نکاتی برای عکاسی بهتر در فضای بسته

تنظیمات دوربین

عکاسی در محیط داخلی معمولاً به این معنی است که نور کمتری نسبت به خارج وجود دارد ، بنابراین باید برای تنظیم این مورد تنظیمات دوربین خود را تغییر دهید.

شما باید به ISO ، دیافراگم ، سرعت شاتر و تراز سفیدی خود فکر کنید.

در اینجا بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی داخلی آورده شده است:

ایزو 100: اگراز سه پایه استفاده می کنید ایزو را روی 100 تنظیم کنید. در غیر اینصورت آن را تا 800 یا حتی 1000 افزایش می دهم.
سرعت شاتر: 1/100 در صورت در دست گرفتن. اگر در سه پایه باشم خیلی پایین تر می روم.
دیافراگم: f/4 یا کمتر برای عکاسی داخلی. F/11 برای املاک ، عکاسی طراحی داخلی.
WB: سفارشی یا از پیش تعیین شده
فرمت عکس: RAW
حالت عکسبرداری: اولویت دیافراگم
این تنظیمات به عنوان یک نقطه شروع عالی عمل می کنند ، اما بیایید ببینیم چگونه می توانید آنها را بر اساس سوژه ، نور موجود و نیازهای هنری خود بهبود بخشیم.

ایزوی خود را در نور کم تقویت کنید

متداول ترین روش برای افزایش نوردهی کلی در مکان های کم نور ، افزایش تنظیمات ISO است ، اما توجه داشته باشید که این امر احتمال ایجاد نویز در عکس های شما را افزایش می دهد.

نکته حرفه ای: اگر نگران نویز غیرقابل بازیابی در تصاویر خود هستید ، “Auto ISO Range” را در تنظیمات دوربین خود جستجو کنید. با تنظیم این محدوده ، مطمئن می شوید که دوربین شما ISO را از حداکثر بالاتر نمی برد.

دیافراگم را باز کنید

یکی از راه های افزایش نوردهی بدون ایجاد نویز در عکس های داخلی ، باز کردن دیافراگم است.

با این کار اجازه دهید نور بیشتری از طریق لنز به سنسور دوربین برسد. با این حال ، توجه داشته باشید که یک دیافراگم بزرگ عمق میدان شما را باریک می کند. که می تواند منجر به تار شدن پس زمینه شود.

این برای عکاسی داخلی ، جزئیات خوب یا موارد کوچک بسیار خوب عمل می کند.

از سرعت شاتر آهسته تر استفاده کنید

یکی دیگر از راه های افزایش نوردهی کلی در عکاسی داخلی ، کاهش سرعت شاتر است.

به خاطر داشته باشید که برای سرعتهای شاتر کمتر از 1/60 باید از سه پایه استفاده کنید.

نکته حرفه ای: دوربین خود را به حالت اولویت دیافراگم (Av در Canon ، A در Nikon) تغییر دهید. این حالت به شما امکان می دهد دیافراگم خود را تنظیم کنید و دوربین به طور خودکار برای سریعترین سرعت شاتر بهینه سازی می شود.

وایت بالانس خود را اصلاح کنید

دوربین های مدرن به خوبی تعادل رنگ سفید را در حالت ‘Auto White Balance’ انجام می دهند. با این حال ، برای بهترین نتایج ، به نظر من بهتر است تنظیمات تراز سفیدی (WB) را به صورت دستی تنظیم کنید.

اگر از فرمت JPG به جای RAW استفاده می کنید ، تنظیم WB بسیار مفید است. JPG فقط جزئیات محدودی از یک تصویر را ذخیره می کند ، بنابراین هنگام تنظیم زیاد تراز سفیدی در پس پردازش بعداً جزئیات را از دست می دهید.

اگر در فضایی با نور داخلی و نور زیاد خورشید نیستید ، باید تراز سفیدی خود را متناسب با نوع لامپ های چراغ (رشته ای یا فلورسنت) تنظیم کنید.

نکته حرفه ای: اگر می خواهید تعادل رنگ سفید در دوربین شما کامل شود ، می توانید از یک کارت تعادل سفید ارزان به عنوان مرجع استفاده کنید.

از حداکثر نور پنجره استفاده کنید

عکاسی در محیط داخلی میزان نور طبیعی را محدود می کند ، بنابراین یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای افزایش نور انجام دهید این است که به سمت نزدیکترین پنجره حرکت کنید.

قرار دادن سوژه در کنار یک پنجره می تواند بیش از اندازه کافی نور را برای تصاویر ایجاد کند ، به خصوص اگر از محصولات یا افراد عکاسی می کنید.

مطالب مرتبط:  بهترین رزولوشن برای چاپ عکس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *