نکاتی از عکاسی در روز ابری

عکاسان تمایل دارند از هوای ابری خودداری کنند. اما ، یک روز ابری زمان بسیار خوبی برای عکاسی خیره کننده است.

این توده های کرکی می توانند به شما کمک کنند تا عکس خوبی بگیرید! در این مقاله ، ما تمام نکات و ترفندهای عکاسی عالی در روزهای ابری را به شما خواهیم گفت.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت >>

 

1- تنظیمات دوربین را تغییر دهید

تنظیمات عکاسی در روز ابری با آنچه شما در یک روز روشن استفاده می کنید متفاوت است. هر بار که نور شما تغییر می کند ، باید تنظیمات خود را تغییر دهید. اگر در یک محیط ابری عکاسی می کنید ، منبع نور (خورشید) اغلب پنهان می شود و خود را آشکار می کند.

شما درباره اولویت دیافراگم و اولویت شاتر می دانید ، اما در مورد تنظیم ISO خودکار به چه صورت است؟ آن را در دوربین خود بیابید و یک مرحله قبل از ISO 100 بروید. در آنجا اعداد باید “A” نوشته شود.

سایر تنظیمات شما ثابت خواهند ماند ، اما ISO شما بسته به نور از 100 به 400 یا 800 افزایش می یابد. به خاطر داشته باشید که باید از حالت دستی استفاده کنید.

هنگام عکاسی در نور ملایم یا با ابرهای سیروستراتوس ، باید از قانون Sunny 16 استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا بهترین شرایط نوردهی را با شرایط نوری موجود پیدا کنید.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که با RAW عکاسی می کنید ، بهتر است اگر نور را به خوبی اندازه گیری کنید ، نوردهی کمتری انجام دهید. می توانید آن را راحت تر ویرایش کنید.

2- توصیف آسمان ابری

ممکن است یک منظره چشم انداز عالی پیدا کنید ، اما بدون عناصر خاصی می تواند خسته کننده به نظر برسد.

ابرها ساده ترین چیزهایی هستند که باید منتظر ماند و از آنها به عنوان جزئیات جالب در عکس خود استفاده کرد. ابرها بافت ، شکل و فرم را اضافه می کنند – برخی حتی شبیه حیوانات هستند.

از یک روز ابری استفاده کنید و از آن برای ایجاد ترکیبات منحصر به فرد استفاده کنید.

3- افزودن حرکت با نوردهی طولانی

نوردهی طولانی در هر زمان از شبانه روز عالی است.

ابرها از قبل بافت ، شکل و فرم را اضافه می کنند. ثبت آنها با سرعت شاتر طولانی ، حرکت را به صحنه شما می افزاید. نتایج ، جلوه هایی انتزاعی و شبیه نقاشی است.

این حس می تواند آرام باشد یا به یک بیننده احساس هیجان بدهد-مانند ایجاد طوفان.

دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و از سرعت شاتر پنج ثانیه یا بیشتر استفاده کنید. از فیلترهای ND و ریموت شاتر استفاده کنید. قبل از استفاده از فیلتر فوکوس را فراموش نکنید. حتماً از Live View استفاده کنید.

4- از نور پخش شده و عکاسی پرتره استفاده کنید

بهترین دلیل برای عکاسی در روزهای ابری نور است. آسمان ابری نور پراکنده ایجاد می کند. این بدان معناست که نور در کل صحنه شما افت می کند.

آفتاب روشن و ابرهای مشخص ، نور قوی و سایه های قوی ایجاد می کند.

ابرها به عنوان یک پخش کننده عمل می کنند و نور را زیبا و نرم می کنند. زمان مناسبی برای عکاسی مد و پرتره است. نور ملایم باعث صاف شدن پوست می شود.

همچنین اگر مجبور به عکاسی از معماری هستید ، آسمان ابری خوب است زیرا برای محدوده پویا مفید است.

5- با پرتوهای خورشید یک صحنه مرموز ایجاد کنید

اشعه خورشید جذابیت بیشتری به صحنه و آسمان می بخشد. فقط در یک روز ابری می توانید اشعه های خورشید را ثبت کنید.

هنگامی که خورشید در پشت ابر پنهان می شود ، این عکسهای زیبا از نور را در اطراف خود می تاباند.

6- ایجاد عکس های خیره کننده با فیلترها و لنزها

هنگام عکاسی ابری یک لنز واید به همراه داشته باشید. همراه با دیافراگم باریک ، به شما کمک می کند جلوه ها و جزئیات چشمگیری را ثبت کنید.

استفاده از فیلترهای ND و CPL نیز می تواند عکس های روز ابری شما را بهبود بخشد. فیلترهای ND برای عکس های با نوردهی طولانی در نور روز مفید هستند. یک فیلتر CPL به شما کمک می کند تا بازتاب ها را در صحنه مدیریت کنید.

7- ایجاد کنتراست با ابرها و منظر شهری

شهرها و ابرها می توانند شما را به فکر یک داستان فانتزی بیاندازند که کلان شهری در آسمان شناور است. ابرها می توانند برخلاف ساختمان ها باشند.

شما حتی می توانید خطوط نور خورشید را که جنبه های خاصی از یک صحنه را ترسیم می کند ، ضبط کنید. یا شرایط نوری ملایم می تواند تصاویری یکنواخت از ساختمانها ایجاد کند.

8- عکاسی از حوضچه های نور

روزهای ابری می توانند صحنه ها و تنظیمات زیادی را به شما ارائه دهند که به خلاقیت در عکاسی منظره شما کمک می کند. یکی از صحنه های عکاسی مورد علاقه در روزهای ابری ، حوضچه های نور است. خورشید از میان گروهی از ابرها عبور می کند. با عبور از شکاف ، اشعه آفتاب به پایین تابیده می شود.

9- ثبت بازتاب های ابر

ابرها نه تنها در آسمان بلکه به عنوان بازتاب در آب نیز عالی به نظر می رسند. دریاچه ها ، حوضچه ها یا حتی ساختمانهای براق را پیدا کنید تا انعکاس ابرها را ثبت کنید.

به این ترتیب ، می توانید عمق بیشتری به صحنه خود اضافه کنید و ترکیب های هیجان انگیز ایجاد کنید. به دنبال تقارن یا تصاویر ناشی از ابرها و بازتاب ها باشید.

مطالب مرتبط: بهترین لنزهای ماکرو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *