نکاتی از عکاسی ماکرو با گوشی

1- تهیه لنز ماکرو برای گوشی

تنها چیزی که برای گرفتن عکس های ماکرو باید به گوشی خود اضافه کنید یک لنز ماکرو است.  

2- سوژه خود را پیدا کنید: مانند حشرات و گلها

باغ شما یا پارک نزدیک شما احتمالاً مملو از سوژه خواهد بود. اما پیدا کردن آن می تواند کمی دشوار باشد. نکته من این است که به گیاهان یا بوته‌ها توجه کنید و به دنبال حیوانات کوچکی باشید که ممکن است به ساقه‌ها چسبیده یا زیر برگ‌ها پنهان شده باشند. ممکن است وقت گیر باشد، اما زمانی که به نحوه پیدا کردن آنها پی ببرید، کار آسان تر می شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << بهترین سایز رینگ لایت >>

 

3- در حالت دستی عکاسی کنید

سعی کنید همیشه هنگام گرفتن تصاویر هنری در حالت دستی در گوشی عکس بگیرید، زیرا کنترل بسیار بیشتری بر ظاهر تصویر تمام‌شده دارید. همچنین مطمئن شوید که در فرمت خام عکاسی می کنید، که پس از گرفتن عکس و شروع ویرایش، کنترل بیشتری روی تعادل رنگ سفید و رنگ ها خواهید داشت.

در اکثر تلفن‌های اندرویدی – از جمله جدیدترین گلکسی اس 10 پلاس – حالت Pro (دستی) را به عنوان یک گزینه در برنامه دوربین استاندارد خواهید یافت. کاربران آیفون به اپلیکیشنی مانند Moment نیاز دارند که به شما امکان کنترل دستی تنظیمات را می دهد و همچنین به شما امکان می دهد در فرمت خام عکس بگیرید. 

4- از حالت عکاسی پشت سرهم استفاده کنید

 با فشار دادن و نگه داشتن دکمه شاتر، چندین عکس را پشت سر هم می توانید بگیرید. اگر یک حشره در موقعیت نامناسبی قرار دارد یا در حال حرکت است، نگه داشتن انگشت روی دکمه شاتر و گرفتن ده ها عکس در ثانیه بهترین راه برای گرفتن یک عکس خوب است.

5- فوکوس را به درستی انجام دهید

حصول اطمینان از اینکه سوژه شما در فوکوس است، پیچیده ترین بخش کل کار است. عکاسان ماکرو حرفه ای اغلب از تکنیکی به نام انباشت فوکوس استفاده می کنند که به موجب آن تصاویر متعدد در نقاط فوکوس مختلف در پست ترکیب می شوند تا به یک سوژه کاملاً در فوکوس دست یابند. دستیابی به این امر در این زمینه دشوار است، زیرا لازم است سوژه در حین گرفتن عکس کاملاً ثابت بماند. به همین دلیل است که، متأسفانه، برخی از عکاسان ماکرو از حشرات مرده در کار خود استفاده می کنند، یا از حشراتی که در یخچال نگهداری می شوند تا حرکات خود را کند کنند.

6- از نور کافی استفاده کنید

مانند هر نوع عکاسی، عکاسی ماکرو متکی به نور زیادی است که روی سوژه شما می افتد. اما دریافت این نور در مکان های مناسب دشوار است. برخی از عکاسان تصاویر ماکرو زیادی را زیر آفتاب ظهر گرفته اند زیرا نور روشن به آشکار شدن رنگ حشرات کمک می‌کند. همچنین این امکان را به گوشی می دهد که از کمترین سرعت ISO ممکن (در نتیجه نویز تصویر کمتر) و سریع ترین سرعت شاتر (برای تصاویر واضح تر) استفاده کنند.

 

مطالب مرتبط: باز کردن فیلتر گیر کرده روی لنز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *