نوردهی طولانی با موبایل

دوربین های تلفن های هوشمند دارای محدودیت های زیادی بودند. آنها قبلاً عملکردهای خودکار بی عیب و نقصی داشتند. اما آنها حالت دستی ندارند که به شما امکان می دهد عکس های خلاقانه مانند قرار گرفتن در معرض طولانی را انجام دهید.

اکنون می توانید دقیقاً این کار را در دستگاه خود انجام دهید و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از آیفون یا تلفن هوشمند با نوردهی طولانی عکس بگیرید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری

 

نوردهی طولانی چیست؟

از اینکه ما در روند عکاسی با نوردهی طولانی با آیفون یا گوشی های هوشمند شرکت کنیم ، بیایید بدانیم که معنی چیست.

برای گرفتن عکس ، یک دروازه کوچک به نام دیافراگم درون دستگاه شما باز می شود تا نور وارد شود.

اگر نور زیاد باشد ، دیافراگم برای قرار گرفتن در معرض مجبور نیست که مدت زیادی باز بماند. اما اگر تاریک باشد ، باید مدت زمان بیشتری باز بماند تا زمانی که نور کافی برای تصویر جمع شود.

وقتی شاتر برای مدت طولانی باز است ، اجسام متحرک را به عنوان رگه های نور ضبط می کند. در بیشتر موارد ، هرچه میزان نوردهی طولانی تر باشد ، ردپای موجود در تصویر شما نیز بیشتر می شود.

می توانید از جلوه های زیبای این فرآیند برای ایجاد تصاویر خلاقانه استفاده کنید.

در چه مواردی می توانید از نوردهی طولانی استفاده کنید؟

سناریوهای زیادی وجود دارد که می توانید از نوردهی طولانی استفاده کنید. جدا از ایجاد مسیرهای سبک ، می توانید آن را در سناریوهای مختلف در عکاسی شبانه نیز اعمال کنید.

به عنوان مثال ، هنگام عکاسی از مناظر شب می توانید نوردهی طولانی داشته باشید. برای شما راهی نیست که بتوانید آسمان را با نور مصنوعی روشن کنید ، به خصوص اگر در مناطق خلوت باشید.

باز کردن شاتر برای مدت طولانی به دوربین شما اجازه می دهد تا نور کافی جمع کند و نوردهی مورد نیاز شما را ایجاد کند.

برای گرفتن اجرام آسمانی مانند ابرها و ستاره ها می توانید از نوردهی طولانی استفاده کنید. از آنجا که آنها در آسمان حرکت می کنند ، به عنوان مسیرهای نور و عناصر شبح در دوربین شما ثبت می شوند.

همچنین می توانید برای گرفتن اجسام متحرک آب مانند جویبارهای رودخانه و آبشارها از نوردهی طولانی استفاده کنید. وقتی شاتر را باز می کنید ، حرکت آب به پایان می رسد صاف و خامه ای است.

از یک سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین استفاده کنید

استفاده از نوردهی طولانی به باز نگه داشتن شاتر برای مدت طولانی نیاز دارد. اگر آن را ثابت نگه ندارید ، تصاویر تار ایجاد می کند. بنابراین چگونه این مشکل را حل می کنید؟

بهترین راه حل برای گرفتن بهترین عکس های با نوردهی طولانی استفاده از سه پایه است. از آنجا که مجبور نیستید تلفن خود را نگه داشته و باعث ایجاد تاری حرکت غیرضروری شوید ، می توانید تیز بودن تصویر را تضمین کنید.

برای تنظیم تلفن خود روی سه پایه ، به پایه سه پایه نیاز دارید. این یک مورد کوچک است که به دستگاه شما متصل می شود. همچنین دارای یک نخ در پایین است که می توانید آن را روی خود سه پایه پیچ کنید.

می توانید از یک سه پایه مینی استفاده کنید که می توانید برای سفر با خود حمل کنید. یا اگر به یک سیستم بلندتر و پایدارتر نیاز دارید می توانید با سه پایه دوربین عادی کار کنید.

به یاد داشته باشید که نصب تلفن خود بر روی سه پایه به تنهایی مانع لرزش دوربین نمی شود. برای اطمینان از عدم حرکت تصادفی دستگاه در حین عکسبرداری ، باید از زمان سنج خودکار یا از راه دور استفاده کنید.

برای تمرین عکس های آیفون با نوردهی طولانی با عکس های زنده شروع کنید

نوردهی طولانی حتی در صورت استفاده از دوربین عادی نیز ممکن است مشکل باشد. اگر هنوز آموخته اید که تمام جنبه های فنی این روش را یاد بگیرید ، می توانید ابتدا Live Photos را امتحان کنید.

Live Photos یکی از ویژگی های آیفون است که به شما امکان می دهد یک سری عکس بگیرید و عکس خود را به یک کلیپ ویدیویی کوتاه تبدیل کنید. اما همچنین می توانید از آن برای اعمال انواع جلوه های داخلی بر روی برنامه دوربین بومی خود از جمله قرار گرفتن در معرض طولانی استفاده کنید.

برای فعال کردن Live Photos ، برنامه iPhone بومی خود را روشن کرده و Live Live ها را در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید. پس از انتخاب آن ، با فشار دادن دکمه قرمز می توانید شروع به گرفتن عکس کنید.

به گالری خود بروید و به دنبال عکس هایی باشید که اخیراً با استفاده از Live Photos گرفته اید. عکسی را که دوست دارید انتخاب کنید و برای آشکار کردن جلوه ها ، صفحه را به سمت بالا بکشید. به سمت راست بروید و روی Long Exposure ضربه بزنید. سپس تلفن شما جلوه ای از “نوردهی طولانی” به تصویر شما اعمال می کند.

از آنجا که iPhone شما به طور خودکار جلوه را روی عکسهای شما اعمال می کند ، شما نمی توانید نتیجه عکس خود را کنترل کنید. اما این ساده ترین راه برای آزمایش طولانی مدت در تلفن است.

آنچه در این مورد جالب است این است که اگر آنچه را که دوست ندارید همیشه می توانید به عکس اصلی برگردید.

از نرم افزارهایی برای ایجاد نوردهی طولانی استفاده کنید

استفاده از Live Photos یک روش ساده برای ایجاد عکس های با نوردهی طولانی است ، اما همیشه از دست می رود یا از دست می دهید. اگر می خواهید کنترل بیشتری بر تصاویر خود داشته باشید ، بهترین روش استفاده از یک برنامه شخص ثالث است.

اگر می خواهید تصاویر با نوردهی طولانی ایجاد کنید ، برنامه های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد. برخی از بهترین مواردی که می توانید استفاده کنید شامل Camera + 2 ، Slow Shutter Cam و Procam 6 است.

برای این آموزش ، من از Camera + 2 استفاده کردم ، اما شما می توانید تمام گزینه های دیگر را که ذکر کردیم نیز امتحان کنید.

برای دسترسی به حالت شاتر آهسته در Camera + 2 ، روی دکمه ایستگاه از پیش تنظیم شده در مرکز بالای صفحه ضربه بزنید و شاتر آهسته را انتخاب کنید.

هنگامی که در حالت شاتر آهسته قرار گرفتید ، به پایین صفحه بروید تا بتوانید مقیاس های سرعت شاتر و روشنایی را پیدا کنید.

برای تغییر سرعت شاتر یا روشنایی ، صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید. می توانید با 2 ثانیه شروع کنید و تا زمانی که از قرار گرفتن در معرض نور راضی نشوید ، به حرکت خود ادامه دهید.

به یاد داشته باشید که هرچه سرعت شاتر شما بیشتر باشد ، مسیرهای نور بیشتر و روشن تر می شوند. در بیشتر موارد ، به حداقل 6 ثانیه زمان نیاز دارید تا رگه های مناسبی داشته باشید.

استفاده از فیلترهای ND برای نوردهی طولانی روز

در بیشتر موارد ، قرار گرفتن در معرض طولانی فقط در تاریکی کار می کند زیرا نور زیادی از دیافراگم عبور می کند. بنابراین اگر در روز عکاسی کنید ، به احتمال زیاد با تصاویر بیش از حد در معرض نمایش قرار خواهید گرفت.

اما اگر هنگام غروب خورشید نیاز به عکس گرفتن دارید چه می کنید؟ سپس باید از فیلترهای تراکم خنثی (ND) استفاده کنید. آنها را عینک آفتابی بدانید که جلوی نور را می گیرند تا در نهایت با تصاویر بیش از حد مواجه نشوید.

فیلترهای ND دارای چگالی نوری مختلف هستند که نشانگر میزان نور هر فیلتر خاصی است. به عنوان مثال ، ND2 دارای چگالی نوری 0.3 است که معادل 1 کاهش f-stop است. سپس با تراکم نوری 0.6 و 2 کاهش f-stop و غیره به 4 می رسد.

برای ساده نگه داشتن آن ، به یاد داشته باشید که هرچه عدد بیشتر باشد ، نور کمتری به آن وارد می شود.

فیلترهای ND ویژه ای برای تلفن های هوشمند وجود دارد که به طور معمول از ND2 تا ND400 متغیر هستند. اما شما همچنین می توانید از فیلترهای معمولی ND که معمولاً برای دوربین های اندازه کامل استفاده می شوند ، استفاده کنید.

از آنجا که بزرگ هستند ، روی لنز دوربین شما نمی آیند. اما همیشه می توانید هنگام عکس گرفتن آنها را بالا نگه دارید و همچنان کار خواهند کرد.

در بیشتر موارد ، هر چیزی بین ND 16 تا ND64 برای ایجاد یک تصویر با نوردهی طولانی در نور روز کافی است. در یک روز ابری ، ND16 کافی است ، اما اگر در نور شدید آفتاب عکس بگیرید ممکن است به ND64 یا بالاتر نیاز باشد.

از نقاشی نور استفاده کنید

نوردهی طولانی مدت نیز بهترین روش برای امتحان نقاشی با نور است. از همان مفهوم ضبط حرکت چراغ ها در شب با باز کردن مدت زمان طولانی شاتر استفاده می کند. تنها تفاوت در این است که شما این بار می توانید حرکت نور را کنترل کنید.

برای شروع رنگ آمیزی نور ، تلفن خود را روی سه پایه قرار دهید و شاتر را حداقل روی 6 ثانیه تنظیم کنید. حالا تایمر را فعال کرده و جلوی دوربین بروید.

وقتی دوربین خاموش شد ، با چراغ قوه یا هر وسیله کوچک برای روشنایی چیزی را در هوا بنویسید. آنچه در آخر با آن روبرو خواهید شد ردپای سبکی است که هنگام باز بودن دریچه با دست ایجاد کرده اید.

به یاد داشته باشید که هنگام نقاشی نور ، در حال ایجاد یک تصویر آینه هستید. به عبارت دیگر ، هنگامی که نقاشی می کشید همه چیز در دوربین شما عکس خواهد شد.

برای ایجاد افکتهای جالب حرکتی بدون سه پایه عکاسی کنید

هنگام عکاسی از نوردهی طولانی ، همیشه لازم نیست که تلفن خود را روی سه پایه قرار دهید. اگر می خواهید جلوه های مختلفی را تجربه کنید ، همیشه می توانید آن را بردارید و ببینید چه چیزی به دست می آورید.

البته ، همیشه می توانید هنگام گرفتن یک عکسبرداری طولانی مدت ، به طور تصادفی دوربین را دور خود بچرخانید. اما می توانید روش های دیگری را نیز امتحان کنید که می توانند نتایج قابل پیش بینی تری را به شما ارائه دهند.

به عنوان مثال ، می توانید دوربین خود را در یک جهت بکشید در حالی که شاتر باز است ، بنابراین می توانید خطوط مستقیم ایجاد کنید. یا می توانید همانطور که به سمت سوژه خود قدم می زنید عکس بگیرید.

با این کار یک تصویر دوتایی ایجاد می شود. به نظر می رسد همانطور که عکس می گرفتید در حال بزرگنمایی بودید (برای مثال به عکس مراجعه کنید).

مهم نیست کاری را انتخاب کنید که انجام دهید ، از خطا نترسید. این یک روش عالی برای یادگیری نحوه عملکرد کل قرار گرفتن در معرض طولانی است و به طور شگفت انگیزی به شما می آموزد که کنترل بیشتری بر روند کار داشته باشید.

نحوه ویرایش عکسهای آیفون یا تلفن هوشمند با نوردهی طولانی

عکسهای با نوردهی طولانی مدت شما ممکن است مستقیماً از دوربین جالب به نظر برسند. اما برای استفاده بیشتر از عکسهای خود ، باید آنها را ویرایش کنید.

می توانید از برنامه های ویرایش منظم مانند VSCO یا Adobe Lightroom Mobile استفاده کنید. آنها تمام ابزارهای اساسی را دارند که برای بهبود تصاویر با نوردهی طولانی به آنها نیاز دارید.

هنگام ویرایش تصاویر خود ، احساس راحتی کنید و کنتراست را از بین ببرید. شما همچنین می توانید سیاه و سفید و سایه ها را تیره تر کنید تا رگه های نور ظاهر شود. اما مانند هر چیزی ، در این کار زیاده روی نکنید زیرا ممکن است نویز ظاهر شود.

همیشه باید هنگام ویرایش ، جزئیات تصویر را از دست ندهید. جدا از آن ، باید به رنگ ها نیز توجه کنید.

 

مطالب مرتبطمقایسه دوربین کانن 80D با 90D

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *