و مراسم، سپس یک آهنگ رقص سریع برای فیلم پذیرایی.

 

مطالب مرتبط: تاریخچه عکاسی صنعتی در آمریکا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *